X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СОЦІАЛЬНА ПСИХОЛОГІЯ ЯК НАУКА

Завантажити презентацію

СОЦІАЛЬНА ПСИХОЛОГІЯ ЯК НАУКА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СОЦІАЛЬНА ПСИХОЛОГІЯ ЯК НАУКА

Слайд 2

ПЛАН: Предмет і структура соціальної психології; Передумови виникнення соціальної психології; Розвиток експериментальної соціальної психології в 1 пол. ХХ ст.; Основні школи сучасної соціальної психології; Історія і сучасний стан вітчизняної соціальної психології.

Слайд 3

Соціальна психологія - галузь психології, що вивчає психологічні особливості і закономірності поводження і діяльності людей, обумовлені їхнім вмиканням у соціальні групи й існуванням у них, а також психологічні характеристики самих цих груп. Соціальна психологія - це наукове дослідження того, про що люди думають, як вони впливають один на одного і як ставляться один до одного. Соціальна психологія – екзогенна наука.

Слайд 4

1908 р. - початок існування соціальної психології як особливої дисципліни (У.Макдугал, Е.Росс). Основні поділи соціальної психології: психологія спілкування; психологія груп; психологія соціальної особистості; практичні додатки.

Слайд 5

Спочатку соціальна психологія існувала в рамках філософії, соціології, психології. Перші спостереження соціально-психологічної Науки виявляються ще в Античності(Платон, Аристотель), в період Просвітництва (Д.Дідро, Ж.-Ж. Руссо), та в Росії (А.Н. Радищев). У Європі та Америці спроби створення соціально- психологічної теорії пов'язані з іменами Г. Тарда, Г.Лебона, У. Мак-Дугала, Е. Дюркгейма та інших.

Слайд 6

Починаючи з 20-х рр. соціальна психології стає головним напрямком у розвитку науки в США, Англії, Німеччині, Франції, Японії. Основи соціальної психології спочатку заклалися під впливом 3-х напрямків психологічної науки ХХ ст. - гештальтпсихології, біхевіоризму та психоаналізу (Е. Фромм, Г. Саллівен, Г.Шепард, Г.Хаймен, Л.Фестингер, Т. Лірі, С.Аш, М.Дойч, Д.Маклелланд, К.Хорні, А.Кардинер та інші).