X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОДАЧА ВИН

Завантажити презентацію

ПОДАЧА ВИН

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: Подача вин

Слайд 2

Мета уроку: Продовжити навчатися отримувати напої з бару, визначати їх доброякісність,підготовлювати до подачі, відкривати вина, демонструвати їх відвідувачам,підбирати посуд подачі, наливати і подавати вина, декантувати вина.

Слайд 3

Професійні вимоги до персоналу, відповідального за обслуговування споживачів напоями Для якісного обслуговування гостей напоями персонал ресторану повинен володіти високою культурою організації споживання вин, що забезпечується завдяки правильному їх підбору, відповідно до статусу даного ресторану, вдалому поєднанню зі стравами кухні, професіоналізму персоналу, що забезпечує сервіс споживання і дотримання умов зберігання вин. Такі знання необхідні передусім офіціантам і барменам. У ресторанах високого класу при подаванні напоїв бажана присутність сомельє. Сомельє — спеціаліст, який відповідає за подавання напоїв у ресторанах, дає поради щодо їх вибору, а також подає або слідкує за їх подаванням гостям. До обов”язків сомельє, як правило, входить складання винної карти і підтримання, відповідно до неї, запасу вин у ресторані. Сомельє надає споживачам інформацію про вино. Завдяки йому подавання вина перетворюється у витончену церемонію. Сомельє, який працює в ресторанному залі, повинен бути психологом: він має відчувати настрій своїх клієнтів, визначати їх соціальний статус і походження. Його робота потребує почуття гумору і винахідливості. Сомельє зобов”язаний дати вичерпні відповіді щодо асортименту та якості рекомендованих напоїв. Офіціанти і бармени, особливо коли немає в штаті сомельє, повинні постійно удосконалювати прийоми і методи роботи при подаванні напоїв, поповнювати свої знання про асортимент і якість вин, можливості їх гармонійного поєднання зі стравами.

Слайд 4

Вислови великих людей Вино — наш друг, але в ньому живе підступність: п”єш багато - отрута, трохи п”єш - ліки. Не чини собі шкоди надмірністю, пий вміру і триватиме світ і царство. ІбнСена Фейєрбах говорив, що варто насолоджуватися життям, як вином, ковток за ковтком , з перепочинком. Навіть найкраще вино втрачає для нас усю красу, ми перестаємо його цінувати, коли п”ємо його як воду. Для того, щоб жити довго, придбай для себе старого вина і старого друга. Піфагор Вино заборонено. Але є читири ”але”: Дивлячись хто, коли, з ким і чи вміру п”є вино. При дотриманні цих чотирьох умов всім розсудливим вино дозволено. Омар Хайям

Слайд 5

Вино - дар Богів Вино, яке вважалося в давнину даром богів, перетворилося пізніше в символ життєвої сили. Воно традиційно має особливе значення в релігійних церемоніях як символ крові і знак божественного впливу. Вино супроводжує всі значущі події людського існування, і радісні, і сумні. Забавно, що слово «симпозіум», яке в наші дні означає серйозний академічний форум, спочатку означало «п'яну» вечірку або просто пиятику.

Слайд 6

Історія вина Справжніми майстрами виноробства були стародавні єгиптяни. Це підтверджується численними картинами, що знаходяться в гробницях. На них зображені сцени догляду за виноградною лозою, збору врожаю, виробництва вина. На амфорах наклеєні етикетки із зазначенням власника й року врожаю - точнісінько, як це робимо ми на сучасних винних етикетках.

Слайд 7

Слайд 8

Класифікація вин Сортові (виготовлені з одного сорту винограду) Купажні (із суміші сортів або виноматеріалів) Тихі, які не створюють надлишок вуглекислоти і шипучі, які містять надлишок вуглекислоти По кольору виноградні вина поділяють на білі, рожеві, червоні. В залежності від технології виробництва подвляють на: столові, які отримують шляхом повного зброджування сусла; кріплені, які виробляють з додаванням ректифікованого спирту, не допускають повного зброджування соку; ароматизовані, які виробляють з додаванням ректифікованого спирту і настоянок рослин і ароматичних речовин, в основному це вермути; ігристі і шипучі (червоні, рожеві, мускатні). Шампанські і ігристі вина — отримують із відбірного спеціально приготовленого білого або червоного вина в результаті вторинного бродіння в герметично закритих пляшках або в резервуарах під тиском. Шампанське за вмістом цукру поділяють на: брют, дуже сухе, сухе, напівсухе, солодке.

Слайд 9

В залежності від якості і терміну витримки тихі вина поділяються на: Молоді — натуральні вина сортові або купажні, які реалізуються до 1 січня слідуючого за врожаєм винограду року; Ординарні — вина, які поступають в реалізацію не раніше ніж через з місяці після обробки винограду.. оргдинарне вино не може бути марочним навіть після довгої витримки; Марочні — витримані вина високої якості. Виробляються по спеціальній технології із особливих сортів винограду, які вирощують в певних оайонах. Мінімальний термін витримки для сухих вин — 1,5 року, для міцних і десертних- 2 роки, для кахетинських- 1 рік; Колекційні — марочні вина особливо високої якості, які після терміну витримки в діжках додатково старіють в пляшках не менше 3-х років. Особливо ціняться вина, витримані в пляшках більше 10-15 років. При довгому зберіганні червоних вин утворюється осад, що свідчить про “шанований” вік.

Слайд 10

Торгова марка Це назва виробника-замовника. Наприклад, коньяк Шустов, горілка Неміров.

Слайд 11

Етикетка Етикетка — це візитна картка вина. Вона прикрашає пляшку та містить важливу інформацію про вміст пляшки- назву вина. Вино може називатися по місцю походження, наприклад, Шаблі або по сорту винограду, наприклад, Мерло. Крім назви на етикетці вказують рік врожаю, виробника, а також область вирощування винограду.

Слайд 12

Етикетка Вміст алкоголю на етикетках вказується в об”ємних відсотках, наприклад, 16% об. або алк. 18% об. Вміст цукру вказується в грамах на 100 мл, наприклад, 16 г / 100 мл або у відсотках від маси, наприклад, 14%мас. Ємкість пляшки визначається в літрах або сантилітрах, наприклад, 0,7л або 0,75 cl. Також на етикетці вказується номер стандарту, підприємство виробник, його поштова адреса, телефон, факс,знак сертифікації, торгова марка, номер ліцензії, штрих-код, нагороди(медалі).

Слайд 13

Контретикетка Розміщається на протилежній від етикетки стороні пляшки. На ній розміщають рекламну інформацію, іноді виробники вказують важливу для споживача додаткову інформацію. Може повідомлятися інформація про температуру вживання напою, з якими стравами краще всього пити вино. Також можна найти більш точні дані про сорт винограду, про те, як зроблене вино,яка використовувалась технологія, які додаються добавки, вказується дата розливу.

Слайд 14

Кольєретка Розміщається на горловині пляшки. На ній вказується класифікація вина(ординарне, марочне, колекційне). Дається інформація про термін витримки, наприклад, 1,5 року або 3 роки.

Слайд 15

Штрих-код Це комбінація послідовно розташованих штрихів та проміжків між ними, розміри та розташування яких встановлені певними правилами і призначена для автоматичної ідентифікації товару. В ньому вказується код держави-виробника, прапор, код підприємства виробника, код товару та контрольна цифра.

Слайд 16

Знак сертифікації Це захищений знак, який вказує, що продукція відповідає конкретному стандартові чи іншому нормативному документу. Якщо трилистник розміщений в колі, це значить, що товар відповідає встановленим вимогам по основним показникам, а якщо в квадраті — то по всіх показниках.

Слайд 17

Акцизна марка Це смужка паперу, яка наклеєна на горловину пляшки. Наклеює її виробник. Вона говорить про те, що державі сплачений акцизний збір за виготовлення та реалізацію алкогольних напоїв.

Слайд 18

Контретикетка і етикетка

Слайд 19

Товарний знак Це зареєстрована познака, за якої товари і послуги одних виробників відрізняються від однорідних товарів і послуг інших виробників.

Слайд 20

Послідовність подачі вин Біле вино подається перед червоним; Молоде перед старим; Легке перед насиченим і міцним; Більш холодне перед менш холодним; Сухе перед солодким; Ординарне перед марочним та колекційним; Перед їжою — аперитив, під час їжі — столові вина, після трапези — десертні.

Слайд 21

Етапи подачі вина Прийняття замовлення; Представлення вина; Підготовка вина до подачі(перевірка доброякісності, доведення до потрібної температури); Відкривання пляшки; Декантування вина; Наливання вина.

Слайд 22

Ознаки недоброякісності вина: Випнута або провалена пробка. Низький рівень вина в пляшці. Наявність осаду, де його не повинно бути. Непрозорість. Підтікання на акцизній марці або кольєретці. Зникаючі повітряні пухирці на поверхні вина.

Слайд 23

Температура подачі вин Білі столові вина слід подавати охолодженими до 8-12 градусів. Червоні столові вина найкраще проявляють свої якості при температурі 16-18 градусів. Міцні вина подають при температурі 18-20 градусів. Шампанське найбільш повно і гармонійно передає свій букет при температурі 6-10 градусів.

Слайд 24

Охолодження вина Пляшку з вином ставлять у відерце з водою і льодом для надання потрібної температури. Процес охолодження вина називається фрапуванням. Охолодженими подають білі столові вина.

Слайд 25

Посуд для охолодження шампанського та білих столових вин

Слайд 26

Кулери для охолодження вина

Слайд 27

Ідеальна температура подачі алкогольних напоїв

Слайд 28

ТЕРМОМЕТР І ПРОБКА Термометр для вимірювання температури подачі вина Пробка для зберігання вина у відкритій пляшці

Слайд 29

ТЕРМОМЕТР ДЛЯ ВИНА КОЖНИЙ СОРТ ВИНА МАЄ СВОЮ ІДЕАЛЬНУ ТЕМПЕРАТУРУ ПОДАЧІ ДЛЯ ОТРИМАННЯ МАКСИМАЛЬНОГО ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ВИНА, ЙОГО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ПРИ ПРАВИЛЬНІЙ ТЕМПЕРАТУРІ ВИННИЙ ТЕРМОМЕТР ВСТАВЛЯЮТЬ В СЕРЕДИНУ ПЛЯШКИ ТАК, ЩОБ КІНЧИК СТЕРЖНЯ ПОПАВ В РІДИНУ СТРІЛКА ПОКАЖЕ ТЕМПЕРАТУРУ ВИНА . .

Слайд 30

КОРЗИНКА-ЛЮЛЬКА ДЛЯ ВИНА СТАРЕ ЧЕРВОНЕ ВИНО ЧАСТО ПОДАЮТЬ В СПЕЦІАЛЬНІЙ КОРЗИНЦІ - ЛЮЛЬЦІ В НАХИЛЕНОМУ ПОЛОЖЕННІ, ЩОБ ОСАД МІГ ОСІСТИ НА ДНО ПЛЯШКИ І НЕ ПОПАСТИ В ЧАРКУ СТАРОМОДНИЙ СПОСІБ ПОДАВАТИ СТАРІ ВИНА для більшого ефекту і урочистості. . Стар

Слайд 31

Представлення вина Офіціант підходить до гостя з лівої сторони . Пляшку з вином через ручник тримає на лівій руці так, щоб було видно етикетку. Дає характеристику вину.

Слайд 32

Представлення вина Зазвичай достатньо відтворити відповідний запис у карті вин: Назва вина, назва виноградника(апеласьйона), що говорить про вищу якісну категорію; Марку вина(назву господарства, де було виготовлено вино або компанію, де його розливали); Рік врожаю(вінтажне, рік врожаю або не зазначене роком); Сорт винограду; Характерні особливості вина(марочне, ординарне); Вміст цукру(сухе, н/сухе, н/солодке, солодке); Вміст спирту; Дегустаційні характеристики(пурпурове вино із квітковим букетом); Гість повинен знати і ціну.

Слайд 33

Етапи відкривання пляшки: Зняття акцизної марки; Видалення верхньої частини ковпачка; Протирання горловини пляшки; Витягнення пробки; Протирання горловини пляшки; Наливання вина.

Слайд 34

Зрізання ковпачка ПЛЯШКУ СПОЧАТКУ ПОКАЗУЮТЬ ГОСТЕВІ, ДАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПОЧИТАТИ ЕТИКЕТКУ- ВІЗИТНУ КАРТКУ ВИНА ДАЛІ ПРИ ДОПОМОЗІ СПЕЦІАЛЬНОГО НОЖА ЗРІЗАЮТЬ НАДПРОБОЧНЕ ПОКРИТТЯ ПОСЕРЕДИНІ ВИСОТИ АБО ПІД КІЛЬЦЕМ ГОРЛОВИНИ ПОТІМ ПРОТИРАЮТЬ ГОРЛОВИНУ ПЛЯШКИ СЕРВЕТКОЮ

Слайд 35

Протирання горловини ПЛЯШКИ Після того, як зняли термоусадковий ковпачок, горловину пляшки ретельно протирають серветкою .

Слайд 36

ВИДИ ШТОПОРІВ: КЛАСИЧНИЙ СПІРАЛЬНИЙ, ШТОПОР-МЕТЕЛИК(РИЧАЖНИЙ), ГВИНТОВИЙ, ПОМПОВИЙ, ЦИГАНСЬКИЙ, ШТОПОР-ДОМКРАТ(важельний)

Слайд 37

НІЖ-СОМЕЛЬЄ ЦЕЙ ПРИСТРІЙ ВИНАЙШОВ НІМЕЦЬ КАРЛ ВЕЙНКЕ У 1883 РОЦІ ДЯКУЮЧИ СВОЇЙ ЗРУЧНОСТІ ЗДОБУВ ПОПУЛЯРНІСТЬ У РЕСТОРАННИХ ПРАЦІВНИКІВ ШТОПОР ВКРУЧУЄТЬСЯ В ПРОБКУ, МЕНШИЙ КІНЕЦЬ НОЖА ВПИРАЄТЬСЯ В ГОРЛОВИНУ ПЛЯШКИ, ПРОБКА ЛЕГКО ПІДНІМАЄТЬСЯ ІНОДІ НА КОРОТКОМУ КІНЦІ РОБЛЯТЬ ДЕКІЛЬКА СХОДИНОК, ТАК ЗРУЧНІШЕ ВИТЯГУВАТИ ДОВГІ ПРОБКИ, ПЕРЕХОДЯЧИ З ОДНІЄЇ СХОДИНКИ ДО ДРУГОЇ

Слайд 38

ЗРІЗУВАЧ ФОЛЬГИ З ПЛЯШКИ

Слайд 39

Зрізання термоусадкового ковпачка Відкривання пляшки проводять на столі у гостя, якщо там достатньо місця або на приставному столику. Спочатку знімають акцизну марку. Потім видаляють верхню частину ковпачка. Для цього його підрізають або по середній частині кільцевого приливу, що знаходиться на горлечку пляшки або — що зручніше — під ним. Підрізання вище кільцевого приливу — не помилка, а лише відхилення від канонів. Також не вважається помилкою зняти ковпачок повністю, хоча зовнішній вигляд пляшки від цього програє.

Слайд 40

ШТОПОР НАЙПРОСТІШИЙ ШТОПОР ДЛЯ ВИНА; Незручний у використанні, так як необхідно застосовувати силу при витягненні пробки.

Слайд 41

ШТОПОР РИЧАЖНИЙ ШТОПОР ДЛЯ ВИНА НАЙРОЗПОВСЮДЖЕНІША МОДЕЛЬ

Слайд 42

ПНЕВМАТИЧНИЙ ШТОПОР ЗНІМІТЬ ФОЛЬГУ З ПЛЯШКИ, ПРОТИКНІТЬ ГОЛКОЮ ПРОБКУ ДО КІНЦЯ НАТИСНІТЬ НА БАЛОН І ПРОБКА САМА ВИЛЕТИТЬ ІЗ ПЛЯШКИ ВАМ ЗАЛИШИТЬСЯ ТІЛЬКИ ЗНЯТИ ЇЇ З ГОЛКИ

Слайд 43

Відкривання пляшки Закачується повітря при допомозі пневматичного штопора Тиск в пляшці піднімається, пробка сама виходить

Слайд 44

РИЧАЖНИЙ ШТОПОР-АВТОМАТ ДЛЯ ВИНА ВИНО ВІДКРИВАЄТЬСЯ ЛЕГКИМ РУХОМ РИЧАГА ШТОПОР ОДЯГАЮТЬ НА ПЛЯШКУ, СТИСКУЮТЬ ЇЇ РИЧАГОМ РОБЛЯТЬ РУХ ВНИЗ-ВВЕРХ ПРОБКА ВІД ВИНА ЗАЛИШАЄТЬСЯ НА ШТОПОРІ ПОВТОРНИМ РУХОМ ВНИЗ-ВВЕРХ ВОНА ЛЕГКО ЗНІМАЄТЬСЯ ІЗ ШТОПОРА

Слайд 45

ШТОПОР- ГАДЖЕТ ЛЕГКО ВИТЯГНЕ ПРОБКУ І ВІДКУПОРИТЬ ПЛЯШКУ НЕ ПОТРЕБУЄ ПРИКЛАДАННЯ ЖОДНИХ ЗУСИЛЬ ПРАЦЮЄ НА ВБУДОВАНІЙ БАТАРЕЙЦІ

Слайд 46

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ШТОПОР ДУЖЕ ЗРУЧНИЙ ШТОПОР, НИМ МОЖНА ВІДКРИТИ ЛЮБУ ПЛЯШКУ ВИНА. МАЄ ДВА РИЧАГИ, ПРИ ДОПОМОЗІ ЯКИХ ПРОВОДИТЬСЯ ВІДКОРКОВУВАННЯ. Для ЦЬОГО ПОТРІБНО ВСТАВИТИ ШТОПОР В ПЛЯШКУ,НАДАВИТИ НА ПЕРШИЙ РИЧАГ,ЩОБ ПРИВЕСТИ МЕХАНІЗМ ДРУГОГО В РУХ. ПОТІМ НАДАВИВШИ ВНИЗ НА ДРУГИЙ РИЧАГ І ЗНОВУ ПІДНЯВШИ ЙОГО ВВЕРХ,ПРОБКА ПІДНІМАЄТЬСЯ РАЗОМ З НИМ.

Слайд 47

ПРРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ ВІДКРИВАННЯ ПЛЯШОК ДЛЯ ВИТЯГУВАННЯ ПРОБОК

Слайд 48

ЕЛЕКТРИЧНИЙ ШТОПОР

Слайд 49

Ніж-сомельє

Слайд 50

Переваги ножа-сомельє Ніж-сомельє користується популярністю у ресторанних працівників. Він зручний, економічний. Штопор вкручується в пробку, менший кінець ножа впирається в горловину пляшки, пробка легко піднімається. На протилежному кінці ножа роблять 2-3 сходинки, так зручніше витягувати довгі пробки, переходячи з однієї сходинки до другої. Має також і ніж для підрізання ковпачка.

Слайд 51

ВІДКРИВАННЯ ПЛЯШКИ

Слайд 52

Витягнення пробки Штопор вгвинчують строго по осі пробки. Важливо повністю її пройти, але не проткнути наскрізь, оскільки тоді в вино попадуть крихти. Потім пробку витягують, але не до кінця, а так, щоб її частина довжиною в 0,5 см залишилась у пляшці. Після цього її слід витягти рукою, намагаючись уникнути гучного звуку. Пробку слід оглянути і понюхати. Після того, як пробку витягли, горловину пляшки протирають серветкою, в тому числі і в середині пляшки. Потім підкатують горловину пляшки бічною стороною пробки,щоб зняти решту ворсинок.

Слайд 53

Відкривання пляшки з вином

Слайд 54

Пробки для вина

Слайд 55

Про пробки Найкращим засобом закупорки вина являється коркова пробка. Вона еластична, пристосовується до нерівностей в горловині пляшки, дякуючи чому рідина не витікає. Але через корок проходить мінімальнийй обмін повітрям між вмістом пляшки і приміщенням. Діаметр коркових пробок дорівнює 24 мм, вони на 6 мм перевищують діаметр пляшки. Довжина може бути від 34 до 54 і навіть 60 мм. Чим краще вино і довше буде зберігатися, тим довша пробка. На пробку наносяться різні надписи: рік врожаю, назва виноградника, торгова марка, назва і адреса компанії, яка розливала вино.

Слайд 56

Для чого пробку оглядають і нюхають Пробку оглядають і нюхають для того, щоб визначити доброякісність вина. Сліди вина, особливо червоного, присутні на пробці завжди. Вони можуть підніматися до її середини і навіть вище, важливо лише, щоб вони в жодному місці не досягали верхнього краю. Якщо все-таки таке трапилось — значить, пробка підтікала і в пляшку разом з повітрям проникли хвороботворні мікроорганізми і ймовірно, що вино зіпсоване. Вино варто зберігати в горизонтальному положенні: тоді пробка зсередини постійно залишається вологою і тримає форму, не даючи доступу повітрю до вмісту пляшки. Офіціант повинен впевнитись у відсутності неприємних запахів, що говорить про зіпсованість вина. Якщо ознаки зіпсованості присутні, офіціант повинен замінити пляшку з вином. Хворі пробки впізнають по запаху.

Слайд 57

Що робити, якщо пробка обламалась чи розкришилась Якщо пробка обламалась, то треба вгвинтити штопор у решту пробки під кутом і обережно витягнути. Якщо пробка розкришилась і шматочки попали в вино, його слід декантувати або відлити в окрему чарку. Якщо пробка приклеїлась до горловини і не витягується, треба підігріти горловину під струменем гарячої води і натиснути на штопор.

Слайд 58

Демонстрація пробки гостям Якщо подаються елітні вина, пробку залишають на столі на срібній тарілці. Іноді пробку закручують в полоску станіолі від ковпачка і закріплюють на горловині пляшки. Також на горловині пляшки пробку з етикеточкою можна закріпити за допомогою шпильки.

Слайд 59

Пробка на блюдечку Пляшка з підвішеною пробкою

Слайд 60

Декантування вин Після відкорковування пляшки сомельє повинен продегустувати вино, щоб переконатися в його доброякісності, перевірити правильність температури сервіровки і визначити чи потребує вино декантування. Декантування полягає в переливанні вина із пляшки в спеціальний графин або декантер. Мета декантування полягає у відокремленні вина від природнього осаду і насичені його киснем. Декантації потребують зрілі червоні вина, деякі не повністю розкриті молоді червоні вина, а також портвейн. Не рекомендують декантувати дуже молоді вина і дуже старі вина віком 25-50 років.

Слайд 61

Підготовка до декантації Декантування проводять на столі у гостя, якщо там достатньо місця або на приставному столику. Для цього необхідно підготувати необхідні аксесуари: скляний графин(декантер), кошик для вина з пляшкою, набір для відкривання пляшки(штопор, різчик фольги),підсвічник, свічку, щоб спостерігати за осадом в пляшці, серветку для протирання горлечка пляшки після її відкорковування, ручник, бокал для дегустації, відповідні чарки для вина,блюдечко для пробки, блюдце для зрізаної капсули, запальничку

Слайд 62

Порядок проведення декантування Продемонструвати пляшку гостю і оголосити назву фірми, регіону виробництва, рік врожаю; Відкоркувати пляшку безпосередньо в присутності гостя; Налити небегато вина в графин, а потім перелити його в дегустаційний бокал; Після цього вино дегустує сомельє, метрдотель або мененджер; Якщо вино тхне пробкою чи виявляються інші серйозні дефекти, то вино краще відразу замінити; Потім вино декантують: обережно переливають в графин таким чином, щоб вино якомога ширше розтікалося по стінкам графина; Далі дають скуштувати вино замовнику; Після його згоди наповнюють келихи гостям і в останню чергу наповнюють келих замовника.

Слайд 63

Декантація: деякі особливості Декантація часто буває бажаною, так як вона дозволяє елітному вину розкритися, провітритися, насититися киснем і відновити баланс; декантація необхідна, коли в вині є осад; Багато дуже старих вин погано переносять контакт з киснем: декантація може їх зруйнувати. Такі вина краще обережно розлити по келихах і відразу випити; Пляшка, призначена для декантації, повинна бути за кілька годин поставлена у вертикальне положення, щоб осад опустився на дно; Графин для декантування слід вимити і сполоснути гарячою водою; Свічка запалюється для того, щоб бачити осад або просто для краси процедури, якщо вино молоде без осаду; Декантер можна тримати за горлечко або за денце; Перед декантацією декантер потрібно обполоснути вином; Не слід гасити свічку в залі, утворюється різкий запах, який може зашкодити насолоджуватися вином.

Слайд 64

Декантування вина Пляшка розміщена в корзинці для вина в горизонтальному положенні; Обережно над свічкою переливають вино в декантер; Декантер може мати різну форму, але обов”язково із прозорого скла; При декантації важливо насолоджуватися зовнішнім виглядом вина та слідкувати за процесом декантації.

Слайд 65

Вибір посуду подачі Ніщо так не прикрашає стіл, як елегантність і плавні лінії келихів. І ніщо так не підкреслює смак вишуканих вин, як правильно підібраний келих. Келихи повинні бути з прозорого скла або кришталю. Повна прозорість потрібна для того, щоб милуватися кольором вина і визначати його стан; Келихи повинні радувати око чистотою і формою, доносити аромат: чим тонше аромат вина, тим тонше скло; Келихи повинні мати ніжку висотою 4-5 см, щоб вино не нагрівалося, щоб за неї було зручно триматися, а основа повинна бути стійкою; Краще щоб стінки келиха звужувались у верхній частині, аромат там концентрується і людина його уловлює; Повинен бути відповідний об”єм келиха, щоб вино могло розкритися і проявити свій букет; Чарки для червоного вина більш округлі, для білого — більш витягнуті.

Слайд 66

Об”єм келихів Заповнюють чарки з вином не менше чим на третину і не більше ніж наполовину. Це дозволяє зручно взяти келих в руку і злегка обертати його для більш повного відчуття аромату напою; Ємкість келихів повинна бути для білого вина 250 мл і менше, а для червоного — 250 мл і більше; Однак, значно красивіший вигляд мають келихи більшого розміру — 350-450 мл; Для витриманих вин можуть використовувати особливі келихи 500-700 мл; Келихи для шампанського — до 200 мл. Великий об”єм келихів створює вільну циркуляцію ароматів в середині келиха, сприяє насиченню вина киснем, вино краще розкриває свій букет.

Слайд 67

Наливання вина Отримавши дозвіл замовника, офіціант наливає вино починаючи з дам; останнім наповнюється келих гостя; Наливаючи вино, офіціант стоїть справа від гостя і тримає пляшку в правій руці; Якщо він змушений підійти зліва, то перекладає пляшку або декантер в ліву руку; Наливати вино через стіл не прийнято; Пляшку тримають за 1/3 знизу так, щоб було видно етикетку, вказівний палець повинен бути направлений до горловини пляшки; Не слід обгортати пляшку серветкою; її тримають у лівій руці, щоб при необхідності підхопити стікаючу краплю; Наливають рівномірною цівкою, не торкаючись країв чарки; Підливають вино не часто, але не слід чекати доки келих спорожніє; біле вино підливають частіше, щоб воно не надто нагрівалось у чарці; Змішувати в чарці вино з різних пляшок недопустимо, тому їх замінюють; Після наповнення чарок, пляшку з білим вином залишають у кулері, з червоним — на столі, якщо пляшка з червоним вином не лежить в кошику, то її ставлять на спеціальну тарілку, іноді — на скатертину.

Слайд 68

Наливання вина Чарку з білим вином заповнюють на 1/2 об”єму, з червоним — на 3/4.

Слайд 69

КРАПЛЕУТРИМУВАЧІ

Слайд 70

Келих для шампанського Має конусоподібну форму Ємкість 100-150 мл

Слайд 71

Блюдце для шампанського Має форму вазочки Використовується для подачі солодкого шампанського, ігристих вин, коктейлів з шампанським

Слайд 72

Келих для шампанського Класичний келих Має циліндричну форму Використовується для подачі сухого шампанського і брют на прийомах, банкетах, при індивідуальному замовленні

Слайд 73

Келих флюте Високий келих для шампанського Має конічну форму на низькій ніжці Забезпечує довгу і красиву гру вуглекислого газу в шампанському

Слайд 74

Келих туліп Для подачі шампанського Має грушоподібну форму Ємкість 100-150 мл

Слайд 75

Келих флюте Для подачі шампанського Ємкість 100-125 мл Має форму тюльпана на високій ніжці

Слайд 76

Чарка лафітна Для червоних столових вин Ємкість 125 мл

Слайд 77

Чарка мадерна Для подачі кріплених та десертних вин Ємкість 75 мл

Слайд 78

Чарка рейнвейна Для білих столових вин Ємкість 100 мл

Слайд 79

Чарка Бордо Чарка для червоних вин Каберне, Мерло, Совіньйон. Ємкість 860 мл. В ньому максимально розкривається характер бордоських вин, підкреслюється їх складність і елегантність.

Слайд 80

Чарка Порто Для червоних вин Портвейн, Мадера. Ємкість 75-250 мл. Має невисоку ніжку і чашу у формі тюльпана.

Слайд 81

Чарка Рислінг Для білих вин Ємкість 380 мл Назва отримана при дегустації білих вин сорта Рислінг Форма чарки гарно розкриває смакаві властивості і аромат вина

Слайд 82

Чарка Шардоне Для білих вин Ємкість 350 мл Форма підкреслює ніжний фруктовий смак вин Шардоне, Совиньйон, Піно, Бордо

Слайд 83

Чарка Бургонь Для червоних бургундських вин Ємкість 500 мл

Слайд 84

Чарка Ельзас Для білих вин Ємкість 230 мл Має високу ніжку зеленого кольору

Слайд 85

Чарка Колада Для червоних вин. Ємкість 1050мл.

Слайд 86

Чарка Шеррі Для подачі Хереса Ємкість 75-190 мл Має витянуту форму чаші на високій ніжці

Слайд 87

Чарка Рейнгау Для білих вин Ємкість 230 мл Має високу ніжку зеленого кольору

Слайд 88

Чарка Божоле Для червоних вин Ємкість 190 мл

Слайд 89

Декантер — винний графин Використовується для декантування вин

Слайд 90

Графин для вина Для подачі вина в барах Може мати об”єм- 250-1000 мл

Слайд 91

Графин Для подачі вино-горілчаних виробів

Слайд 92

Графин Для марочного червоного вина. Ємкість біля 1,6 л. Вино знаходиться між широко розміщеними внутрішніми стінками, що сприяє його аерації.

Слайд 93

Графин Для декантування вина

Слайд 94

Графин Для подачі вин Має красиву замислувату форму

Слайд 95

Інвентар, інструменти, пристосування для роботи офіціанта

Слайд 96

Пробка - стопер для шампанського

Слайд 97

Кулер Пристосування для охолодження вина

Слайд 98

Пробка-стопер Для тимчасового закривання пляшки з недопитим вином

Слайд 99

Пробка - стопер Пробка для винної пляшки

Слайд 100

Відерце Для льоду та шампанського

Слайд 101

Посуд для охолодження шампанського та білих столових вин

Слайд 102

Охолоджуючий посуд для шампанського

Слайд 103

Фонтан із шампанського Відерце для льоду

Слайд 104

ПРОБКИ ДЛЯ ШАМПАНСЬКОГО та вин

Слайд 105

ПРОБКА ДЛЯ ШАМПАНСЬКОГО ПІД ТАКОЮ ПРОБКОЮ ШАМПАНСЬКЕ МОЖНА ЗБЕРІАТИ НА ПРОТЯЗІ 2-Х ТИЖНІВ

Слайд 106

ШТОПОР НАЙПРОСТІШИЙ ШТОПОР ДЛЯ ВИНА

Слайд 107

ШТОПОР РИЧАЖНИЙ ШТОПОР ДЛЯ ВИНА НАЙРОЗПОВСЮДЖЕНІША МОДЕЛЬ

Слайд 108

НІЖ-СОМЕЛЬЄ ЦЕЙ ПРИСТРІЙ ВИНАЙШОВ НІМЕЦЬ КАРЛ ВЕЙНКЕ У 1883 РОЦІ ДЯКУЮЧИ СВОЇЙ ЗРУЧНОСТІ ЗДОБУВ ПОПУЛЯРНІСТЬ У РЕСТОРАННИХ ПРАЦІВНИКІВ ШТОПОР ВКРУЧУЄТЬСЯ В ПРОБКУ, МЕНШИЙ КІНЕЦЬ НОЖА ВПИРАЄТЬСЯ В ГОРЛОВИНУ ПЛЯШКИ, ПРОБКА ЛЕГКО ПІДНІМАЄТЬСЯ ІНОДІ НА КОРОТКОМУ КІНЦІ РОБЛЯТЬ ДЕКІЛЬКА СХОДИНОК, ТАК ЗРУЧНІШЕ ВИТЯГУВАТИ ДОВГІ ПРОБКИ, ПЕРЕХОДЯЧИ З ОДНІЄЇ СХОДИНКИ ДО ДРУГОЇ

Слайд 109

Ніж-сомельє

Слайд 110

ВІДКРИВАННЯ ПЛЯШКИ

Слайд 111

ПНЕВМАТИЧНИЙ ШТОПОР У НЬОГО Є ГОЛКА, ЯКОЮ ПРОТИКАЮТЬ НАСКРІЗЬ ПРОБКУ, НАСОС АБО ГАЗОВИЙ БАЛОНЧИК ПРИ ДОПОМОЗІ РУЧНОГО НАСОСУ, ПОДІБНОГО ДО ШПРИЦА, ЗАКАЧУЮТЬ ПОВІТРЯ АБО НАТИСКАЮТЬ КНОПКУ І ГАЗ ПОСТУПАЄ В ПЛЯШКУ В РЕЗУЛЬТАТІ ПІДВИЩЕННЯ ТИСКУ В ПЛЯШЦІ ПРОБКУ ВИШТОВХУЄ ІЗ ГОРЛОВИНИ

Слайд 112

Відкривання пляшки Закачується повітря при допомозі пневматичного штопора Тиск в пляшці піднімається, пробка сама виходить

Слайд 113

ПНЕВМАТИЧНИЙ ШТОПОР ЗНІМІТЬ ФОЛЬГУ З ПЛЯШКИ, ПРОТИКНІТЬ ГОЛКОЮ ПРОБКУ ДО КІНЦЯ НАТИСНІТЬ НА БАЛОН І ПРОБКА САМА ВИЛЕТИТЬ ІЗ ПЛЯШКИ ВАМ ЗАЛИШИТЬСЯ ТІЛЬКИ ЗНЯТИ ЇЇ З ГОЛКИ

Слайд 114

РИЧАЖНИЙ ШТОПОР-АВТОМАТ ДЛЯ ВИНА ВИНО ВІДКРИВАЄТЬСЯ ЛЕГКИМ РУХОМ РИЧАГА ШТОПОР ОДЯГАЮТЬ НА ПЛЯШКУ, СТИСКУЮТЬ ЇЇ РИЧАГОМ РОБЛЯТЬ РУХ ВНИЗ-ВВЕРХ ПРОБКА ВІД ВИНА ЗАЛИШАЄТЬСЯ НА ШТОПОРІ ПОВТОРНИМ РУХОМ ВНИЗ-ВВЕРХ ВОНА ЛЕГКО ЗНІМАЄТЬСЯ ІЗ ШТОПОРА

Слайд 115

АВТОМАТИЧНИЙ ШТОПОР БАРНИЙ КЛЮЧ АВТОМАТИЧНИЙ ШТОПОР ДОЗВОЛЯЄ ЗДІЙСНЮВАТИ БЕЗЗУПИННИЙ РУХ ПО ГОДИННИКОВІЙ СТРІЛЦІ ДО ПОВНОГО ВИТЯГНЕННЯ ПРОБКИ БАРНИЙ КЛЮЧ - УНІВЕРСАЛЬНА ВІДКРИВАЧКА, СХОЖА НА ПЕРОЧИННИЙ НІЖ, МАЄ ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ ВІДКРИВАННЯ РІЗНИХ БАНОК, ПЛЯШОК З РІЗНИМИ ПРОБКАМИ, ШТОПОР, ЛЕЗО НОЖА, ШИЛО ДЛЯ ПОДРІБНЕННЯ ЛЬОДУ

Слайд 116

ШТОПОР- ГАДЖЕТ ЛЕГКО ВИТЯГНЕ ПРОБКУ І ВІДКУПОРИТЬ ПЛЯШКУ НЕ ПОТРЕБУЄ ПРИКЛАДАННЯ ЖОДНИХ ЗУСИЛЬ ПРАЦЮЄ НА ВБУДОВАНІЙ БАТАРЕЙЦІ

Слайд 117

ШТОПОРИ ТА ЗРІЗУВАЧІ ФОЛЬГИ

Слайд 118

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ШТОПОР ДУЖЕ ЗРУЧНИЙ ШТОПОР, НИМ МОЖНА ВІДКРИТИ ЛЮБУ ПЛЯШКУ ВИНА. МАЄ ДВА РИЧАГИ, ПРИ ДОПОМОЗІ ЯКИХ ПРОВОДИТЬСЯ ВІДКОРКОВУВАННЯ. Для ЦЬОГО ПОТРІБНО ВСТАВИТИ ШТОПОР В ПЛЯШКУ,НАДАВИТИ НА ПЕРШИЙ РИЧАГ,ЩОБ ПРИВЕСТИ МЕХАНІЗМ ДРУГОГО В РУХ. ПОТІМ НАДАВИВШИ ВНИЗ НА ДРУГИЙ РИЧАГ І ЗНОВУ ПІДНЯВШИ ЙОГО ВВЕРХ,ПРОБКА ПІДНІМАЄТЬСЯ РАЗОМ З НИМ.

Слайд 119

ШТОПОР ДЛЯ ВИНА ФІРМИ ШВЕРПУЛ ПОПУЛЯРНИЙ У РЕСТОРАТОРІВ, СОМЕЛЬЄ МАЄ БАГАТО НАГОРОД, В ТОМУ ЧИСЛІ І ЗА ВСТАНОВЛЕННЯ СВІТОВОГО РЕКОРДУ ПО КІЛЬКОСТІ ВІДКРИТТЯ ПЛЯШОК ЗА ХВИЛИНУ ЗРУЧНИЙ, ЕЛЕГАНТНИЙ ЧАСТІШЕ ВСЬОГО ЙОГО МОЖНА ПОБАЧИТИ В РУКАХ ОФІЦІАНТІВ, БАРМЕНІВ ПОПУЛЯРНИХ РЕСТОРАНІВ, БАРІВ СВІТУ

Слайд 120

ЗРІЗУВАЧ ФОЛЬГИ З ПЛЯШКИ

Слайд 121

КРАПЛЕУТРИМУВАЧІ

Слайд 122

ПРРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ ВІДКРИВАННЯ ПЛЯШОК ДЛЯ ВИТЯГУВАННЯ ПРОБОК

Слайд 123

ВИННИЙ ШТОПОР ПОПУЛЯРНИЙ, УНІКАЛЬНИЙ, МАЄ ФОРМУ НЕВЕЛИКОЇ ВИННОЇ ПЛЯШКИ ПРИЗНАЧЕНИЙ ДЛЯ ВІДКРИВАННЯ ПЛЯШОК З КОРКОВИМИ І КРОНЕН-ПРОБКАМИ, МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ЗРІЗАННЯ ФОЛЬГИ

Слайд 124

НАБІР ДЛЯ ВИНА: ШТОПОР, 2 ПРОБКИ, КІЛЬЦЕ, ВОРОНКА І ТЕРМОМЕТР

Слайд 125

ЕЛЕКТРИЧНИЙ ШТОПОР

Слайд 126

ЕЛЕКТРИЧНИЙ ШТОПОР НА КОРПУСІ Є ДВІ КНОПКИ ПРИ НАТИСКАННІ НА ОДНУ, ГВИНТ ПЛАВНО ВХОДИТЬ В ПРОБКУ ПРИ НАТИСКАННІ НА ДРУГУ- ПРОБКА ВИТЯГУЄТЬСЯ ІЗ ПЛЯШКИ

Слайд 127

КРАПЛЕУТРИМУВАЧ, НІЖ ДЛЯ ЗРІЗАННЯ ФОЛЬГИ, ВОРОНКА ДЛЯ ВИНА, ПРОБКА ДЛЯ ВИНА, ШТОПОР

Слайд 128

ТЕРМОМЕТР ДЛЯ ВИНА КОЖНИЙ СОРТ ВИНА МАЄ СВОЮ ІДЕАЛЬНУ ТЕМПЕРАТУРУ ПОДАЧІ ДЛЯ ОТРИМАННЯ МАКСИМАЛЬНОГО ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ВИНА, ЙОГО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ПРИ ПРАВИЛЬНІЙ ТЕМПЕРАТУРІ ВИННИЙ ТЕРМОМЕТР ВСТАВЛЯЮТЬ В СЕРЕДИНУ ПЛЯШКИ ТАК, ЩОБ КІНЧИК СТЕРЖНЯ ПОПАВ В РІДИНУ СТРІЛКА ПОКАЖЕ ТЕМПЕРАТУРУ ВИНА . .

Слайд 129

КУЛЬКА ДЛЯ ДЕКАНТУВАННЯ ВИНА ДОВГИЙ КОНТАКТ КУЛЬКИ З ВИНОМ СПРИЯЄ ЗНАЧНОМУ ЗНИЖЕННЮ ВМІСТУ ДІОКСИДУ СІРИ, ЯКИЙ ПРИСУТНІЙ В ДЕЯКИХ ПЛЯШКАХ В РЕЗУЛЬТАТІ ЧОГО МАКСИМАЛЬНО РОЗКРИВАЮТЬСЯ СМАКОВІ І АРОМАТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИНА ВИНО НАСИЧУЄТЬСЯ КИСНЕМ ДЯКУЮЧИ ШЕСТИ БОРОЗДКАМ КУЛЬКИ, ПО ЯКИМ РІДИНА СТІКАЄ В ДЕКАНТЕР, ВИНО М”ЯКО І ПОВІЛЬНО ОПУСКАЄТЬСЯ ПО СТІНКАМ, МАКСИМАЛЬНО НИСИЧУЮЧИСЬ КИСНЕМ

Слайд 130

ВАКУУМНА ПРОБКА АКСЕСУАР ДЛЯ ПРОДОВЖЕННЯ ЖИТТЯ ВИНА У ВІДКРИТІЙ ПЛЯШЦІ ВАКУУМНА ПОМПА ВІДКАЧУЄ ПОВІТРЯ ІЗ ПЛЯШКИ, А ПРОБКА-ГЕРМЕТИЗАТОР ЗАКУПОРЮЄ ЇЇ, ПОПЕРЕДЖУЮЧИ ВЗАЄМОДІЮ КИСНЮ З ВИНОМ, ТОБТО ЗАХИЩАЄ ВИНО ВІД ОКИСЛЕННЯ КОЛЬОРОВИЙ ІНДИКАТОР ПРОБКИ-ГЕРМЕТИЗАТОРА ДОЗВОЛЯЄ ВИЗНАЧИТИ, КОЛИ ВИНО НАДІЙНО ЗАХИЩЕНЕ ВІД ПОВІТРЯ: ЧОРНИЙ КОЛІР- ПЛЯШКА ЗАХИЩЕНА ВІД ПОПАДАННЯ ПОВІТРЯ, ЧЕРВОНИЙ- ПРОБКА НЕ ЗАКРИТА ,

Слайд 131

ПРОБКА ДЛЯ ІГРИСТИХ ВИН МАЄ ІНДИКАТОР ПУЗИРЬКІВ ЗБЕРІГАЄ ТИСК У ВІДКРИТІЙ ПЛЯШЦІ А ЙОГО ТОЧНИЙ ІНДИКАТОР ВИЗНАЧАЄ СТАН ПЕРЛЯЖА ЯК ТІЛЬКИ КОЛЬОРОВЕ КІЛЬЦЕ ЗНИКАЄ, ЧАС ДОПИВАТИ ВИНО

Слайд 132

ВИДИ ШТОПОРІВ: КЛАСИЧНИЙ СПІРАЛЬНИЙ, ШТОПОР-МЕТЕЛИК(РИЧАЖНИЙ), ГВИНТОВИЙ, ПОМПОВИЙ, ЦИГАНСЬКИЙ, ШТОПОР-ДОМКРАТ

Слайд 133

ВІДКРИВАННЯ ПЛЯШКИ ПРИ ДОПОМОЗІ ГВИНТОВОГО ШТОПОРА ПЛЯШКУ СПОЧАТКУ ПОКАЗУЮТЬ ГОСТЕВІ, ДАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПОЧИТАТИ ЕТИКЕТКУ- ВІЗИТНУ КАРТКУ ВИНА ДАЛІ ПРИ ДОПОМОЗІ СПЕЦІАЛЬНОГО НОЖА ЗРІЗАЮТЬ НАДПРОБОЧНЕ ПОКРИТТЯ ПОСЕРЕДИНІ ВИСОТИ АБО ПІД КІЛЬЦЕМ ГОРЛОВИНИ ПОТІМ ПРОТИРАЮТЬ ГОРЛОВИНУ ПЛЯШКИ СЕРВЕТКОЮ

Слайд 134

ВІДКРИВАННЯ ПЛЯШКИ ВІДКРИВАННЯ ПРОВОДЯТЬ З ДОПОМОГОЮ ГВИНТОВОГО АБО РИЧАЖНОГО ШТОПОРА, ЩОБ УНИКНУТИ ГРУБОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВИНОМ ПІД ЧАС ВИТЯГНЕННЯ ПРОБКИ КОЛИ ПРОБКА МАЙЖЕ ВИЙШЛА, ЇЇ ВИЙМАЮТЬ ВРУЧНУ, НАМАГАЮЧИСЬ РОБИТИ ЦЕ БЕЗШУМНО ПРОБКУ НЕ СЛІД ПРОТИКАТИ НАСКРІЗЬ, ЩОБ ЇЇ ЧАСТИНКИ НЕ ПОПАЛИ В ВИНО

Слайд 135

ВІДКРИВАННЯ ПЛЯШКИ ПІСЛЯ ВИТЯГНЕННЯ ПРОБКИ ОФІЦІАНТ ЗНОВУ ПРОТИРАЄ ГОРЛОВИНУ СЕРВЕТКОЮ А ПОТІМ ПРОВОДИТЬ ПО ГОРЛОВИНІ ЦИЛІНДРИЧНОЮ ЧАСТИНОЮ ПРОБКИ, ЩОБ ПРИЙНЯТИ ВОРСИНКИ, ЯКІ МОЖЛИВО ПОПАЛИ ВІД СЕРВЕТКИ

Слайд 136

ВІДКРИВАННЯ ПЛЯШКИ ПОТІМ ОФІЦІАНТ ПОВИНЕН РОЗДИВИТИСЯ І ПОНЮХАТИ ПРОБКУ ПОГАНИЙ ВИГЛЯД І НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ МОЖУТЬ БУТИ ОЗНАКОЮ ПРОБКОВОГО СМАКУ В ТАКОМУ ВИПАДКУ ОФІЦІАНТ ПОВИНЕН ВІДКРИТИ НАСТУПНУ ПЛЯШКУ

Слайд 137

Декантування вина Пляшка розміщена в корзинці для вина в горизонтальному положенні Обережно над свічкою переливають вино в декантер

Слайд 138

КОРЗИНКА-ЛЮЛЬКА ДЛЯ ВИНА СТАРЕ ЧЕРВОНЕ ВИНО ЧАСТО ПОДАЮТЬ В СПЕЦІАЛЬНІЙ КОРЗИНІ-ЛЮЛЬЦІ В НАХИЛЕНОМУ ПОЛОЖЕННІ, ЩОБ ОСАД МІГ ОСІСТИ НА ДНО ПЛЯШКИ І НЕ ПОПАСТИ В ЧАРКУ СТАРОМОДНИЙ СПОСІБ ПОДАВАТИ СТАРІ ВИНА . Стар

Слайд 139

Корзинки для подачі напоїв

Слайд 140

Слайд 141

Корзинки для подачі вина та інших напоїв

Слайд 142

ГЛИНЯНИЙ СОСУД ДЛЯ ОХОЛОДЖЕННЯ ВИНА В ЦЬОМУ ЦИЛІНДРИЧНОМУ СОСУДІ З ГЛИНИ ОХОЛОДЖЕНЕ ЗАРАНІ ВИНО МОЖЕ ДЕЯКИЙ ЧАС ЗБЕРІГАТИ СВОЮ ТЕМПЕРАТУРУ ПЕРЕД ВИКОРИСТАННЯМ СОСУД ВИТРИМУЮТЬ В ХОЛОДНІЙ ВОДІ, ЩОБ ВІН НЕЮ НАСИТИВСЯ ДЯКУЮЧИ ВИПАРОВУВАННЮ НАСИЧЕНОЇ ВОДИ В ТЕПЛОМУ ЗАЛІ ВИНО ЗБЕРІГАЄ ПРОХОЛОДНУ ТЕМПЕРАТУРУ

Слайд 143

Кулери для охолодження вина

Слайд 144

ДЕКАНТУВАЛЬНА ВОРОНКА ЦЯ ВОРОНКА БУЛА ПРИДУМАНА ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПОЛЕГШИТИ ПЕРЕЛИВАННЯ СТАРИХ ВИН В ГРАФИН В ГОРЛОВИНУ ГРАФИНА ВСТАВЛЯЮТЬ ВОРОНКУ І ПОВІЛЬНО ПЕРЕЛИВАЮТЬ В НЕЇ ВИНО ІЗ ПЛЯШКИ ВОРОНКА ОСНАЩЕНА СИТЕЧКОМ, ЯКЕ ЗАТРИМУЄ ОСАД

Слайд 145

ГРАФИН ДЕКОРАТИВНИЙ ГРАФИН У ВИГЛЯДІ КАЧКИ, В ЯКОМУ ПОДАЮТЬ СТАРІ ВИНА МАЛА ПОВЕРХНЯ ВИНА ПОПЕРЕДЖАЄ МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАННЯ СТАРИМ ВИСНАЖЕНИМ ВИНОМ КИСНЕВОГО “ШОКУ” І ЙОГО ШВИДКЕ ПСУВАННЯ .

Слайд 146

ТЕРМОМЕТР І ПРОБКА Термометр для вимірювання температури подачі вина Пробка для зберігання вина у відкритій пляшці

Слайд 147

Посуд для подачі вина Декантери різної форми, чарка

Слайд 148

Представлення вина Офіціант підходить до гостя з лівої сторони; Пляшку тримає на лівій руці так, щоб було видно етикетку. Дає вину характеристику.

Слайд 149

Відкривання пляшки з вином

Слайд 150

Наливання вина Пляшка з підвішеним корком

Слайд 151

Декантування вина Сомельє проводить декантування вина. Пляшка з вином знаходиться в спеціальній підставцій його і відкорковували.

Слайд 152

Охолодження вина Пляшку з вином ставлять у відерце з водою і льодом для надання потрібної температури

Слайд 153

Декантування вина Класичний декантер

Слайд 154

Декантування Декантування вина через воронку

Слайд 155

Пристрій для декантації старих вин

Слайд 156

Декантер-аератор

Слайд 157

Декантери

Слайд 158

Декантер-аератор Вставляється прямо в келих

Слайд 159

Смакові зони язика

Слайд 160

Ідеальна температура подачі алкогольних напоїв

Слайд 161

Слайд 162

Слайд 163

Слайд 164

Слайд 165

Біле вино Біле вино виготовляється як із білих так і з червоних або рожевих сортів винограду в умовах ферментації при відсутності шкірочки винограду Саме відсутність шкірочки обумовлює світлий відтінок Сік м”якини більшості сортів винограду майже немає кольору

Слайд 166

Зміїне вино Зміїне вино виникло у Вьєтнамі. А звідти вже розповсюдилось по всій Південно-східній Азії. Піка ж популярності напій досяг в Японії. Запевняють, що зміїне вино має лікувальні властивості, лікує все на світі, від близорукості до облисіння, збільшує сексуальну активність. Зрозуміло, що все це неправда, придумали ці хитрощі торгівці для заохочення клієнтів.

Слайд 167

Зміїне вино Любителі гострих відчуттів люблять відвідувати зміїні ресторани. Ввезення зміїного вина заборонено в багатьох країнах по тій причині, що для його виготовлення використовуються кобри та інші вимираючі змії. Вино приносять в пляшці із змією. Вважається, що вино тим краще, чим ядовитіша змія. Між тим яду змії не слід боятися, бо він має білкову основу, відповідно, під дією спирту дезактивується. . Приготавливают этот напитка таким образом: берут большую ядовитую змею помещают в стеклянный сосуд с рисом, со множеством мелких змей, черепах, птиц, насекомых (конкретный набор зависит от настроения винодела) и оставляют бродить на несколько месяцев. Вино потом пьют маленькими глотками или из маленьких чашечек.

Слайд 168

Зміїне вино Готують цей напій таким чином: беруть велику ядовиту змію поміщають в скляний сосуд с рисом, з великою кількістю мілких змій, черепах, птиць, комах (конкретний набір залежить від настрою винороба) і залишають бродити на декілька місяців. Вино потім п”ють маленькими ковтками або з маленьких чашечок.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне