X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Техніка “Квілінг”

Завантажити презентацію

Техніка “Квілінг”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Техніка “Квілінг” Автор Налисник Галина Петрівна Вчитель вищої категорії,старший вчитель СШ №5 ім. Т.Г.Шевченка м. Коломиї Івано-Франківської обл. Налисник Г.П.

Слайд 2

Техніка “Квілінг” Квілінг (паперова філігрань), історія якого налічує вже більше 500 років. Зараз цей вид творчості стає дуже популярним в нашій країні. Вироби дійсно нагадують філігрань, тільки замість металевого дроту використовуються тонкі смужки паперу. Скрутивши їх в спіраль і надавши потрібну форму, можна зробити витончені картини, нарядні вітальні листівки, оригінальні настінні панно і навіть об'ємні композиції. Складання візерунків з паперових стрічок і смуг паперу. Іноді його називають “крученим оріґамі”. Адже саме слово “quilling” означає “кручення”. Ще даний вид рукоділля називають іноді паперовою філігранню. Ця техніка прийшла  з Північної Америки. Налисник Г.П.

Слайд 3

Матеріали, що використовуються та необхідні інструменти : Папір тонований кольоровий двосторонній формату А4: для виконання всіх деталей композиції — кольорів, листя і ін. Папір кольоровий більш щільний: для фону композиції або паспарту. Серпантин — довгі кольорові паперові стрічки, закручені в катушку. Картон кольоровий для фону роботи і паспарту. Клей для склеювання. Застосовується в основному клей ПВА. Він забезпечує необхідну якість, міцність, не залишає слідів, швидко сохне. В окремих випадках використовується клей силікон і клей «Момент». Рамка глибока для остаточного оформлення роботи. Основа, готова для сувеніра, — солом'яна тарілочка, паспарту, шкатулка і т.п. Шило тонке або спиця в'язальна для закручування паперових смужок. Ножиці різні для різання паперу, картону, дроту; Олівець простій для виконання малюнків; Лінійка для виконання креслень і розміток; Зубочистка для економного і точного нанесення клею; Пінцет для захоплення дрібних деталей при монтажі, загинання паперу (прожилки на листах і ін.); Спиці в'язальні для вигинання смужок, щоб надавати їм опуклу форму; Скріпки канцелярські для тимчасового того, що скріпляє листів паперу; Лінійка трафаретна з отворами для точного виконання однакових по діаметру паперових кружків; Дріт тонкий для стеблинок і гілочок. Налисник Г.П.

Слайд 4

Підготовка до роботи Наріжте листи кольорового паперу формату А4 на довгі смужки шириною 4мм за допомогою ножа. Заготовте деяку кількість смужок шириною 10мм. Паперові смужки розсортуйте по кольорах. Не змішуйте смужки за кольором і шириною. При роботі з клеєм для зручності і гігієнічності візьміть шматочок пластика, на який видавіть краплю клею для негайного використовування. Велике значення має оформлення роботи, тому зберіть корисні аксесуари — дерев'яні і картонні рамки, картонні паспарту, солом'яні підкладки і інші заготівки з природних і інших матеріалів. Паперова філігрань — клопітка робота, що вимагає уваги і напруги очей. Тому робоче місце повинне бути добре освітлено. Тривалість роботи не повинна перевищувати більше 1,5 ч з обов'язковою перервою на 10-15 мін. Почніть роботу з малюнка. Тут допоможе ваша фантазія і художні здібності, а також малюнки з книг по квітникарству, журналів по рукоділлю, дитячих розфарбовок і т.п. Налисник Г.П.

Слайд 5

Початок роботи 1. Візьми смужку. Нігтем злегка відтягни і закруглюй її кінець. Поклади на нього шпагу. Накручуй смугу, прагнучи робити перші витки щільніше. Налисник Г.П.

Слайд 6

2. Коли папір «схопиться» з паличкою, можна буде обертати лише паличку до самого кінця смуги. Налисник Г.П.

Слайд 7

3. Скрути рівну шайбочку. Щоб зняти її, злегка покрути паличку Налисник Г.П.

Слайд 8

Налисник Г.П.

Слайд 9

Виконання щільної катушки Прикладіть кінець паперової смужки до вістря шила і почніть закручувати, а потім, знявши котушку з шила, пальцями закрутіть смужку до кінця (мал. 3, 4). Заклейте кінець паперової смужки. Виконання ажурного елемента За допомогою вістря шила закрутіть щільну котушку. Обережно розсовуючи пальці, розкрутіть котушку до потрібного розміру. Діаметр отриманої спіральної котушки уточніть по трафарету (мал. 5).   Порада Закручуйте смужку щільно, але не туго. Якщо ви перестараєтеся, ваша паперова спіраль не зможе розкрутитися до потрібного діаметра. Здавлюючи спіральну котушку пальцями, надайте їй потрібну форму. Налисник Г.П.

Слайд 10

4. Тепер розпусти заготівку, щоб вийшло кільце із закрученою спіраллю. Діаметр має бути 12—14 мм. Інколи для цього досить просто відпустити заготівку. Якщо ж вона була скручена дуже щільно, то треба легко стиснути її пальцями, щоб розкрилася. Кінчик підклей маленькою краплею клею ПВА. Налисник Г.П.

Слайд 11

Майстер-клас 5. Щоб отримати форму «Крапля», відтягни серединку спіралі в один бік, з іншого боку стискуй декілька шарів, щоб вийшов гострий кінець. Налисник Г.П.

Слайд 12

Закриті форми: Форма «Око». Стискуй круглу заготівку з двох сторін одночасно. Форма «Квадрат». Виконай форму «Очей», оберни вертикально і стискуй з боків ще раз. Форма «Ромб». Зроби з «Квадрата». Форма «Трикутник». Зроби «Краплю», візьмися за куточок і розплющ підставу трикутника. Форма «Стріла». Зроби «Трикутник» і кінцем вказівного пальця втисни всередину середину короткої сторони. Форма «Півмісяць». Виконується майже, як «Око», але зігнутої форми. І куточки защипуються не один напроти одного, а із зрушенням. капля око квадрат ромб трикутник стріла півмісяць Налисник Г.П.

Слайд 13

Відкриті форми: «Сердечко». Зігни смужку в середині. Закрути обидві половинки всередину. «Ріжки». Зігни смужку в середині. Закрути обидві половинки назовні. «Завиток». Злегка наміть середину смужки, не роблячи складку. Закрути кінці до середини, але в різні боки. «Гілочка». Зігни смужку в співвідношенні 1 : 2. Закрути кінці в один бік. сердечко ріжки завиток гілочка Налисник Г.П.

Слайд 14

Елементи, що використовуються в роботі найчастіше Налисник Г.П.

Слайд 15

Налисник Г.П.

Слайд 16

Закручування надрізаних смужок Уздовж паперової смужки ножицями зробіть з одного боку часті надрізи (мал. 10). Глибина надрізів складає не менше 2/3 ширини смужки. Прикладіть кінець надрізаної смужки до вістря (мал. 11) і закрутіть щільну котушку. Заклейте кінець (мал. 12). Прикладіть кінець надрізаної смужки до спиці. За допомогою великого і вказівного пальців лівої руки закрутіть смужку в довгу «колючу спіраль» (мал. 13). Налисник Г.П.

Слайд 17

Технологічна картка «Зелений виноград» 50 зелених смужок (виноградини) 2 коричневі смужки (гілочка) 1 зелена смужка (вусики) Солом'яна тарілочка (основа сувеніра) 1 зелений лист паперу (листя) Клей ПВА За допомогою шила закрутіть щільні котушки. Укладіть котушки у вигляді кетяги винограду в 3 ряди, щоб подивитися, як вона виглядатиме. Наклейте нижній ряд кружків на солом'яну тарілочку. Накладіть і приклейте верхні два ряди кетяги (мал. 2). За допомогою шила закрутіть коричневі смужки в довгі спіралі. Перекрутіть їх разом — вийде гілочка лози. Заклейте кінці гілочки. Загніть край листа зеленого паперу і виріжте виноградне листя. За допомогою пінцета виконайте згини на листі, імітуючи прожилки (мал. 3). Гілочку розташуйте на солом'яній тарілочці і приклейте. До гілочки приклейте листя, трохи прикриваючи кетяг. Для виготовлення вусиків зелену смужку розріжте уподовж по всій довжині пополам. Вузьку смужку закрутіть на шилі і розрізайте на 3 нерівні відрізки. Відрізки-вусики приклейте. Налисник Г.П.

Слайд 18

Технологічна картка «Квіти і колоски» 28-30 золотисто-жовтих смужок (колоски) 5 жовтих смужок (серцевини кольорів) 13-14 білих смужок (пелюстки) 9 синіх смужок (пелюстки) 4 зелені смужки (стебла) Зелений папір (листя) Голубий картон або щільний папір (фон)   Налисник Г.П.

Слайд 19

Золотисту смужку складіть пополам (мал. 1). Склейте, залишивши недоклеєними 10 мм на кінці (мал. 2). Виконайте таким чином 3 стеблинки колосів. Решту золотистих смужок розріжте пополам. Відрізки закрутіть в спіральні котушки діаметром 8мм. Надайте їм форму зерна (мал. 3). Приклейте по 1 зерну до вершин стеблинок (мал. 4). Білі смужки закрутіть в спіральні кухлі діаметром 15мм. Надайте їм форму пелюсток ромашки (мал. 3). Склейте окремо 2 і 3 жовті смужки (мал. 5, 6). Кожну смужку закрутіть в щільний диск. Обережно натискаючи на середину, додайте їм опуклість. Внутрішню увігнуту поверхню намажте клеєм. Сині смужки закрутіть в спіральні котушки діаметром 18мм Надайте їм форму пелюсток волошки (мал. 7).   Налисник Г.П.

Слайд 20

Дві зелені смужки закрутите в спіральні котушки діаметром 15 мм Надайте їм форму чашолистика (мал. 8). Дві зелені смужки складіть пополам. Склейте кожну, залишаючи недоклеєними 10мм на кінці (мал. 9). Між роздвоєними кінцями вставте зелені чашолистики, приклейте (мал. 9). Підготовлені деталі композиції розташуйте на листі фону. Приклейте до фону велику ромашку: пелюстки, потім серцевину (мал. 10). Приклейте другу ромашку (мал. 11). Приклейте стеблинки колосів і зерна уздовж стебла (мал. 12). Приклейте стебла і пелюстки волошок, а також стебла ромашок. Загинаючи край листа зеленого паперу, виріжте листя ромашок і волошок (мал. 13). Налисник Г.П.

Слайд 21

Налисник Г.П.

Слайд 22

Метелики Налисник Г.П.

Слайд 23

Налисник Г.П.

Слайд 24

Налисник Г.П.

Слайд 25

Налисник Г.П.

Слайд 26

Налисник Г.П.

Слайд 27

Налисник Г.П.

Слайд 28

Налисник Г.П.

Слайд 29

Налисник Г.П.

Слайд 30

Налисник Г.П.

Слайд 31

Налисник Г.П.

Слайд 32

Налисник Г.П.

Слайд 33

Наприкінці капаємо краплю клею в середину квіточки і позаду, щоб зафіксувати її. Налисник Г.П.

Слайд 34

Налисник Г.П.

Слайд 35

Налисник Г.П.

Слайд 36

Об”ємний квілінг Налисник Г.П.

Слайд 37

Налисник Г.П.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне