X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Роль бібліотек у сприянні соціальній адаптації юнацтва

Завантажити презентацію

Роль бібліотек у сприянні соціальній адаптації юнацтва

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вудмаска Т. М., заст. директора по роботі з юнацтвом

Слайд 2

Соціальна адаптація – активний процес пристосування до соціального середовища, спрямований на збереження й формування оптимального балансу між особою, її внутрішнім станом і навколишнім середовищем у даний час та з перспективою на майбутнє.

Слайд 3

Процес соціалізації молоді характеризується загостренням молодіжних проблем, про що свідчать: •Втрата ідеалів і життєвого оптимізму; •Посилення стану тривожності; •Нерівні можливості в отриманні освіти; •Збільшення числа молоді серед безробітних; •Значна економічна залежність від батьків; •Кризові явища в шлюбно-сімейних стосунках; •Низький рівень загальної культури; •Незадовільний стан здоров’я; •Зростання рівня соціальних відхилень.

Слайд 4

Загрозливого поширення серед підлітків набули такі соціально небезпечні хвороби як: туберкульоз, СНІД, наркоманія, хвороби, що передаються статевим шляхом. Скоротилася кількість юнаків та дівчат, що займаються фізичною культурою та спортом. Рівень злочинності та правопорушень серед юнацької молоді зріс.

Слайд 5

Завдання бібліотек на сучасному етапі — не залишити молоду людину сам на сам з інформаційною агресивністю сучасного суспільства, дати кожній молодій людині соціальні знання.

Слайд 6

Мета бібліотечного праців-ника – своєчасно озброїти підлітків необхідною просвітницькою, пра-вовою, медичною інформацією, зробити бібліотеку ланкою довіри, психологічної підтримки, соціаль-ного порятунку.

Слайд 7

Вміння спілкуватися — основна професійна риса бібліотекаря сьогоднішнього дня. Через спілкування ми встановлюємо рівноправні партнерські стосунки з читачами, створюємо атмосферу психологічного комфорту, довіри, відкритості, усвідомлено будуємо взаємини з молодими людьми на засадах взаємоповаги та взаєморозуміння.

Слайд 8

Основними формами вивчення інтересів, запитів користувачів є: - бесіди; - письмове опитування; - анкетування; - тестування; соціологічні вивчення; бліц-опитування.

Слайд 9

Профорієнтаційна робота серед юнацтва – один з пріоритетних напрямків роботи бібліотек. Надійними партнерами є міські й районні служби зайнятості.

Слайд 10

Самостійне тестування в Інтернет-мережі на сайтах: how-to-do.org/yak-vybraty-profesiyu/  http://www.bestreferat.ru/referat-148904.htm http://how-to-do.org/yak-vybraty-profesiyu/ http://kariera.in.ua/ua/dovidka/useful/best/

Слайд 11

Актуальними є картотеки професій, які мають попит на ринку праці регіону, теки прес-досьє „Приміряємо професію”, де доцільно вести рубрики щодо нових професій (ландшафтний дизайнер, мерчандайзер, онлайн-рекрутер та інші).

Слайд 12

Форми наочної профорієнтаційної допомоги юнацтву: - тематичні стенди „Запрошують навчальні заклади”, „Професії необхідні сьогодні”; - цикли тематичних поличок; - виставки-пропозицій, - рекомендацій, - панорам, - знайомств, - роздумів: „Робота, покликання, хобі”, „Отримай професію у рідному місті”, „Зроби правильний вибір!”; „Знайомтесь, нові професії”, „З поглядом у майбутнє”.

Слайд 13

На допомогу випускникам, бібліотеці варто готувати експрес-інформації щодо вибору ВНЗ, умов вступу та навчання, можливості репетиторства тощо. Доцільно створювати конволюти, в яких накопичувати видання з практичними порадами: як психологічно настроїтися на іспит, провести психологічне розвантаження, як відповісти на здавалося б, безнадійне запитання тощо.

Слайд 14

Формування правової освіти молодих користувачів та морально-етичне виховання Вступаючи у доросле життя, в умовах радикальних змін у державі, юнаки і дівчата повинні знати і суворо дотримуватись правових норм життя, знати законодавчу базу, нормативні документи.

Слайд 15

Бібліотеки – одне з місць, де юнаки та дівчата можуть отримати допомогу у вирішенні своїх проблем. У цих випадках велику моральну та юридичну підтримку юнацькій молоді надає робота клубів соціально-психологічної допомоги.

Слайд 16

2003 року у ЗОДЮБ спільно із Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім΄ї, дітей та молоді заснований клуб соціально-психологічної допомоги підліткам „Діалог”. З 2012 року - цільовий проект соціально-психологічної та правової допомоги підліткам та юнацтву „Діалог”.

Слайд 17

Цільовий проект соціально-психологічної та правової допомоги підліткам та юнацтву «ДІАЛОГ» Термін реалізації: 2012 рік Координатор проекту: Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва Керівник проекту: Вудмаска Тетяна Михайлівна Розробники: Варга Марія Євгенівна Палаташ Іванна Михайлівна 1.Загальний опис проекту. Підростаюче покоління часто діє всупереч суспільним нормам, випробовуючи та підбираючи для себе найбільш оптимальні шляхи у житті. Та часто вони перетинаються із законними. Актуальними протягом багатьох років залишаються такі проблеми як, алкоголізм, наркоманія, тютюнопаліня, торгівля людьми, ігрові автомати, комп’ютерна залежність (втеча у віртуальне комп’ютерне середовище), телефонний терроризм, тощо. 2.Основна мета проекту. Мета – своєчасно надавати підліткам та юнацтву необхідну просвітницьку, інформаційну, юридичну, правову, медико-консультаційну, психологічну допомогу.

Слайд 18

3. Основні завдання проекту: – виховання почуття громадянської самосвідомості; – формування морально-правової культури та профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі; – розкриття особливостей життєдіяльності підлітків та юнацтва, забезпечення інформацією про їх права та обов’язки; 4. Учасники проекту та соціальні партнери – Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва – Ужгородський міський центр зайнятості – Регіональне молодіжне екологічне об’єднанням ЕКОСФЕРА – Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів – Закарпатський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Медико-соціальний реабілітаційний центр „Дорога життя” – Центр профілактики та боротьби зі СНІДом – Закарпатський наркологічний диспансер – Відділ кримінальної міліції у справах дітей Ужгородського МУ УМВС України в Закарпатській області – Ужгородський Національний – Закарпатська організація «Пласт» – Лінгвістична гімназія ім. Т.Г. Шевченка – Ужгородське вище комерційне училище КНТЕУ – Ужгородський АНВК (колишня ЗОШ №2) – Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів №15

Слайд 19

Заняття: січень – «Екологія. Здоров’я. Гармонія» – екологічний тренінг «Довкілля і людина – права і обов’язки» – відеолекторій лютий – «Кохання – забава чи сенс життя?» – відкритий діалог «Кохання: ще раз і відверто» – мультимедійна консультація «Кохання: знайти і не втратити» – тренінг березень – «Сучасне рабство. Торгівля людьми» – Зустріч з працівниками ЦСССДМ «Торгівля людьми: що Ви знаєте про це?» – перегляд відеофільму «Торгівля людьми: як цього уникнути?» – бліц- опитування квітень – «Скільки коштує наш час?» – години спілкування з фахівцем «Вільний час – простір для розвитку» – анкетування травень – «Шлях до свого майбутнього» – консультація працівників УжМЦЗ «Професії нашого часу» – бібліоярмарок актуальних професій вересень – «Правда про алкоголь, тютюн, наркотики» – відеолекторій «Шкідливі звички чи життя в своє задоволення» – мультимедійна консультація «Наркоманія: злочин чи хвороба?» – анкетування жовтень – «Їдеї гендерної рівності сучасної молоді» – година спілкування «Поняття гендер та тендерна ідентичність» – тренінг листопад – «Юридичний компас молоді» – година правових знань «Обов’язок. Відповідальність. Совість» – полілог (бесіда,дискусія) грудень – «СНІД: новий погляд» – зустріч за круглим столом «СНІД: знання і розуміння» – перегляд документальних фільмів «Мінздрав попереджає, міліція застерігає» – шок-виставка «Толерантність до ВІЛ – позитивних» – тренінг

Слайд 20

6. Очікувані результати виконання проекту: – соціалізація підлітків та молоді, оволодіння суспільно необхідними знаннями, нормами та цінностями, залучення її до культури; – протидія асоціальним проявам особистості; – підвищення мотивації підлітків до здорового способу життя; – утвердження загальнолюдських цінностей; – розширення кола інноваційних форм і методів просвітницької роботи з підростаючим поколінням; – реалізація найголовнішої функції бібліотеки щодо забезпечення вільного доступу до інформації і права людини на її одержання; – підвищення значення просвітницької та інформаційної ролі бібліотеки в молодіжному середовищі; – висвітлення діяльності бібліотеки, як інформаційного центру.

Слайд 21

Зразок У Г О Д А м. Ужгород "__" _________ 2012 р. Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва в особі директора Чіка Валентини Дмитрівни з однієї сторони і Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської Обласної Ради в особі директора Іщенко Олени Тимофіївни з другої сторони склали дану угоду про наступне: І. Предмет угоди ІІ. Завдання угоди ІІІ. Зобов'язання сторін 3.2. Обласна бібліотека для дітей та юнацтва зобов'язується: ІV. Особливі умови V. Адреси сторін 3.1. Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської Обласної Ради зобов'язується:

Слайд 22

Продовжується партнерство бібліотеки з медичними закладами, а саме: - обласним центром Здоров’я; - обласним наркологічним диспансером; - центром профілактики та боротьби зі СНІДом.

Слайд 23

Зацікавленість у молоді викликають нестандартні форми роботи: рольові ігри, години спілкування, тренінгові заняття, круглі столи, брейн – ринги, корекційно-розвивальні заняття, тестування, анкетування.

Слайд 24

Молоді, яка прагне виїхати за кордон стає все більше Часто в цих намаганнях молодь наражає себе на небезпеку. Сьогодні дуже часто можна почути слова: рабство, торгівля людьми. Тому варто запрошувати працівників правоохоронних закладів, представників консульств, вести просвітницько-інформаційну роботу з даного питання. Цій темі було присвячено березневе заняття проекту із старшокласниками лінгвістичної гімназії на тему „Сучасне рабство. Торгівля людьми”.

Слайд 25

Актуальною та інтригуючою темою для юних є кохання, інтимні відносини. Особливо коли ця сторона життя пізнається вперше, спочатку на теоретичному та платонічному рівні, а з часом – через перший особистий досвід до формування моделей сексуальної поведінки. В рамках проекту відбулося чергове заняття проекту на тему „Кохання – забава чи сенс життя? ”. Молоді було запропо-новано пройти арт-тренінг „Кохання: знайти і не втра-тити”, одним із завдань якого було намалювати символ, що відображає особисте уявлення кожного учасника про любов.

Слайд 26

Бібліотеками приділяється увага розвитку творчих здібностей і формуванню навиків художньої майстерності у підростаючого покоління. Щоб виявити обдаровану молодь бібліотеки організовують і проводять регіональні конкурси, турніри, фестивалі. Постійно діюча виставка „Палітра молодих майстрів”, організована спільно із Закарпатським художнім інститутом.

Слайд 27

Підростаючій молоді важливо бачити перспективи розвитку, знайти соціальні орієнтири, що можуть забезпечити їм достойне життя і гарантувати необхідні умови для розвитку і реалізації їх здібностей. Допомагати їм у цьому мають бібліотеки, які сьогодні повинні стати справжніми та ефективними центрами, осередками культури та духовності.

Слайд 28

Дякуємо за увагу. До нових зустрічей !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне