X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія виборів

Завантажити презентацію

Історія виборів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ІСТОРІЯ ВИБОРІВ

Слайд 2

У стародавні часи формування публічної влади та її функціонування ґрунтувалися на виборності кращих (старших за віком, наймудріших, найхоробріших, найсильніших) членів общини, делегуванні їм права суспільним життям на повазі до волі більшості.

Слайд 3

Вважається, що найпершою формою первісного врядування були народні збори, за допомогою яких спільні проблеми розв’язувалися всіма членами первісної общини. На племінній сходці люди криком розхвалювали або відхиляли якусь пропозицію чи рішення ради старійшин.

Слайд 4

Поширеним способом призначення на посаду було жеребкування – у ньому вбачали виявлення найвищої волі. Представницьке народовладдя виникло в Стародавніх Афінах у VII ст. до н.е.

Слайд 5

З античних часів походить поняття “кандидат”. У стародавньому Римі громадянин, який претендував на високу державну посаду, надягав білий одяг (латиною candida – означає “біла тога”) і ходив вулицями, закликаючи співвітчизників віддавати за нього свої голоси. Цікаво, що голосування під час обговорення питань у сенаті у Стародавньому Римі проводилося шляхом розходження голосуючих у різні боки.

Слайд 6

Походженя парламенту Елементи виборності органів урядування та колективного волевиявлення були наявними й у суспільствах та державах доби середньовіччя. Так, король франків Хлодвіг I мав при собі раду до якої входили вищі чиновники та єпископи. Рада знаті, що існувала при королі значною мірою обмежувала владу монарха. Саме з такої ради в середині XIII ст. у Франції виник парламент.