X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Система інтелектуальної власності

Завантажити презентацію

Система інтелектуальної власності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Система інтелектуальної власності Лекції №2

Слайд 2

Об'єкти права інтелектуальної власності . Суб'єкти права інтелектуальної власності. Система законодавства України про інтелектуальну власність. Державна система правової охорони інтелектуальної власності. Міжнародна система інтелектуальної власності.

Слайд 3

У теорії цивільного права об'єктом права прийнято вважати те, з приводу чого виникають права. Чинне цивільне законодавство до об'єктів цивільних прав відносить речі, в тому числі гроші і цінні папери, інше майно, в тому числі і майнові права, роботи та послуги, результати інтелектуальної діяльності, службові та комерційні таємниці, особисті немайнові блага, а також інші матеріальні та нематеріальні блага. (статті 177—201 ЦК України).

Слайд 4

Об'єктом цивільного права може бути будь-який результат інтелектуальної, творчої діяльності, а об'єктом права інтелектуальної власності може бути тільки той творчий результат, що відповідає вимогам чинного законодавства.

Слайд 5

Об'єкти права інтелектуальної власності об'єкти промислової власності нетрадиційні об'єкти інтелектуальної власності об'єкти авторського права і суміжних прав

Слайд 6

Об'єкти промислової власності: винаходи корисні моделі промислові зразки торговельні марки(знак для товарів і послуг) географічні зазначення фірмові найменування

Слайд 7

Нетрадиційні об'єкти інтелектуальної власності: сорти рослин породи тварин компонування (топографії) інтегральних мікросхем комерційні таємниці наукові відкриття раціоналізаторські пропозиції

Слайд 8

Об'єкти авторського права і суміжних прав: літературні твори художні твори комп'ютерні програми база даних фонограми та відеограми програми організацій мовлення

Слайд 9

Об'єкти промислової власності Винахід (корисна модель) це результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технологій. Винахід (корисна модель) може бути секретним, якщо містить інформацію, віднесену до державної таємниці.

Слайд 10

Промисловий зразок – це результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання. Торговельна марка – це позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб. Географічне зазначення – це назва географічного місця, яке вживається для позначення товару, що походить із цього географічного місця та має певні якості, репутацію або інші характеристики, в основному зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами чи людським фактором або поєднанням цих умов.

Слайд 11

Нетрадиційні об'єкти інтелектуальної власності Сорти рослин – це окрема група рослин (клон, лінія, гібрид першого покоління, популяція) . Порода тварин – селекційні досягнення у тваринництві. Топографія інтегральної мікросхеми – зафіксоване на матеріальному носії просторово-геометричне розміщення сукупності елементів інтегральної мікросхеми та з'єднання між ними визначене законом.

Слайд 12

Комерційна таємниця – це технічна, комерційна, організаційна та інша інформація, що здатна підвищити ефективність виробництва або іншої соціальної діяльності або забезпечити інший позитивний ефект. Відкриттям визначається встановлення невідомих раніше закономірностей властивостей і явищ матеріального світу. Раціоналізаторською пропозицією є визнана юридичною особою пропозиція, яка містить технологічне (технічне) або організаційне рішення у будь-якій сфері її діяльності.

Слайд 13

Об'єкти авторського права і суміжних прав. Ці об'єкти права інтелектуальної власності поділяються на дві групи – Об'єкти авторського права : твори літератури і мистецтва; комп'ютерні програми; база даних; Об'єкти, суміжні з авторськими правами: виконання творів; фонограми і відеограми; програми (передачі) організацій мовлення.

Слайд 14

Особливістю суміжних прав є те, що вони ґрунтуються на використанні, як правило, об'єктів авторських прав. Суміжні права випливають із творчої діяльності з реалізації, інтерпретації, використання уже оприлюднених творів літератури і мистецтва. Наприклад, поет написав слова пісні, композитор — музику до цієї пісні. Але пісня може бути донесена до слухачів (користувачів) тільки певним виконавцем — співаком. Творчість співака є суміжною творче діяльністю з реалізації самої пісні. Це не просто використання чужого твору, а його реалізація, якою може бути інтерпретація, подання тощо. Із цієї творчої діяльності випливає право співака на виконання пісні, яке одержало назву суміжного права.

Слайд 15

Об'єкт суміжних прав - це гра артиста на сцені чи в кіно, гра музиканта, спів співака, танець танцюриста, декламація декламатора, керівництво диригентом оркестром, хором у процесі розучування і публічного виконання музичних творів або будь-який інший спосіб виконання твору літератури чи мистецтва.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне