X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Психологічний супровід учасників НВП під час підготовки до ЗНО”

Завантажити презентацію

Психологічний супровід учасників НВП під час підготовки до ЗНО”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Димитровської міської ради Мастер-клас “Психологічний супровід учасників НВП під час підготовки до ЗНО”

Слайд 2

Перед кожним відкривається власний шлях. Вiн може звужуватися, розширюватися, йти вгору або вниз. На шляху нас часто очiкують розчарування. Але тільки хоробрiсть i наполегливiсть кожної людини допоможуть їй вiдкрити справжнiй шлях. І саме це приносить справжню радiсть. Коносуке Мацушита

Слайд 3

Зовнішнє незалежне оцінювання – процес визначення навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів установами, що не залежать від загальноосвітніх та вищих навчальних закладів. Дане оцінювання є: зовнішнім, оскільки процедура відбувається на базі спеціально підготовлених пунктів тестування і виключає можливість оцінювання навчальних досягнень учнів у своєму навчальному закладі; незалежним, бо здійснюється організацією, яка не залежить і не підпорядкована ЗНЗ і ВНЗ, хоч тісно співпрацює з ними; об’єктивним, оскільки ставить однакові вимоги та забезпечує рівні умови всім учасникам в Україні; прозорим, бо забезпечує можливість спостереження з боку громадськості за дотриманням усієї процедури.

Слайд 4

Батьки Педагоги Об’єкти підготовки до ЗНО Психологічна служба Випускники

Слайд 5

Вправа “Портрет успішного випускника”

Слайд 6

«Причини хвилювання випускників перед ЗНО» Високу особистісну значущість майбутнього вступу у вищий учбовий заклад (ВУЗ), так, як навчання у вузі зв'язується з вибором життєвої дороги, побудовою кар'єри, особистим успіхом; Виниклу загрозу зниження самооцінки, в разі невдачі на ЗНО з'являється або посилюється негативна установка «Я - поганий», «Я - дурний», «Я - невдаха» і таке iнше; Невизначеність кінцевого результату, навіть при достатній, старанній і добросовісній підготовці існує деяка вірогідність не пройти випробування;

Слайд 7

Необхідність повторення, а інколи і засвоєння, великого об'єму інформації, випускні іспити вимагають досить глибоких знань практично кожного навчального предмета за весь період навчання в школі; Дефіцит часу, недолік часу виникає через необхідність готуватися до випускних і вступних іспитів у дуже стислі терміни; Постійне накопичення емоційної напруги, емоційна напруга, що зберігається після складання чергового іспиту, підсилює напруженість перед подальшим, що призводить до стомлення, появи відчуття спустошеності й безпорадності; Високу відповідальність перед педагогами, батьками, найближчими родичами і друзями, кожен педагог пов'язує з випускним класом певні очікування, наприклад, усi учні закінчать навчання на «добре» і «відмінно».

Слайд 8

Вправа «Дракон». У кожного з нас є «свій дракон» - це наші недоліки, які заважають нам у повсякденному житті, часто ми з ними примирюємося, але чи цілком? Учасникам пропонується намалювати «свого дракона» і назвати кожну його голову. Після виконання придумати історію (будь-якого літературного жанру: оповідання, легенду, казку, як ви перемогли свого дракона).

Слайд 9

Психологічний супровід – це система професійної діяльності психолога, спрямована на створення соціально-психологічних умов для успішної здачі й підготовки до ЗНО, психологічній допомозі випускникам в ситуаціях шкільної взаємодії.

Слайд 10

Мета психологічного супроводу: 1)Надання психологічної допомоги випускникам у процесі складання ЗНО, по трьох етапах: - підготовка ЗНО; - вивчення навчального матеріалу перед ЗНО; - поведінка напередодні ЗНО; поведінка під час ЗНО. 2) Ознайомлення учнів з психотехнічними навичками, що підвищують ефективність підготовки до ЗНО. 3) Навчання вмінню успішніше поводитися під час ЗНО, вмінню мобілізувати себе у вирішальній ситуації. 4) Розвиток навичок розумової діяльності. 5) Формування навичок опанування власних емоцій.

Слайд 11

Напрямки роботи ПС Психодіагностика Косультування Просвіта Психокорекція Напрямки роботи ПС

Слайд 12

Психодіагностика Індивідуальних здібностей учнів: пам’ять; мислення; увага і т.д. Соціального простору та профорієнтації учнів. Особистісних рис учня: - тип темпераменту; - акцентуація особистості; - протистояння стресу; - рівень самооцінки; - сили характеру і т.д.

Слайд 13

Консультування За результатами діагностичних досліджень За власним зверненням. По запиту педагогів, батьків.

Слайд 14

Психологічна просвіта Тренінги Ділові ігри Години спілкування з елементами тренінгу Корекційно-розвивальна та відновлююча робота

Слайд 15

ВПРАВИ НА ТРЕНУВАННЯ ОПТИМАЛЬНОГО ПЛАНУВАННЯ ЧАСУ: Вправа “Слонова техніка” Інструкція: При виконанні вправи «Слонова техніка» користуйтеся наступними конкретними правилами: • ставтеся спокійно до великих «слонів»; • сприймайте всіх «слонів» як захоплюючі вашу свідомість можливості; • у своїй уяві розрізайте «слона» на маленькі зручні шматочки; • зосередьтеся на завданнях дня і «заковтуйте» шматочки щодня; • поклопочіться про те, щоб з'їдати одного і того ж «слона», поки від нього нічого не залишиться, а потім берiться за іншого.

Слайд 16

Вправа “Питання до себе” Інструкція: Безпосередньо перед кожним важливим етапам підготовки до іспиту ставте собі наступні питання: • Яка моя мета на цьому етапі? • Скільки часу в моєму розпорядженні? • Як краще використовувати цей час? • Які завдання потрібно вирішити в першу чергу? • У якій послідовності повинні вирішуватись ці завдання? • Що потрібно підготувати для вирішення кожного завдання?

Слайд 17

ВПРАВИ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ УВАГИ: Вправа “Прогулянка” Пригадайте яку-небудь знайому вулицю того міста, в якому ви живете. Потім уявіть собі прогулянку по якому-небудь боці цієї вулиці. Гуляючи в своїй уяві по вулиці, пригадайте і назвіть уголос (або запишіть у зошиті) всі будинки, які стоять на ній, театри, магазини, автобуснi зупинки. Згадувати треба будинок за будинком, нічого не пропускаючи. При нагоді можна перевірити себе, наскільки добре ви пам'ятаєте цю частину міста.

Слайд 18

Вправа “Юлій Цезар” Інструкція: • Перемножте усно 36 на 24. Одночасно записуйте на аркуші паперу добре відомий вірш. • Навпаки: читайте вголос вірші й одночасно на аркуші паперу множте 36 на 24. • Читайте вголос незнайомий текст, одночасно виконуючи які-небудь обчислення. • Переписуйте з книги текст, одночасно виробляючи обчислення в думці. • Робіть те ж саме, але біля гучномовного приймача, телевізора. • Робіть те ж саме, але попросiть тих, хто оточує , ставити Вам питання. Відповідайте на них, не припиняючи переписувати текст з книги.

Слайд 19

Вправа - тест “Повна готовність”

Слайд 20

ВПРАВИ НА ТРЕНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ: Вправа “Ранок” Інструкція: Виберіть вранці 10 хвилин спокою. Продумайте порядок своїх справ протягом дня. При цьому відповідайте на питання: - Передбачаю, що день, що настав, пройде цілком нормально. Чи зможу я виконати все, що заплановане? Якщо ні, то, які справи необхідно виконати в першу чергу, які справи найбільш важливі, а що можна не робити сьогодні? - Які неприємні ситуації чекають мене? Чи неминучі вони? Якщо так, то, як я збираюся поводитися в неприємній ситуації? - Які радощі мене чекають сьогодні? Якщо жодних радощів не передбачається, то, що я можу зробити із задоволенням, з великим бажанням? Чи можу я це собі дозволити сьогодні?

Слайд 21

Вправа “Експрес-твір” Інструкція: Візьміть наздогад десять іменників, не зв'язаних між собою. Додаючи будь-які інші слова, напишіть зв'язний твір. Дозволяється змінювати число й відмінок вибраних іменників. Спробуйте за 3-5 хвилин написати твiр-мiнiатюру, що складається з наступних слів: двері, стук, грак, бос, дощ, парасолька, друг, ліфт, машина, комп’ютер. Поступово завдання ускладнюється. Приклад ускладненого завдання – написатитвiр-мiнiатюру з десяти слів, що починаються з однієї букви, наприклад «п».

Слайд 22

ВПРАВИ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ. Вправа «Кругова кінострічка» Інструкція: У думках створіть сценарій невеликого фільму з вашою участю. Бажано вибрати спочатку 5-7 кадрів. При цьому в думках «склейте» перший і останній кадри, щоб вийшло коло кадрів-подій. Почніть «прокручувати» цю кінострічку на внутрішньому екрані від першого до останнього кадру, потім ще раз, потім ще раз з більшою швидкістю. На будь-якому кадрі зупиніть «перегляд» і спробуйте прокрутити кінострічку в зворотному порядку з наростаючою швидкістю.

Слайд 23

Вправа “Амулет”

Слайд 24

ВПРАВИ НА ЗБЕРЕЖЕННЯ ГАРНОГО ФІЗИЧНОГО САМОПОЧУТТЯ Не дивлячись на дефіцит часу, учні зобов'язані пам'ятати про своє здоров'я. Фізична активність забезпечується нехитрими вправами. Існує декілька видів фізичних вправ, що володіють високим оздоровчим потенціалом: • Біг повільний і простий (звичайний) біг –біг повільний найбільш зручний, оскільки завжди можна знайти відповідну вулицю або дорогу за порогом будинку. Біг покращує обмінні процеси, необхідні для здоров'я. • Їзда на велосипеді – цей вид вправ укріплює м'язи, запобігає пошкодженням суглобів. • Ходьба – основна перевага ходьби як фізичної вправи полягає в можливості займатися в будь-якому місці і у будь-який час: на вулиці, в приміщенні, навіть тоді, коли чекаєш транспорт. Проте треба пам'ятати, що ходьба вимагає в три рази більше часу для досягнення того ж ефекту, який дає біг.

Слайд 25

За довго до ЗНО. · Спочатку підготуй місце для занять: прибери зі столу зайві речі, зручно розташуй потрібні підручники, посібники, зошити, папір, олівці і т.п. · Можна ввести в інтер'єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває досить будь-якої картинки в цих тонах. · Склади план занять. Для початку визнач: хто ти - "сова" або "жайворонок", і залежно від цього максимально використовуй ранкові або вечірні години. Складаючи план на кожний день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні буде вивчатися. Чи не взагалі: "трохи попрацюю", а які саме розділи й теми. · Почни з самого важкого, з того розділу, який знаєш найгірше. Але якщо тобі важко "розгойдатися", можна почати з того матеріалу, який тобі найбільше цікавий і приємний. Можливо, поступово ввійдеш в робочий ритм, і справа піде. · Чергуй заняття та відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин - перерва. Можна в цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ. · Не треба прагнути до того, щоб прочитати і запам'ятати напам'ять весь підручник. Корисно структурувати матеріал за рахунок складання планів, схем, причому бажано на папері. Плани корисні й тому, що їх легко використовувати при короткому повторенні матеріалу. · Виконуй якомога більше різних опублікованих тестів з цього предмету. Ці тренування ознайомлять тебе з конструкціями тестових завдань. · Тренуйся із секундоміром у руках, засікай час виконання тестів (на завданнях у частині А в середньому йде по 2 хвилини на завдання). · Готуючись до екзаменів, ніколи не думай про те, що не справишся із завданням, а навпаки, подумки малюй собі картину тріумфу. · Залиш один день перед іспитом на те, щоб знову повторити всі плани відповідей, ще раз зупинитися на найбільш складних питаннях.

Слайд 26

Напередодні ЗНО: · Багато хто вважає: для того, щоб повністю підготуватися до іспиту, не вистачає всього однієї, останньої перед ним ночі. Це неправильно. Ти вже втомився, і не треба себе перевтомлювати. Навпаки, з вечора перестань готуватися, прийми душ, зроби прогулянку. Виспись якнайкраще, щоб встати з відчуттям здоров'я, сили, "бойового" настрою. Адже іспит - це своєрідна боротьба, в якій потрібно проявити себе, показати свої можливості й здібності. · У пункт здачі іспиту ти повинен з'явитися не спізнюючись, краще за півгодини до початку тестування. При собі потрібно мати запрошення, паспорт (не свідоцтво про народження) і кілька (про запас) гелевих або капілярних ручок з чорним чорнилом. · Якщо в школі холодно, не забудь тепло одягтися, адже ти будеш сидіти на іспиті 3 години.

Слайд 27

Під час ЗНО: · На початку тестування вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк, якими буквами писати, як вказати номер зошита і т.д.). Будь уважний! Від того, як ти уважно запам'ятаєш всі ці правила, залежить правильність твоїх відповідей! · Виправлення у бланку відповідей вкрай небажані. Якщо все-таки виправлення неминучі, то пам'ятай, що їх можна робити тільки в завданнях типу А, використовуючи резервні поля. · У процедурі заповнення бланків можливі деякі зміни, про які вас обов'язково проінформують. · При отриманні результатів тестування ти маєш право ознайомитися з перевіреною роботою і, якщо не згоден з оцінкою, можеш подати апеляцію в апеляційну комісію.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне