X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Тадж-Махал"

Завантажити презентацію

"Тадж-Махал"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

План: Етимологія Особливості Тадж-Махалу Будівництво Архітектура Теперішній час Туризм Цікаві факти

Слайд 3

Та дж-Маха л — монумент, розташований за два кілометри від міста Агра (Індія), на березі річки Джамна. Збудований імператором Шах Джахан Мугалом як мавзолей для своєї персидської дружини Мумтаз-Махал (в дівоцтві Арумад Бану Бегум), також відомої як Мутмаз-Ул-Замані, племінниці впливового царедвірця при дворі індійського правителя. Будівництво зайняло 22 роки (з 1630 по 1652 рік).

Слайд 4

Слова Тадж і Махал походять з мови урду. Тадж на урду означає корона або діадема. Махал означає палац, будинок або особняк. За іншою теорією назва Тадж Махал походить від «Тейо Махалая» назви бога Шиви мовою гінді.

Слайд 5

Висота Тадж-Махалу з маківкою досягає 74 м. В його основі лежить квадратна платформа зі сторонами понад 95 м. По кутах мавзолея розташовані чотири мінарети. Стіни викладені полірованим мармуром, зовні в деяких місцях доповнені червоним піщаником. У вікнах та арках — ажурні решітки. Склепінчасті переходи розписані сурами із Корану арабськими літерами.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Ім'я архітектора невідоме, але поширена думка, що в розробці проекту брали участь найкращі архітектори Індії та інших країн Сходу на чолі з агрським архітектором Устад-Ісою. Не виключено, що одним з авторів був сам Шах Джахан, який мав високий художній смак.

Слайд 9

Навколо Тадж-Махалу Шах Джахан висадив сад, причому сам мавзолей знаходиться на початку саду. В центрі саду є мармурове водоймище. Вздовж зрошувального каналу з фонтанами висажені кипариси.

Слайд 10

Слайд 11

Напроти Тадж-Махалу, на іншому березі Джамни, Шах Джахан хотів побудувати ще одну гробницю, для себе, тієї ж форми, що й Тадж- Махал, але із чорного мармуру. Обидва мавзолеї повинні були з'єднуватись мостом. Та після того як син Аурангзеб усунув імператора від влади, плани не втілилися в життя. Після смерті Шаха Джахана поховали в одному склепі з Мумтаз-Махал. На їхніх могилах лежать плити, прикрашені орнаментом із золота та срібла.

Слайд 12

Слайд 13

З лівого боку від усипальниці знаходиться мечеть з червоного пісковика. Справа точна копія мечеті. Весь комплекс має осьову симетрію. Усипальниця має центральну симетрію щодо гробниці Мумтаз-Махал. Єдиним порушенням цієї симетрії є гробниця Шах Джахана, яку спорудили після його смерті.

Слайд 14

Слайд 15

Нещодавно в стінах Тадж-Махалу були виявлені тріщини. На думку вчених, поява тріщин може бути пов'язано з обмілінням річки Джамна, що протікає поруч. Зникнення річки призведе до зміни структури ґрунтів та осідання мавзолею, можливо, навіть до його руйнування. Також він почав втрачати свою легендарну білизну через забруднене повітря. Незважаючи на розширення паркової зони навколо Тадж-Махала і закриття ряду особливо брудних виробництв в Агрі, мавзолей все одно жовтіє. Його доводиться регулярно чистити за допомогою особливої білої глини.

Слайд 16

Щодня Тадж-Махал відвідують десятки тисяч людей, за рахунок туристів «індійська перлина» приносить казні країни чималі кошти. За рік Тадж-Махал відвідує від 3 до 5 мільйонів відвідувачів, з них більше ніж 200 000 — з-за кордону.

Слайд 17

Слайд 18

Підготували: Синиця Ілона; Молокова Ірина.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне