X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПАМ'ЯТКИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Завантажити презентацію

ПАМ'ЯТКИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бібліографічний огляд літератури Підготувала бібліотекар ЗОШ № 5 м. Токмака Симоненко Галина Вікторівна

Слайд 2

Наша Батьківщина має надзвичайно багату культурно-історичну спадщину. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам’ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію, що, можливо, докорінно змінила життя держави, про певну визначну постать, що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток країни. Багато пам’яток, які нагадують нам про минуле нашої країни, збереглося на українських землях. Багато з них зникло, залишивши свій слід в історії та культурі українського народу. Збереження і примноження культурних цінностей є зобов’язанням нашої держави перед світовою спільнотою. Український народ дбайливо зберігає витоки своєї культури, залучаючись до неї, щоб осягнути її глибину й отримати незабутні враження. Сьогодні, як ніколи раніше, важливо забезпечити справжній культ духовності, об’єктивності власної історії, знань, піднесення суспільного престижу та авторитету інтелекту, освіченості. Пізнати свій рідний край, його історію та культуру нам допоможуть книги.

Слайд 3

Україна багата на славетні святі місця – храми, лаври і монастирі. Протягом багатьох століть вони були для українців не лише носіями духовності, культури, мистецтва, науки і освіти, а й осередками розради і допомоги. З багатьма святими місцями пов’язано чимало історичних подій країни, діяльність її відомих особистостей. Адже частина храмів і монастирів була заснована з волі князів, гетьманів та видатних просвітителів. Попри всі негаразди – війни, пожежі, століття гонінь та занепаду – більшість святих місць України вдалося зберегти від руйнації та відродити. Саме про них та про славетні святі реліквії, що знаходяться в храмах або поруч із ними, й розповідається в цій книзі. Скляренко, В. М. Святі місця України [Текст] / В. М. Скляренко. – Харків : Торсінг плюс, 2009. - 96 с. : іл. – (Моя Україна).

Слайд 4

Ця книжка розповість про найцікавіші куточки нашої країни. Гортаючи сторінки видання, ви здійсните захоплюючу подорож по знайомих та менш відомих місцях України. Ви побуваєте у середньовічних замках Західної України, помандруєте степами Донбасу, відвідаєте славетний острів Хортиця на Дніпрі. Прочитав книгу, ви ознайомитесь з величними давньогрецькими містами, місцями козацької слави та славетних подій, які творили долю нашої країни. З цієї книжки ви дізнаєтесь про перший в світі пам’ятник мамонтові, про найвищу українську ратушу, про терикони в степах, а також про багато інших фактів, подій та пам’яток, якими уславлена наша Батьківщина. Сердюк, О. В. Найцікавіші місця України [Текст] / О. В. Сердюк. – Харків : Торсінг плюс, 2008. - 96 с. : іл. – (Моя Україна).

Слайд 5

На згадку про героїчні минулі часи залишилося на Україні багато замків та фортець. Довгий час замки були надійною обороною в боротьбі проти завойовників. Майже кожне місто України було оточене потужними фортечними мурами, на захисті яких стояли мужні вояки. Більшість замків та фортець не збереглося до нашого часу, багато з них лежать в руїнах, але багато й залишилося. Всі вони зберігають у своїх стінах історію нашої Батьківщини, імена її славних героїв. Гортаючи сторінки цієї книжки, ви поринете у світ лицарів та козаків, героїв та зрадників, перемог та поразок. Ця книжка віднесе вас у ті часи, коли мужність і честь шанувалися понад усе. Гуркіна, Г. О. Замки та фортеці України [Текст] / Г. О. Гуркіна, О. В. Сердюк. – Харків : Торсінг плюс, 2008. – 96 с. : іл. – (Моя Україна).

Слайд 6

Наша Батьківщина має безліч сіл, у яких все дихає історією й духом гостинного українського народу, в яких збереглися неповторні палаци, замки, церкви, костьоли. Деякі перетворені на музеї, а в інших збереглися тільки руїни, – а це наша невідома історія, яку ми втрачаємо, це сотні тисяч історико-культурних пам’ятників, які вже давно знищені. Кожне село має унікальний колорит і неповторну архітектуру. Наші села дбайливо зберігають сліди могутньої України та її численну культурну спадщину. Коли знаходишся в цих селах, створюється враження, що час майже зупинився. Представлене видання призначене для збереження реліктів, унікальних пам’яток архітектури та історії цікавих сіл України, що сприяє формуванню національної самосвідомості та історичної пам’яті українського народу. Легендарні села України [Текст] =The renowned Ukrainian Villages / Х. Й. Роглєв, Ю. А. Бошицький, І. А. Голубаха, Г. Б. Мунін. – К. : Книга, 2009. – 256 с. : іл.

Слайд 7

До вашої уваги видання, яке познайомить вас з державними, історичними, народними, архітектурними та культурними символами нашої країни. В книзі представлені символічні місця України, такі як Хортиця, Трускавець, Асканія-Нова, Хрещатик, Миргород, Говерла та інші. Без них неможливо в повній мірі уявити собі велич нашої країни. Історію творять особистості. То ж, найвідоміші люди України – творці нашої держави. Саме їм ми завдячуємо створенню культурної спадщини українського народу. Хорошковский, А. 100 знаменитых символов Украины [Текст] / А. Хорошковский. – Харьков : Фолио, 2008. – 512 с. : ил.

Слайд 8

У цій книзі автор розповідає про видатні твори українського і зарубіжного мистецтва, які зберігаються в музеях України, про відомих скульпторів та їхні творіння. Скіфська пектораль; Фреска Деметри; Мозаїка Софії Київської; Чернігівські капітелі; Ікона Волинської Богоматері; Львівська декоративна різьба; Харівський скарб… Це частина тих скарбів, які належать до пам’яток культурної спадщини України. Степовик, Д. Скарби України [Текст] : науково-художня книжка / Д. Степовик. – К. : Веселка, 1990. – 192 с. : іл.

Слайд 9

Давні міста часто називають кам’яними літописами, бо саме з виникнення перших постійних поселень починається для нас історія людства. Архітектура є мистецтвом, що використовує всі досягнення людства і створює середовище, в якому ми живемо. Вона є також особливою мовою, на якій може до нас дійти розповідь про життя як нашого так і інших народів у інші часи. Тому так важливо навчитися розуміти цю мову, ознайомитися з історичним розвитком будівельного мистецтва. Книга, яка перед вами, покликана дати вам найбільш загальне уявлення про архітектурні стилі й технічні досягнення різних епох і країн, а саме головне, про архітектурні пам’ятки України. Архітектура [Текст] / автор-упорядник Н. Ю. Безпалова. – Харків : Фоліо, 2002. – 320 с. : іл. – (Дитяча енциклопедія).

Слайд 10

Минуле і сьогодення – ось головний лейтмотив цієї збірки, до якої увійшло два історико-краєзнавчих нариси. Автор – член Спілки журналістів України – знайомить читачів з деякими сторінками минувшини Токмака, пам’ятками міського скверу, який продовжує зберігати таємниці. Йдеться також про історію розвитку Токмацького благочинічеського округу і будівництво православних храмів, починаючи з ХVІІІ сторіччя, їх руйнацію та переслідування церковнослужителів за радянської доби, духовне відродження і відбудову церков в останні роки. Збірка розрахована на читачів-краєзнавців і дослідників історії рідного краю. Глянь, В. Погляд у вічне [Текст] : історико-краєзнавчі нариси / В. Глянь. – Токмак, 2007. – 52 с. : іл.

Слайд 11

Культурна спадщина України є невід’ємною частиною світового культурного надбання.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне