X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Основні інформаційні джерела. Технологія пошуку інформації засобами Інтернету"

Завантажити презентацію

"Основні інформаційні джерела. Технологія пошуку інформації засобами Інтернету"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні інформаційні джерела. Технологія пошуку інформації засобами Інтернету

Слайд 2

Отже,  розглянемо  інформацію  як  провідний  ресурс  проекту, відповідні джерела інформації та засоби і прийоми її пошуку. Усе інформаційне середовище поділяється на три типи джерел інформації: • засоби масової інформації; • людина; •  предметно-речове середовище.

Слайд 3

Засоби масової інформації (ЗМІ) ЗМІ — преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет, кінематограф, звукозаписи та відеозаписи, відеотекст, телетекст, рекламні щити та панелі, домашні відеоцентри, що поєднують телевізійні, телефонні, комп'ютерні та інші лінії зв'язку.

Слайд 4

Преса — друковані засоби масової інформації (періодичні друковані видання), які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року. Під пресою розуміють газети, журнали, альманахи, збірки, бюлетені, рідше книги, листівки, що мають визначений тираж. 

Слайд 5

Телебачення – загальний термін, що охоплює всі аспекти технології та практичної діяльності, пов’язаних з передачею зображень із звуковим супроводом на далекі віддалі. Телебачення є потужним засобом комунікації,засобом масової інформації. Водночас, у вужчому сенсі під телебаченням розуміють галузь техніки і відповідної технічної науки. Телебачення було винайдене в 20-их роках 20 століття і відтоді поступово стало звичним в оселях людей та в різних областях діяльності, служачи для передачі інформації, розваг, реклами, моніторингу.

Слайд 6

Радіо – область науки й техніки, пов'язана з передаванням на відстань електромагнітних коливань високої частоти — радіохвиль, з допомогою якого здійснюється зокрема радіомовлення — передача через радіо сигналів, мови, музики для необмеженої кількості слухачів.

Слайд 7

Список українських радіостанцій Люкс FM (Київ)  Радіо 24, Всеукраїнська мережа (Київ)  УР-1 (Київ) УР-2 (Радіо "Промінь") (Київ) УР-3 (Радіо «Культура») (Київ)  "Ретро FM" (Київ) Радіо "Європа плюс Київ"  «Хіт FM» (Київ) "Русское Радио — Україна" (Київ) Улюблене Радіо (Київ) "Авторадіо-Україна" (Київ) Радіо "Europa Plus Україна" (Київ) Радіо "Мелодія" (Київ) "Стильне радіо "Перець FM" (Київ) Радіо "M-FM" (Донецьк) Розважальне Радіо № 1 «BEST FM Україна» (Донецьк, Маріуполь, Харків) "Наше Радіо" (Київ) Радіо «Ера»|Ера FM] (Київ) "Просто Раді.О" (Одеса) Радіо «Тиса FM» (Ужгород) Радіо РОКС (Київ) Радіо "Вести" (Київ)

Слайд 8

Інтернет  — всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій. Інтернет становить фізичну основу для розміщення величезної кількості інформаційних ресурсів і послуг, таких як взаємопов'язані гіпертекстові документи Всесвітньої павутини (World Wide Web — WWW) та електронна пошта.

Слайд 9

Послуги комп'ютерної мережі INTERNET 1.e-mail — електронна пошта; 2.групи новин; 3.списки поштової розсилки; 4.доступ до файлів віддалених комп'ютерів; 5.сеанси зв'язку з іншими комп'ютерами, під'єднаними до INTERNET; 6.пошук інформації в базі даних в оперативному режимі; 7.спілкування з іншими користувачами шляхом використання сервісу Internet Relay Chart; 8.доступ до інформаційної системи World Wide Web (WWW).

Слайд 10

До основних способів пошуку в Інтернеті належать: 1. Вказівка (зазначення) адреси веб-сторінки. Це найшвидший спосіб пошуку. Його слід використовувати в тому випадку, коли точно відома адреса сторінки. 2. Переміщення за допомогою гіперпосилань. З його допомогою можна переходити зі сторінки на сторінку, шукаючи потрібну інформацію. Недоліком цього способу пошуку є те, що, користуючись гіпертекстовими посиланнями, можна нескінченно довго подорожувати Інтернетом. Враховуючи те, що в Інтернеті створені мільйони веб-сторінок, знайти потрібну інформацію таким способом не завжди вдається. 3. Використання спеціальних інструментів пошуку — добірок посилань, пошукових каталогів та систем, метапошуку. Ці інструменти мають спеціальні засоби організації пошуку що забезпечує ефективний пошук потрібної інформації в Інтернеті. Знайдену в результаті пошуку інформацію обов'язково потрібно проаналізувати. Ви повинні розуміти, що інформація, яка знаходиться в Інтернеті, не завжди достовірна, може бути застарілою, містити помилки.

Слайд 11

Пошукові каталоги Пошукові каталоги служать для пошуку інформації з різноманітних тем. Вони, як і добірки посилань, створюються вручну. Посилання на джерела інформації класифіковані в пошукових каталогах за темами, наприклад, освіта, наука, техніка, розваги, подорожі тощо. Кожна з цих тем може бути розбита на підтеми, що дозволяє звужувати область пошуку. Вибравши в каталозі тему, яка вас цікавить, ви отримуєте перелік посилань на інші сайти, з яких можна розпочинати пошук.  Пошуковий каталог — це структурований набір посилань на сайти з їх коротким описом. Для пошуку потрібної інформації ви можете скористатися наступними пошуковими каталогами: Діти України;  Закладка; Ualist; МаvicaNET

Слайд 12

Пошукові системи Пошукова система — це комплекс програм і потужних комп'ютерів, здатних приймати, аналізувати й обслуговувати запити користувачів з пошуку інформації в Інтернеті. Пошук у таких системах здійснюється за допомогою спеціальних програм, які постійно переглядають веб-сайти Інтернету, автоматично створюють каталоги посилань та підтримують відповідність між створеними каталогами і наявними в мережі матеріалами. Ключове слово — це слово, яке в найбільшій мірі відображає інформацію, яку потрібно знайти. Запит — це набір ключових слів, за якими відбувається пошук і відбір необхідних документів.

Слайд 13

Формування запитів 1.Кількість посилань, які знайде пошукова система, та їх відповідність темі пошуку лежать від того, наскільки правильно сформульовано запит.  2. Перевіряйте орфографію. 3. Використовуйте малі літери. 4. Використовуйте подвійні лапки " ". 5. Використовуйте знаки  + та -.

Слайд 14

Дякую за увагу!

Слайд 15

Виконала Учениця 11-Б класу Казанцева Анна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне