X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Як побороти несправедливість?

Завантажити презентацію

Як побороти несправедливість?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Науково – дослідницький проект Як побороти несправедливість? Виконавець: Чупілка Анастасія Вадимівна Керівник: Криворотенко Ольга Григорівна

Слайд 2

Об’єкт дослідження. фольклор, літературні твори, публіцистика, соціум. Актуальність. Потреба молодих людей в глибшому усвідомленні моральних категорій, в реальних рекомендаціях стосовно дій в певних нестандартних непередбачуваних ситуаціях. Мета. З’ясувати, що таке справедливість; на основі дослідження виробити практичні рекомендації стосовно протидії несправедливості, вказати правильні шляхи розв’язання проблемних ситуацій. Завдання. 1.Визначити теоретичну базу дослідження. 2.З’ясувати, як пов’язані справедливість та правда. 3.Аналізуючи фольклорні та літературні твори, охарактеризувати справедливість як мірило людських відносин. 4.Навести приклади різноманітних проявів справедливості та несправедливості. 5.Обґрунтувати несумісність справедливості й жорстокості. 6.На основі рекомендацій науковців та проведеного опитування виробити практичні рекомендації стосовно протидії несправедливості.  

Слайд 3

Методи дослідження: спостереження, аналіз, синтез. Практичне спрямування. Задоволення потреб молодої людини у практичних порадах стосовно вирішення складних , проблемних життєвих ситуацій. Наукова новизна. Підбір, аналіз, синтез матеріалів для наукового дослідження з різних джерел інформації, зокрема місцевий матеріал , з метою задоволення потреб конкретного колективу (моїх ровесників) . Ключові поняття. Правда, справедливість, несправедливість.

Слайд 4

Словничок 1. Справедливість - правильне(правдиве ), неупереджене ставлення до кого - небудь або до чого – небудь; 2. Людські стосунки , що ґрунтуються на моральних засадах. (Тлумачний словник української мови за редакцією Калашника ). “ Справедливість – це людські відносини, дії ,вчинки ,які відповідають морально - етичним і правовим нормам демократичного суспільства. “ (Оксана Данилевська та Олена Пометун,автори підручника «Етика»).

Слайд 5

Фольклор Притча Казка Прислів’я

Слайд 6

Феміда, богиня справедливості

Слайд 7

Прислів’я про правду-справедливість Правда світліша за сонце. Топчи правду в калюжу, а все чиста буде. Хліб-сіль їж, а правду ріж. Брехня стоїть на одній нозі, а правда на двох. Правда — як олія, скрізь наверх спливає. Вийде правда наверх, як олива з води. Правда і в морі не втоне. Хоч гол, так прав. Правда очі коле. Що правда, то не гріх. Не шукай у других правди, як в тебе її нема. У нього стільки правди, як у решеті води. Не той друг, хто медом маже, а той , хто правду каже. Стільки правди, як у шеляги срібла. Стільки правди, як у кози хвоста. Хто бреше, тому легше, а хто правдує, той бідує. I за рідного батька правду кажи! Правда в постолах, а кривда в чоботях. Правда розмислу не потребує. Де сила панує, там правда мовчить. Коли золото випливає, правда потопає. Біда на світі, коли нема правди! Пси виють, а місяць світить. Собака гавка , а мажі йдуть. Не на брехні світ стоїть. Брехень багато, а правда одна.

Слайд 8

Літературні твори_________ Анатолій Гресь, “ Казка про правду – справедливість ” Панас Мирний , “ Хіба ревуть воли, як ясла повні?”

Слайд 9

Оскар УАЙЛЬД Гіршенесправедливості тількисправедливість без караючого меча. Альбер Камю Знесправедливістюабоспівпрацюють,абоборються. К.Колтон Законісправедливість—двіречі,якіБогз’єднав, алюдинароз’єднала Люк де ВОВЕНАРГ Можнабутисправедливимлишебудучилюдинолюбним. Джеймс Фенімор Купер Найрідкіснішаріч, якулишеможнавіднайтиназемлі, —цепо-справжньомусправедливалюдина. Аркадій Давидович Природа довсіхсправедлива. Яка несправедливість! ЄвгенКАЩЕЄВ Розіслализапрошенняна торжество…справедливості.Ніхтонеприйшов Бенджамін Дізраелі Справедливість — істина в дії. Людвіг Берні Справедливість –такийженеобхіднийдляжиттяпродукт, якіхліб. Роберт Інгерсолл Справедливість —цеєдинеслужіння. Геннадій Малкін Справедливість —чеснийрозподілчужого. Жорж Вольфром Справедливістьзавждиприправленадрібкоюпомсти Альбер Камю Справедливості немає, є тільки межі Георгій Алєксандров Часто несправедливость полягає в тому, що з десяти геніїв треба нагородити тільки одного. Георг Кристоф ЛІХТЕНБЕРГ Щобчинитисправедливо, треба знати небагато, але щоб заусімапідставамичинитинесправедливість, требадужеґрунтовновивчитиправо.

Слайд 10

Де найчастіше зустрічаємось з несправедливістю.

Слайд 11

Несправедливість має такі прояви: У сім’ї У громадських місцях У школі Нереалізовані бажання дітей; Недотримання слова батьками; Відсутність взаєморозуміння між батьками та дітьми. Обважування,обрахунок і обдурювання в магазині; Нехтування правилами поведінки та моральними принципами у громадському транспорті . Грубе ,жорстоке ставлення однокласників, інших учнів школи; Несправедливе оцінювання під час конкурсів, змагань; Зрада друзів; Недотримання слова ,нечесність; Несправедлива характеристика особистості; Порушення вчительської етики під час проведення директорської контрольної роботи; Принципове небажання ставити вищий бал (учи – 5 ,не вчи – 5); Змушують мити клас поза чергою; Плітки подруг; Не дають м’яча на уроці фізкультури.

Слайд 12

Прояви несправедливості

Слайд 13

Способи протидії несправедливості у фольклорі та літературі. Назва твору Поради Притча «У пеклі» Чоловік, потрапивши в пекло,вважає це несправедливим,бо він не чинив неподобств, тільки спостерігав, як інші це робили . Мешканці пекла зауважили: «Добра людина не може просто спостерігати за несправедливістю,а намагаєтьсяпротидіяти їй». Притча «Поле» Кожен з братіввиявляв великодушність,переносячи збіжжя зі свого поля на братове. Прислів’я Краще кривду перетерпіти, як кривду чинити. Біблія Ударили в праву щоку – підстав ліву( тобто засуджує жорстокість). Крилаті вислови «Коли людилюблятьодин одного ,то їм непотрібна справедливість» (давньогрец. Філософ Арістотель) «Часто несправедливий той,хто чогосьне робить,а не тільки той,хто що-небудь робить не так» (римський імператор,філософ ІІ століття, Марк Аврелій). Літературні твори «… Ічесноглянув чеснітвої вічі» ( В. Стус).

Слайд 14

Слайд 15

Інтернет -форум. Користувач №: 3 660 « …хочу, щоб все було справедливо, особливо я доказала всім, що я зможу, поступивши власними силами у вуз... адже там на державне приймали тільки багатеньких синочків і доць, або тих ,хто нічого не шарив , але добряче заплатив... Я так була виснажена після цього "БОЮ", але я це зробила, я пройшла тоді... хоча в житті ще так багато несправедливості... І все ще попереду...» Користувач №: 5 489 «Як на мене існує й третій, найважчий варіант – не допускати несправедливості...» Користувач №: 5 498 «…спочатку намагаюсь достукатись до того тумана вісімнадцятого, як не помагає, то беру макогона і лупашу, що мало не покажеться... Так цей спосіб історично перевірений . Діє!!!!!

Слайд 16

Користувач №: 5 122 Боротьба -це рух, а рух -це життя. Тому ,за законами еволюції , ми не маємо права сидіти ,склавши руки і дивитися , як коїться несправедливість. "Не деградуйте! Боріться з несправедливістю усіма засобами. «…боротися - безглуздо... ви ще дужче загрузнете в нерозумінні, а інколи - протидія може дати вам копняка у зв"язку із законом збереження енергії.» Користувач №: 2 720 4esterfielter 13.04.2010 11:27 Допис #19 У цій боротьбі закони фізики і метафізики та інші фундаментальні закони не діють . Існують високі правила Буття, котрі знову ж таки прописані у кожній людині. Якщо ви вже завели про егрегорів ,то ви повинні також знати, що егрегор негативу, похоті, ін. чорноти ніяким чином не може впливати на людину світлу і чисту у своєму серці, так і тут , розділивши зло і добро ,ми все ж таки можемо боротися. Це називається ігнор, а "боротьба" по суті означає спрямовану силу, агресію... Пам'ятаєте хоч ,хто сказав ці слова "Борітеся-! поборете!?" А : «Хто не бореться - той раб» ?! Користувач №: 2 720 "З несправедливістю або борються , або співпрацюють"... Ну хтось робить саме так , і це мудро сказано, але я несправедливість ігнорую... ні те, ні те – найдієвіший метод .

Слайд 17

Слайд 18

Як побороти несправедливість Порівняльна таблиця Думки сьогодення З досвіду поколінь «Несправедливість можна побороти тількидобром ,справедливістю та милосердям» ( О.Д.Остапко). « Справедливість – це є добро,любов» (В.М.Палій). Коли людилюблятьодин одного ,то їм непотрібна справедливість» (давньогрец. філософ Арістотель) «Щоб побороти несправедливість,я самапрагну бути справедливою»(Л.М.Шевченко). «Потрібно бути самому в усьому завжди справедливим» (В.М.Палій). «… треба почати з себе!»(Т.І.Василюк). «…треба в першу чергусамому бути справедливим,тобто вчинки особи повинні відповідати нормам моралі і права» (Н.О. Копачова) «Натомість з позиції моралі вседобро повинна ініціювати сама людина.Саме цьому навчає золоте правило моралі». (О. Пометун, О.Данилевська, «Етика», 5 клас)) «Потрібноборотися!» (Н.М.Гладуш). «Ніколине бути байдужимдо вияву чиєїсь несправедливості» (В.М.Палій). «Вступай у суперечку з людьми, які відходять від моральних норм, чемно, не ображаючи,доводь правоту» (Н.О.Копачова). «Борітеся – поборете» ( Т.Г.Шевченко) «Частонесправедливийтой,хточогосьне робить,а не тільки той,хто що-небудь робить не так» (римський імператор,філософ ІІ століття, Марк Аврелій) «Добра людина не може просто спостерігати за несправедливістю,а намагаєтьсяпротидіяти їй»(Притча) «Щоб побороти несправедливість,треба бутичесним» ( В.М.Палій) «Ічесногляну вчеснітвої вічі» ( В.Стус) «...Боротися - безглуздо... ви ще дужче загрузнете в нерозумінні» (Користувач №: 2 720) Кращекривдуперетерпіти, як кривду чинити. (Прислів’я) «Ударили в правущоку –підстав ліву» (Біблія) «У боротьбі з несправедливістю допоможеінтелект».( А. П.Єрченко) «Побільше треба читати,обізнаністьсприятиме в боротьбі з несправедливістю» (Н.О.Копачова.) «Чотири речі визначають людину, вбираючи в себе все, що існує на світі, - цемудрість, стриманість ,розум, і справедливість… Правдивість, дотримання зобов’язань , добрі вчинки належать до справедливості» (Арабська народна мудрість) «…Спочатку намагаюсь достукатись, як не помагає, то беру макогона і лупашу, що мало не покажеться...Так цей спосіб історично перевірений. Діє!!!!!» користувач №62483 «Клин клином вишибають». (Прислів’я). Залежно від ситуації. Це може бути протест, висловлення власної думки, в масштабах держави – страйк, мітинг, навітьреволюція, наприклад 2004 р. (І.В.Маменко) «… То требамиром, громадою обух сталить. Та добре вигострить сокиру, Та й заходиться вже будить» (Т.Шевченко)

Слайд 19

Юний друже! Якщо ти вважаєш, що стосовно тебе вчинили несправедливо і неспокій ятрить твою душу,то не спіши приймати поспішні рішення, уважно прочитай запропоновані поради, можливо, вони допоможуть тобі у скрутну хвилину. Але спершу постав себе на місце людини, яка вчинила, на твою думку, несправедливо. Можливо, твоя образа безпідставна? Якщо ж все - таки несправедливість має місце, то із запропонованих порад вибери ту,яка допоможе тобі саме в тій ситуації,яка склалася. 1.Несправедливість можна побороти тільки добром,справедливістю та милосердям. 2.Справедливість треба ініціювати самому. 3.Часто несправедливий той,хто чогось не робить,а не тільки той,хто що-небудь робить не так. 4.Коли люди люблять один одного ,то їм непотрібна справедливість. 5.Щоб побороти несправедливість,треба бути чесним. 6.Будь великодушним! 7.Дотримуйся золотого правила моралі: стався до людей так, як хочеш,щоб до тебе ставились. 8.Не зосереджуйся на власній вигоді, користі. 9.Краще кривду перетерпіти, як кривду чинити. 10.Боротися - безглуздо... ти ще дужче загрузнеш в нерозумінні. В будь – якій ситуації пам’ятай, що ти – Людина!

Слайд 20

Дякуємо за допомогу та велику підтримку у написанні шкільного науково-дослідницького проекту

Слайд 21

Остапко Олені Дмитрівні Палій Вікторії Миколаївні Василюк Тетяні Іванівні Шевченко Людмилі Миколаївні Копачовій Надії Олександрівні Гладуш Ніні Миколаївні Маменко Ірині Василівні Єрченку Анатолію Петровичу Ходос Наталії Феодосіївні

Слайд 22

А також велике спасибі учням 5,7,8,10 класів !!!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне