X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Омар Хайям

Завантажити презентацію

Омар Хайям

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Омар Хайям – персидський і таджицький поет. Рубаї про право людини на щастя, про радощі і втіхи життя, роздуми про сенс життя, прагнення до істини

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Персидська мініатюра. XII ст. Сторінка персидської каліграфії. XVIст.

Слайд 5

Золотих справ майстра навертають в іслам. Фрагмент перської мініатюри, XVI ст. Сім принцес. Фрагмент перської мініатюри, XIV ст.

Слайд 6

Предмет побуту. Персія. XVI ст. Побут заможної родини. Фрагмент перської мініатюри, XVI ст. Гороскоп султана. Мініатюра на пергаменті, XVI ст.

Слайд 7

Обкладинка до віршів Омара Хайяма. XVI ст. Мір Афзаль Туні. Жінка і собачка, що п’є воду з глечика, на березі струмка. Мініатюра,XVII ст. Монах-відлюдник. Перська мініатюра, XIV ст.

Слайд 8

Г. Абранг. Меджнун перед наметом Лейли. Перська мініатюра, XV ст. Портрет митця за роботою. Перська мініатюра, XVI ст.

Слайд 9

М. де аль Харірі. Жінка за прядкою. Перська мініатюра, XV ст. Жінки в саду. Перська мініатюра, XV ст.

Слайд 10

Дослідницька робота Біографічне дослідження: повне ім'я поета Легенда про народження поета Легенда про смерть поета

Слайд 11

Повне ім'я поета: Гійяс ад-Дін Абу-аль-Фатх Омар ібн Ібрагім Хайям Нішапура

Слайд 12

“Труднощі арифметики” – перший твір Омара Хайяма “Про доведення задач алгебри і алмукабали” Алгебра – це наука про визначення невідомих величин, що перебувають в деяких відношеннях з величинами відомими. Визначення невідомих здійснюється за допомогою складання і розв’язування рівнянь.

Слайд 13

“Доля квадрата дорівнює половині долі кореня” “Це те ж саме, якби сказали: квадрат дорівнює половині кореня”

Слайд 14

Знайдіть меншу сторону паралелограма, периметр якого дорівнює 126см, а сторони відносяться як 4:5 А В С D Р = 126см АВ : ВС = 4 : 5 ?

Слайд 15

Обеліск на могилі Омара Хайяма (споруджений в 1934 році)

Слайд 16

Від хліба, що Творець нам посилає, Ніхто й малої скибки не відкрає. Тож не турбуйсь про те, що в тебе є, І не турбуйсь про те, чого немає

Слайд 17

Якби мені до рук – скрижалі Долі, Я розписав би їх по власній волі. Із світу вигнав би всі смутки, болі, Чолом небес досяг, не жив би долі.

Слайд 18

Твій ворог – небеса коловоротні. Без друзів ти, всі дні твої самотні. Будь сам собою, не гадай про завтра, В минуле не дивись, живи сьогодні!

Слайд 19

Хай кожна мить, що в вічність промайне, Тебе вщасливлює, бо головне, Що нам дається тут, - життя: пильнуй же! Як захочеш, так воно й мине.

Слайд 20

Уважно розглянь арабську каліграму: в контурах пташки і горнятка сховалась фраза із Корану, яка славить райське життя. Відтвори той самий малюнок і впиши в нього власну поетичну фразу. Пам'ятай, що текст має бути пов'язаним із зображенням на малюнку.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне