X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Індивідуальна робота

Завантажити презентацію

Індивідуальна робота

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Бензен як представник ароматичних вуглеводнів. Будова молекули і хімічні властивості бензену.

Слайд 2

Індивідуальна робота Ι варіант. Загальна характеристика насичених вуглеводнів: загальна формула , вид зв'язку, відношення до перманганату калію та бромної води, хімічні властивості. ΙΙ варіант. Загальна характеристика ненасичених вуглеводнів: загальна формула , вид зв'язку, відношення до перманганату калію та бромної води , хімічні властивості. ΙΙΙ варіант. Задача. Визначити молекулярну формулу вуглеводню, який містить 92,4% Карбону. Відносна густина за воднем становить 39.

Слайд 3

Відповіді на питання Ι варіант, ΙΙ варіант Порівняльна характеристика вуглеводнів ΙΙΙ варіант С6Н6

Слайд 4

Тема. Бензен як представник ароматичних вуглеводнів. Будова молекули і хімічні властивості бензену. Цілі: - освітні: поглибити знання про вуглеводні. Вивчити особливості будови бензену; ознайомити учнів з новим типом хімічного зв'язку, дати поняття про ароматичність; показати залежність хімічних властивостей бензену від будови його молекули; розвивальні: розвивати в учнів вміння виділяти головне, порівнювати, узагальнювати та установлювати причинно – слідчі зв'язки;

Слайд 5

C6H6 АРОМАТИЧНІСТЬ Що будемо вивчати ?

Слайд 6

Що будемо вивчати на уроці? Скарбничку хімічних сполук поповнимо ще однією формулою – С6Н6. Це – бензен. Пояснимо поняття “ароматичність”. Дізнаємося, яке відношення до бензену має ось ця складна просторова модель, і як вона пов'язана з іменем німецького вченого Фрідріха Кекуле. І, нарешті, що спільного між отруйним бензеном і корисним грейпфрутом, чи можливо провести аналогію між аренами і, наприклад, мулом. І все це в найближчі 45 хвилин.

Слайд 7

Демонстрація досліду Змішуємо бензен з водою, він практично нерозчинний, хоча є розчинником багатьох органічних речовин. У цьому можна переконатися на досліді. В одну пробірку наллємо бензену, в іншу – води. Додамо в обидві пробірки по кілька крапель жиру і збовтаємо їх. Жир розчиняється у бензені, але спливає над водою.

Слайд 8

“Мозковий штурм” Проблема. До якої групи вуглеводнів відноситься бензен?

Слайд 9

Перевірка гіпотез Бензен не належить до жодного із знайомих нам класів речовин. Але він – ненасичений вуглеводень, тому повинен знебарвлювати перманганат калію та бромну воду.

Слайд 10

Перевірка твердження

Слайд 11

Вперше формулу для бензену запропонував німецький хімік Фрідріх Август Кекуле в 1865 р. Проблема. У чому причина суперечності між теорією та практикою?

Слайд 12

Атоми Карбону розміщуються в кутах шестикутника і сполучені з атомами Гідрогену. Кільце всередині шестикутника показує, що в молекулі існує єдина шестиелектронна хмара, утворена електронами, наданими у спільне користування шістьма карбоновими атомами (по одному електрону кожним атомом). Зв'язки між атомами Карбону не є простими чи подвійними, а полуторні, або ароматичні.

Слайд 13

Схема утворення σ- зв’язків у молекулі бензену

Слайд 14

Схема утворення π– зв’язків у молекулі бензену

Слайд 15

Просторова модель молекули бензену

Слайд 16

Вуглеводні, до складу молекул яких входить ароматичне ядро, називаються ароматичними, або аренами Фактично, ця структура молекул бензену несе в собі риси будови алканів та алкенів і представляє якісно нову систему.

Слайд 17

Порівняльна характеристика вуглеводнів

Слайд 18

Аналогічними є приклади існування гібридів (біологія): мул, лошак, зеброїд, грейпфрут. грейпфрут (апельсин + лимон) мул (лошадь + осел) зеброид(зебра + лошадь)

Слайд 19

Групова робота з текстом підручника Об'єднавшись в групи, вивчають хімічні властивості бензену: реакції заміщення, реакції приєднання, горіння бензену.

Слайд 20

Бромирование бензола

Слайд 21

Нитрование бензола

Слайд 22

Хлорирование бензола

Слайд 23

Горение бензола

Слайд 24

Закріплення знань. Чому структуру бензену було з'ясовано лише через 40 років після його відкриття? Поясніть умовність формули Кекуле для бензену. Чому за хімічними властивостями бензен не належить ні до насичених, ні до ненасичених вуглеводнів? Порівняйте властивості бензену з властивостями алканів і алкенів.

Слайд 25

Рефлексія. На уроці я… дізнався… зрозумів… навчився… найбільший мій успіх – це… найбільші труднощі я відчув… я не вмів, а тепер умію… я змінив своє ставлення до… на наступному уроці я хочу…

Слайд 26

Домашнє завдання: Підручник хімії, 10 клас § 34 Ι – ΙΙ рівень – відповідати на запитання 205 -206 с. 141 ΙΙΙ – ΙV рівень – задача № 207, вправа № 208 с. 141

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія