X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Опіатна група наркотиків

Завантажити презентацію

Опіатна група наркотиків

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Опіатна група наркотиків

Слайд 2

План Загальна характеристика опіатної групи наркотиків. Ознаки вживання опіатних наркотиків. Вплив опіатних наркотиків на тканини та органи організму. Фази дії опіатів.

Слайд 3

1. Загальна характеристика опіатної групи наркотиків. Це велика група депресантів центральної нервової системи, що мають наркотичний ефект. До цієї групи входять як натуральні опіати, що належать до природних продуктів опійного маку, - опій, морфін, кодеїн, так і синтетичні опіатоподібні сполуки – героїн, метадон, фентаніл та інші. Опій – це грудочкки або таблетки гіркого смаку, нерозчинні у воді, спочатку білого, потім жовто-червоного кольору, що мають специфічний запах.

Слайд 4

Опій досить складна речовина, що містить кілька десятків алкалоїдів (з араб. “алкалі” – розчин і грецької “ейдос” - подібний). Найпоширеніша в нашій країні макова соломка (“солома”, або “сіно”). Це подрібнені жовто-коричневі сухі частини маку. Потім йде “ханка” (опій - сирець) – застиглий сік макових коробочок темно-коричневого кольору, його поширюють у вигляді таблеток 1 – 1,5 см у діаметрі.

Слайд 5

В обробленому виді виглядають як розчини: У випадку кустарного виготовлення з рослинної сировини – коричневий розчин, схожий на міцно заварений чай з виразним запахом оцту. Коли відстоїться, стає світлішим і прозорішим, дає осад темних часток. Це є “чорний розчин”. Виготовлені виробничим способом вони являють собою прозорий розчин у ампулах чи у флакончиках, схожих на пеніцилінові. Флакончики можуть бути зроблені з темного скла і мати маркірування “морфіну гідрохлорид”.

Слайд 6

Головний алкалоїд опіуму – морфін (морфій). Це білий кристалічний порошок, погано розчинний у воді. Має сильну болезаспокійливу і протишокову дію, змінює емоційні реакції і здатність сприйняття. Морфій – сильна нервова отрута, за своєю дією сильніший за опій і призводить до стійкішої пристрасті. Його отримують з опію шляхом певних хімічних реакцій.

Слайд 7

Морфіноподібну дію має омнопон, який складається з 50 % морфію і 35 % інших алкалоїдів опію (наркотин, папаверин, кодеїн). Призначають морфій всередину і підшкірно.

Слайд 8

В опії міститься кодеїн (метилморфін) в кількості 2-3 %. За хімічною будовою він близький до морфію, але за наркотичною дією слабший у 5 раз. Його застосовують як протикашлевий засіб, є складовою частиною таблеток і мікстур.

Слайд 9

Один з найнебезпечніших похідних опію – героїн (диацетилморфін). За фармакологічними властивостями героїн схожий з морфієм, але за активністю значно перевершує його у 4 – 8 разів. У героїну швидкий і короткочасний ефект на відміну від опіуму. Героїн – порошок білого кольору, тому його називають “білою смертю”. Його найчастіше вводять підшкірно, внутрівенно або інтраназально – вдихають через ніс.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

3. Ознаки вживання опіатних наркотиків. Шкіра бліда, суха. Зіниці вузькі і не розширюються в темряві, від чого знижується гострота зору при вечірньому освітленні. Виявляється нервозність, дратівливість. Легка форма “ломки” може нагадувати звичайну застуду. Починається нежить, наркоман кутається в усе тепле, його може нудити, болить живіт, при важкій формі спостерігається блювота і пронос. Порушується сон.

Слайд 22

4. Вплив опіатних наркотиків на тканини та органи організму. Зловживання опіатами спричиняє захворювання гепатитом, сифілісом і СНІДом, руйнування печінки, серця, легень і головного мозку, різке зниження імунітету, високий ризик розвитку гнійно – інфекційних ускладнень. Тому середня тривалість життя наркомана який регулярно вживає наркотики опіатної групи в середньому складає не більш 7 – 10 років з моменту початку вживання.

Слайд 23

5. Фази дії опіатів. Перша фаза. Обличчя червоніє, зіниці звужуються, сухість у роті, виникає сверблячка кінчика носа, підборіддя, чола. У грудях “розпирає з радості”, голова стає “легкою”, навколо усе ясне і блискуче. В цей період наркоман загальмований, він “завмирає”. Друга фаза. На жаргоні наркоманів називається “кайф”, “волокуша”, “таска”. Третя фаза. Сон у стані інтоксикації поверхневий, переривається, триває 2 – 3 години. Четверта фаза. Характеризується поганим самопочуттям, головним болем, тривожністю, тугою. Буває нудота, блювота, дрібний тремор рук, вій, мови.

Слайд 24

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне