X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Світ галактик

Завантажити презентацію

Світ галактик

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Світ галактик Робота учениці 11 класу Нестеренко Юлії

Слайд 2

З найдавніших часів людей цікавило, що ж знаходиться за горизонтом, і вони відправлялися досліджувати далекі і незнайомі землі. У міру того як Земля відкривала людині більшість своїх білих плям, астрономи стали виходити в область нових і не досліджених територій за межами нашої маленької планети. Сьогодні дослідники Всесвіту, використовуючи сучаснітелескопи і ЕОМ, просуваються в напрямку дедалі більших відстаней впошуках межі Космосу - останній його межі. Сторіччя ми були в'язнями Сонячної системи, вважаючи зірки просто прикрасами сфери, розташованої за планетами. Потім чоловік визнав у цихк рихітних світяться точках інші сонця, настільки далекі, що їх світло йде до Землі багато років. Здавалося, що космос населений рідкісними самотніми зірками, і вчені сперечалися про те, простирається чи зоряне населення впросторі необмежено або ж за деякими межею зірки кінчаються і починається порожнеча. Проникаючи все далі і далі, астрономи знайшли такої межа, і виявилося, що наше Сонце - одна з величезного числа зірок,утворюють систему під назвою Галактика. За кордоном Галактики булатьма. XX століття принесло нове відкриття: наша Галактика-це ще не весь Всесвіт.

Слайд 3

За самими далекими зірками Чумацького Шляху знаходяться інші галактики,схожі на нашу і тягнуться в просторі до меж видимості наших найбільших телескопів. Грандіозні зоряні системи - одні з самих приголомшливих і найбільш досліджуваних сучасною астрономією об'єктів, і саме про них піде мова далі. Чумацький Шлях - вельми характерний представник свого типу галактик --настільки величезний, що світу потрібно більше 100 тисяч років, щоб зі швидкістю. Деякі галактики набагато більше нашої. Діаметри найбільших зних - великих галактик, випромінюючих величезна кількість енергії у вигляді радіохвиль, як, наприклад, відомий об'єкт південного неба - Центавр А, в сторазів перевершують діаметр Чумацького Шляху. З іншого боку, у Всесвіті багатопорівняно невеликих галактик. Розміри карликових еліптичних галактик (типовий представник знаходиться в сузір'ї Дракона) складають всього близько 10 тисяч світлових років.

Слайд 4

На початку 20 століття стало очевидним, що майже все видиме речовина у Всесвіті зосереджено в гігантських зоряно-газових островах з характерним розміром від кількох парсеків до декількох десятків кіло парсеков Сонце разом з навколишніми його зірками також входять до складу спіральної галактики, завжди пишеться з великої літери: Галактика . Коли ми говоримо про Сонце, як про об'єкт Сонячної системи, ми теж пишемо його з великої літери Галактика складається з диска, гала і корони. Центральна, найбільш компактна область Галактики називається ядром. Центральна, найбільш щільна частина гало в межах декількох тисяч світлових років від центру Галактики називається балджа.