X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Різдво в Україні

Завантажити презентацію

Різдво в Україні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію приготувала учениця 8-Б класу СШ №320 м.Києва Бруєнко Діана

Слайд 2

Різдво в Україні

Слайд 3

Різдво в Україні Напередодні найголовнішого релігійного свята – Різдва Христового – вірний традиціям український народ сідає за святковий , щедрий , але пісний стіл. 6 січня – Святий Вечір , який готують після наведення порядку в будинках. Варто очиститися і духовно – сповідатися, помиритися з ворогом. Після цього можна братися за приготування святкових страв.

Слайд 4

Різдво в Україні Обов’язково на столі наявність дванадцяти страв – на честь дванадцяти апостолів. Традиційними стравами на Різдво Христове завжди були борщ , вареники , риба , гриби , каша , квасоля або боби , картоплю , голубці , печиво , кутя , узвар. Ні в якому разі не можна в цей день лаятися , сперечатися , всі члени родини повинні бути вдома. Діти повинні допомагати в приготуваннях , особлива роль відводитися старшої дочки. 6 січня не обідають і не обідають , лише дітям дозволено перекусити в обідній час.

Слайд 5

Різдво в Україні Борщ

Слайд 6

Різдво в Україні Вареники

Слайд 7

Різдво в Україні Риба

Слайд 8

Різдво в Україні Гриби

Слайд 9

Різдво в Україні Каша

Слайд 10

Різдво в Україні Квасоля або боби

Слайд 11

Різдво в Україні Картопля

Слайд 12

Різдво в Україні Голубці

Слайд 13

Різдво в Україні Печиво

Слайд 14

Різдво в Україні Кутя

Слайд 15

Різдво в Україні Узвар

Слайд 16

Різдво в Україні Оформляючи стіл на Святий Вечір , після заходу сонця застилають його свіжим сіном або соломою. Поверх сіна насипають трохи зерна і покривають стіл скатертиною , під яку по кутах кладуть по зубчику часнику. Він оберігає від злої сили та хвороб. Варто подбати , щоб у будинку на почесному місці стояв ” дідух ” – святковий сніп з пшениці ( ” дідух ” роблять тільки на західній Україні ) , жита або вівса , перев’язаний особливим чином. ” Дідух ” з дохристиянських часів представляв духів предків , які в цей день повинні були прийти в гості.

Слайд 17

Різдво в Україні Під час вечері перед Різдвом Христовим не можна багато розмовляти , виходити з-за столу . Хлопцю і дівчині не можна сидіти на кутах столу , щоб не залишитися без подружньої пари. Не можна , взявши ложку в руки , знову класти її на стіл , страви водою не запивають – тільки узваром . Поки трапеза не закінчитися – не можна виходити з-за столу , тим більше – з дому , щоб не впустити нечисту силу. Від кожного блюда варто покуштувати хоча б трохи , щоб не було голоду . Але не можна з’їдати блюда цілком – ” щоб холодильник не залишився порожнім ” .

Слайд 18

Різдво в Україні Перша вечірня зірка оповіщає людям про велике чудо – народження Сина Божого ! Можна починати Святу Вечерю – запалити свічку , помолитися.

Слайд 19

Різдво в Україні Після вечері колядують. Увечері на вулиці українських міст і сіл виходить молодь у національних костюмах. У народі кажуть: «Коляда іде». Колядники співають під вікнами і викликають на вулицю господарів. З їх дозволу біля ганку розігрується маленьку виставу , героєм якого часто буває Коза – символ добра і достатку. Співають : « Нова радiсть стала , яка НЕ бувала – звiзда ясна над вертепом Вночi засiяла ».

Слайд 20

Різдво в Україні Господарі щедро пригощають колядників . За бажанням запрошують в будинок. Колядники не просять , а збирають пожертви на славу Бога , тому не впустити їх в будинок не можна .

Слайд 21

Різдво в Україні Якщо на Різдво господар не пустить у хату коляду , то його обійдуть добро і небо , і люди. За Різдвяний стіл сідають з появою першої зірки . Подають 12 страв – за кількістю апостолів Христа. Головне з них – кутя . Ритуальне різдвяне блюдо з медом , горіхами , маком і пшеницею. Першу ложку куті батько підкидає вгору , а діти ловлять – щоб не переривалися сімейні традиції. Всі різдвяні страви пісні . Обов’язкові вареники , голубці , компот із сухофруктів і борщ з вушками – варениками з грибами , які варилися в борщі .

Слайд 22

Різдво в Україні М’ясо дозволяється їсти тільки в перший день Різдва. По кутах столу кладуть часник і сіно , щоб відігнати злих духів. Домашніх тварин годують трохи краще , щоб не сказали , що господар поганий , так як в Різдво , за повір’ями « і скотина розмовляє» . Нi в якому разi напиватися НЕ можна – особливо в цей святий вечiр . Як зустрiнеш це Рiздво , яке багатство , який стiл , якi стосунки мiж людьми , яка атмосфера буде в домi – так собi наврочиш на цiлий рiк .

Слайд 23

Різдво в Україні Колядники до півночі розійдуться по домівках – якщо зустріти Різдво в дорозі , то цілий рік проведеш в поневіряннях . Співають : “Просимо тебе, Боже, просимо тебе, царю: даруй щастя, даруй частку нашiй Украiнi”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне