X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
технологічні властивості сплавів металів

Завантажити презентацію

технологічні властивості сплавів металів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Технологічні властивості металів і сплавів металів.

Слайд 2

Ліквація - виникнення неоднорідності при затвердінні сплаву в результаті ряду причин. Внутрішнє напруження - внутрішні сили, що виникають у тілі, яке деформується під впливом зовнішніх механічних або температурних впливів. Обробка, при якій немає зміцнення (наклепу) металу, називається гарячою. Обробка металу тиском (пластична деформація) нижче температури кристалізації викликає наклеп і називається холодною.

Слайд 3

Випал - нагрівання і витримка при високій температурі (в обпікових печах) різних матеріалів для додавання їм необхідних властивостей або видалення домішок (наприклад, випал руди, глини, кераміки). Обпік - термічна обробка матеріалів (наприклад, металів, напівпровідників, скла), що полягає в нагріванні до визначеної температури, витримці і повільному охолодженню. Мета - поліпшення структури і оброблюваності, зняття внутрішніх на пружень. Загартування - термічна обробка матеріалів, що полягає в нагріванні і наступному швидкому охолодженні з метою фіксації високотемпературного стану матеріалу або запобігання (придушення) небажаних процесів, що відбуваються при повільному охолодженні. Відпуск металів - термічна обробка загартованих сплавів (головним чином нержавіючої сталі): нагрівання (нижче нижньої критичної точки), витримка і охолодження. Мета - оптимальне поєднання міцності, пластичності і ударної в'язкості.

Слайд 4

Міжнародними стандартами (ISO, 1989) усі сплави металів розділені на групи: 1 - Сплави благородних металів на основі золота. 2 - Сплави благородних металів, що містять 25-50% золота або платини або інші дорогоцінні метали. 3 - Сплави неблагородних металів. 4 - Сплави для металокерамічних конструкцій: а) з високим вмістом золота (> 75%); б) з високим вмістом благородних металів (зо лота і платини або золота і паладію - > 75%); в) на основі паладію (більше 50%); г) на основі неблагородних металів: - кобальту (+ хром > 25%, молібден > 2%); - нікелю (+ хром > 11%, молібден > 2%).

Слайд 5

Сплави на основі благородних металів підрозділяються на: золоті; золото-паладієві; срібно-паладієві.

Слайд 6

Сплави на основі неблагородних металів включають: хромонікелеву (нержавіючу) сталь; кобальтохромовий сплав; нікелехромовий сплав; кобальтохромомолібденовий сплав; сплави титану; допоміжні сплави алюмінію та бронзи для тимчасово го користування. Крім того, застосовується сплав на основі свинцю і олова, що відрізняється легкоплавкістю.

Слайд 7

сплав металів призначений для облицювання керамікою, повинен відповідати наступним вимогам: бути здатним до зчеплення з порцеляною; температура плавлення сплаву повинна бути вище темпера тури випалу порцеляни; коефіцієнти термічного розширення (КТР) сплаву і порцеляни повинні бути подібними.

Слайд 8

Сплави благородних металів

Слайд 9

Сплав золота 900-ї проби використовується при протезуванні коронками і мостовидними протезами. Випускається у вигляді дисків діаметром 18, 20, 23, 25 мм і блоків по 5 г. Містить 90% золота, 6% міді і 4% срібла. Температура плавлення дорівнює 1063° С. Пластичний і в'язкий, легко піддається штампуванню, вальцюванню, куванню, а також литтю.

Слайд 10

Сплав золота 750-ї проби застосовується для каркасів дугових (бюгельних) протезів, кламмерів, вкладок. Містить 75% золота, по 8% міді і срібла, 9% платини. Має високу пружність і малу усадку при литті. Ці якості здобуваються за рахунок додання платини і збільшення кількості міді. Сплав золота 750-ї проби служить припоєм, коли в нього додається 5-12% кадмію. Останній знижує температуру плавлення припою до 800° С. Це дає можливість розплавляти його, не оплавляючи основні деталі протеза. Відбілом для золота служить соляна кислота (10-15%).

Слайд 11

Супер - ТЗ - це «тверде золото», термічно зміцнений зносостійкий сплав, що містить 75% золота і має жовті кольори. Він універсальний і технологічний - може використовуватися для штампованих і литих стоматологічних конструкцій: коронок і мостовидних протезів.

Слайд 12

Сплави срібла і паладію. Сплав ПД-250 містить 24,5% паладію, 72,1% срібла. Випускається у вигляді дисків діаметром 18, 20.23, 25 мм і смуг товщиною 3,3 мм. Сплав ПД-190 включає 18,5% паладію, 78% срібла. Випускається у вигляді дисків товщиною 1мм. при діаметрі 8 і 12 мм. Сплав ПД-150 містить 14,5% паладію, 84,1% срібла, а сплав ПД-140 - відповідно 13,5 і 53,9%.

Слайд 13

Сплави неблагородних металів

Слайд 14

Нержавіюча сталь. Температура плавлення нержавіючої сталі становить 1460° - 1500°С. Для паяння сталі використовується срібний припій.

Слайд 15

Кобальтохромові сплави. Основу кобальтохромового сплаву (КХС) становить: кобальт (66-67%), що має високі механічні якості, а також хром (26-30%), що вводиться для надання сплаву твердості та підвищення антикорозійної стійкості. Температура плавлення КХС становить 1458° С. Механічна в'язкість сплавів хрому та кобальту у 2 рази вище такої у сплавів золота. Мінімальна величина межі міцності при розтягненні, що допускає специфікацією, становить (6300 кгс/см2).

Слайд 16

Легірування (нім.- legieren. лат. ligare - зв'язувати, з'єднувати) - введення в метал або в металевий сплав іншого елемента для поліпшення фізичних, хімічних або фізико-хімічних властивостей основного металу. Наприклад, введення в сталь хрому, вольфраму. ванадію, молібдену і т.д. (легірована сталь). Лігатура (лат. ligatura, ligare - зв'язувати) - 1) допоміжні сплави, що додають у плавильних печах до основного сплаву (металу) при його розкисленні або при введенні в нього легіруючих компонентів; 2) метали, що вводять до складу сплавів благородних металів (наприклад, мідь або срібло в сплаві із золотом) – для надання сплаву більшої твердості.

Слайд 17

Бюгодент CCS vac (м'який) відповідає основному хімічному складу вітчизняного сплаву КХС (63% кобальту, 28% хрому, 5% молібдену). На відміну від КХС виплавляється на чистих шихтових матеріалах у високому вакуумі з вузькими межами відхилень складових компонентів. Бюгодент CCN vac (нормальний) містить 65% кобальту, 28% хрому і 5% молібдену, а також підвищений вміст вуглецю і не має у своїй сполуці нікелю. Повністю відповідає медичним стандартам європейських країн. Міцнісні параметри високі.

Слайд 18

Нікелехромові сплави. До його основних елементів відносяться нікель (60-65%), хром (23-26%), молібден (6-11%) і кремній (1,5-2%). Основні компоненти сплаву НХ-дент NS vac (м'який) - нікель (62%), хром (25%) і молібден (10%). Модифікація сплаву НХ-дент NS vac має торговельну назву НХ-дент NL vac (рідкий) і містить 61% нікелю, 25% хрому та 9,5% молібдену.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне