X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Соціальні структури населення"

Завантажити презентацію

"Соціальні структури населення"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Соціальні структури населення Підготувала Учениця 11-А класу ЗЗБНВК №106 Пастушенко Катерина

Слайд 2

Поняття Соціальна структура населення — це система різноманітних видів спільнот (класових, майнових, професійних) і стійких та впорядкованих зв'язків між ними. В аналізі соціального складу населення розрізняють основні та неосновні класи, групи та верстви всередині класів, а також прошарки між ними. Одні дослідники визначають соціальну групу, клас на підставі доходу, майнового стану, професії або роду занять, освіти тощо. Інші включають до певного класу, групи тих людей, які самі себе до них зараховували незалежно від соціально-економічних показників, що визначають їхнє соціальне становище.

Слайд 3

Слайд 4

Загальні риси соціальної структури: Багатоманітність соціальних елементів, що утворюють соціальну структуру суспільства (соціальний інститут, соціальна група, соціальна спільність тощо); різний ступінь впливу кожного складового елемента соціальної структури суспільства на соціальні процеси і явища, відмінність їхніх соціальних ролей; Наявність відносно стабільних зв'язків між складовими елементами соціальної структури суспільства, взаємозалежність останніх. Це означає, що жоден елемент соціальної структури не може існувати в суспільстві автономно. Взаємопроникність елементів, що забезпечує цілісність соціальної структури, тобто одні й ті ж соціальні суб'єкти можуть бути частинами різних складових одиниць суспільства.  Багатофункціональність і стабільність — кожен елемент соціальної структури суспільства виконує свої специфічні функції, які є відмінними від ролей інших соціальних елементів, що й передбачає значну кількість соціальних функцій суспільства.

Слайд 5

Основні різновиди соціальної структури: соціально-класова структура - сукупність суспільних класів, їхні зв'язки та відносини (класи, соціальні верстви, соціальні групи);   соціально-професійна структура (виробничі й інші колективи та організації);  соціально-територіальна структура (міське та сільське населення, поселенські спільноти тощо);  соціально-демографічна структура (сім'я, вікові та статеві спільноти);  соціально-етнічна структура (етноси, нації, етнічні групи). Суспільство складається з різних соціальних спільнот, груп, які: - посідають різні місця в системі соціальної нерівності, в диференціації населення суспільства за такими показни ками, як влада, власність, прибуток та ін.; -пов'язані між собою політичними, культурними й еконо мічними відносинами, а також є суб'єктами функціонування соціальних інститутів.