X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Я – громадянин України ”

Завантажити презентацію

“Я – громадянин України ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Я – громадянин України ” «Свою Україну любіть»; «Я так її, я так люблю Мою Україну убогу, Що проклену святого Бога, За неї душу погублю». Т.Шевченко.

Слайд 2

План : 1 . 20 – 21 ст . – період військових конфліктів ; 2 . Кодекс тварин і воїнів ; 3 . Кодекси поза часом : а) Грецький ; б) Ману ; в) Бусідо ; г) Воїна Маорі ; д) Кодекс честі офіцера Збройних сил України . 4. Україна та її безпека ; 5. Обов'язки громадянина .

Слайд 3

1 . 20 – 21 ст . – період військових конфліктів Збройний конфлікт (від лат. conflictus — зіткнення) — украй гостра форма вирішення протиріч між державами, що характеризується двостороннім застосуванням воєнної сили. 20 століття - століття світових війн. Сотні країн билися на полях битв за свої інтереси, мільйони солдат так і не повернулися додому, ще більше було покалічених і понівечених. Батьки ховали синів ... 20 століття був відзначений трьома світовими протистояннями: Першою Світовою війною, Другою Світовою війною і «Холодною війною». Кожна з цих воєн забрала мільйони життів, кожна з цих воєн принесла багато горя і страждань усім учасникам і цілому світу. Чому саме в 20 столітті розгорілися такі безкомпромісні конфлікти, і чому світ не зміг знайти для них рішення, крім кровопролиття? Що послужило ключовою причиною для цих протистоянь, чому країни вибирали боротьбу замість компромісу?

Слайд 4

2 . Кодекс тварин і воїнів . Ко декс (лат. codex — книга) — сукупність законів у якій-небудь галузі права, різновид кодифікації. Під час двобою за лідерство в зграї переможець не вбиває переможеного , якщо той показує , що він здався і скорився . Коли молоді атлантичні осетри борються за ділянку ріки , той , хто програв , на знак капітуляції змінює колір луски і радужки очей на темний колір . Після цього переможець миттєво припиняє напад .

Слайд 5

Меч – це своєрідний священний інструмент для вибіркового застосування . Люди , які застосовують меч не вибірково , безчестять його . Це дуже древня традиція не тільки в християнській , але й у мусульманській , а також японській культурі Бушідо . Заперечення жорстокого поводження з військово- полоненими було обумовлено хорошим ставленням до них згідно щедрості Бушидо. Трансляція інтерв'ю з ув'язненими також описувалися не як пропаганда, а як прояв співчуття до ворога, такого співчуття, на яке може надихнути тільки Бушідо. Сім чеснот Bushido Прямота (义) Доброта (仁) Чесність (诚) Мужність (勇 ) Повага (礼) Честь (名誉) Лояльність (忠义) Гладіатор переможець не вбивав відразу програвшого , він запитував аудиторію . Аудиторія мала можливість практично постійно давати милосердя тим гладіаторам, які сміливо боролися і подобалися публіці, але це помилування траплялося надзвичайно нечасто.

Слайд 6

3 . Кодекси поза часом Давньогрецький кодекс : * Воєнні дії іноді неприйнятні : священні перемиря ,особливо оголошені на період Олімпійських ігор , повинні дотримуватись ; * Воєнні дії проти визначених осіб і у визначених місцях неприйнятні : недоторканість священних місць і священних осіб повинна поважатися ; * Військовополонених краще віддати за викуп , ніж проводити масові покарання чи калічити ; *Покарання супротивників що здались буде обмежене ; * Воювати можна під час звичайного сезону військових таборів ( влітку )…

Слайд 7

Кодекс ману : * Коли бореться він із ворогом , то нехай не використовує зброю , заховану в дереві , зброю, що має наконечники гострі , отруєні чи палаючі вогнем ; * Так не буде славним воєном побитий ні слуга , ні той хто руку здіймає про пощаду , ні той , хто втікає або присідає , ні той , хто скаже : Я – твій ( здаюсь ); * Ні той , хто спить , хто втратив щит чи беззбройний чи просто збоку за битвою спостерігає , ні той , хто зляканий , ні той , хто боротись вже кинув ; однак у всіх цих випадках нехай памятає він про обовязки славних воїнів .

Слайд 8

Кодекс Бусідо : * Якщо ти виграв бій не убивай солдата , що втікає , чи пораненого ; не опоганюй тіла полеглих ; не захоть до чужого будинка без дозволу ; не відбирай майно мешканців цього будинку ; не заподіюй шкоди жінкам , навіть якщо вони ображають тебе чи твоїх правителів ; і завжди памятай Всевишнього , щоб міг здобути милість Його . * Третім догматом навчання Бусідо є гуманність : любов , терпимість і співчуття до інших . Гуманність розглядалась як особлива вимога до лідера . Прояв на полі бою людинолюбства у ставленні до слабких і поводження з полоненими повністю суперечать цьому догмату .

Слайд 9

Кодекс Воїна Маорі : *Якщо поранений чи полонений супротивник поверне приклад мушкета чи рукоятку шпаги в мою сторону , я збережу йому життя . *Якщо я зустріну одного із солдатів Пакеха , але в нього не буде при собі зброї , то я візьму його в полон і передам своєму начальнику , щоб з ним розібралися за законом . *Якщо солдат піддався страху , втік з поля бою і рятується у будинку священика , маючи при собі зброю , він врятуєця , навіть не зважаючи на те , що він носить зброю . Я не буду його переслідувати . *Я збережу життя неозброєним Пакехам , жінкам і дітям .

Слайд 10

Кодекс честі офіцера Збройних Сил України : Кодекс честі офіцера Збройних Сил України — це сукупність морально-етичних норм, які визначають ціннісні орієнтири світогляду офіцера і принципово регламентують його стосунки з соціальним оточенням, службову та громадську діяльність. *Офіцер — громадянин України, є представником Збройних Сил держави і стоїть на сторожі Конституції України. *Офіцер — взірець вірності Вітчизні. Шлях жертовності, самовідданості народові, військовій справі — добровільний вибір кожного офіцера. *Бездоганне виконання обов'язку — найважливіша ознака поведінки офіцера. Накази виконуються якісно, чітко і своєчасно. *Честь — провідна ознака офіцерської поведінки. Кожне слово офіцера, написане чи сказане, сприймається без застережень. *Суттєвою рисою офіцера є чесність — безкорисливе виконання своїх обов'язків заради забезпечення національних інтересів України у мирний та воєнний час. Офіцер присвячує свою службу суспільству. *Правила Кодексу честі однакові для всіх офіцерів, незалежно від військового звання, посади, терміну служби та обставин.

Слайд 11

4. Україна та її безпека Основними об'єктами національної безпеки є: — людина і громадянин — їхні конституційні права та свободи; — суспільство — його духовні, морально-етичні, культурні, історичні, інтелектуальні та матеріальні цінності, інформаційне і навколишнє природне середовище і природні ресурси; — держава — її конституційний лад, суверенітет, територіальна цілісність і недоторканність; — нація та інші національні спільноти, її самобутність та чинники саморозвитку; — соціальні спільноти, їх функціональні ролі та чинники розвитку; — природа, природне середовище — його безпосередній стан. Суб'єктами національної безпеки є держава, Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Рада національної безпеки і оборони України, суди загальної юрисдикції, прокуратура України, громадяни, громадські організації та об'єднання. Емблема СБУ

Слайд 12

Від них залежить наша безпека Сухопутні війська Військово-Морські Сили Військово-повітряні сили

Слайд 13

5. Обов'язки громадянина Десять мовних заповідей свідомого громадянина : 1. Мова - то серце народу: гине мова - гине народ. 2. Хто цурається рідної мови, той у саме серце ранить свій народ. 3. Літературна мова - то головний двигун розвитку духовної культури народу, то найміцніша основа її. 4. Уживання в літературі тільки говіркових мов сильно шкодить культурному об'єднанню нації. 5. Народ, що не створив собі соборної літературної мови, не може зватися свідомою нацією. 6. Для одного народу мусить бути тільки одна літературна мова й вимова, тільки один правопис. 7. Головний рідномовний обов'язок кожного свідомого громадянина - працювати для збільшення культури своєї літературної мови. 8. Стан літературної мови - то ступінь культурного розвою народу. 9. Як про духовну зрілість окремої особи, так і про зрілість цілого народу судять найперше з культури його літературної мови. 10. Кожний свідомий громадянин мусить практично знати свою соборну літературну мову й вимову та свій соборний правопис, а також знати й виконувати рідномовні обов'язки свого народу. Іван Огієнко

Слайд 14

Найважливішими обов’язками громадян України, так само як і будь-якої особи, що проживає на території України, є: 1 . захищати Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України; 2. шанувати державні символи України; 3. не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані їм збитки; 4. додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей; 5. сплачувати податки і збори.

Слайд 15

Презентацію на тему “ Я громадянин України ” виконав учень групи №5 Матвієноко Д. Калуш 2012 ВПУ-7

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне