X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мусульманська культура"

Завантажити презентацію

"Мусульманська культура"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мусульманська культура

Слайд 2

ІСЛАМ (з арабської "покірність")

Слайд 3

Іслам виник в Аравії в VII ст. Засновник - Мухаммед. Іслам складався під значним впливом християнства і іудаїзму. В результаті арабських завоювань розповсюдився на Близькому і Середньому Сході, пізніше в деяких країнах Далекого Сходу, Південно-Східної Азії, Африки.

Слайд 4

Слайд 5

Головні принципи ісламу викладені в Корані. Основні догмати - поклоніння єдиному всемогутньому Богу - Аллаху і шанування Мухаммеда пророком - посланником Аллаха. Мусульмани вірять у безсмертя душі і загробне життя.

Слайд 6

Число послідовників ісламу оцінюється близько 900 млн. чоловік. Майже у всіх країнах з переважно мусульманським населенням іслам є державною релігією.

Слайд 7

ЧИСЕЛЬНІСТЬ МУСУЛЬМАН ПО КРАЇНАХ

Слайд 8

ІСЛАМ - наймолодша з релігій, тому іудеї і християни дивляться на мусульман як на плагіаторів.

Слайд 9

Походження ісламу ясніше, ніж походження християнства і буддизму, бо воно майже з самого початку висвітлюється письмовими джерелами. Але і тут дуже багато легендарного. За мусульманською традицією, засновником ісламу був пророк Божий Мухаммед, араб, що жив у Мецці, він нібито отримав від Бога ряд «одкровень», записаних у священній книзі Корані, і передав їх людям.

Слайд 10

Аллах - арабське слово, що означає Бога. В Ісламі слово Аллах традиційно використовується в будь-якій мові, означаючи як власне Бога, так і одне з його імен. Згідно структурі слова Al - частина слова, що несе сенс конкретності, lah - Бог, божество.

Слайд 11

Слайд 12

КОРАН Священна книга мусульман, що складається з притч, молитов і проповідей, вимовлених Мухаммедом між 610 і 632 рр. Так як, з волі Аллаха, Останнє Письмо містить арабську мову, ця мова є особливим для мусульман. Тільки Коран на арабській мові є Писанням, переклад на будь-яку мову світу таким не є.

Слайд 13

Коран записаний римованої прозою і складається з 114 глав - сур, розташованих у порядку убування, за винятком першої сури «відкривають» - «Фатіха».   Кожна сура починається з формули Басмала - «В ім'я Аллаха, Милостивого, Милосердного». Басмала відсутній лише на початку 9 і 12 сур. Кожна сура ділиться на вірші - айати. Всього в Корані за різними варіантами рахунку - від 6204 до 6236 айатів, 77934 слова. Коран розділений на 30 частин - джуз'а.

Слайд 14

ЧОРНИЙ КАМІНЬ КААБИ

Слайд 15

Інша частина релігійної літератури мусульман - це СУННА, складається зі священних переказів (хадисів) про життя, чудеса і дорученнях Мухаммеда. Збірники хадисів складалися в IX столітті мусульманськими богословами - Бухарі, Муслімом та ін Але не всі мусульмани визнають сунну; визнають її називають сунітами, вони складають переважну більшість в ісламі.

Слайд 16

Мірадж - в ісламі вознесіння пророка Мухаммада на небеса, верхи на Бурак, в супроводі ангелів, що трапилося в 619 році.

Слайд 17

ЩО Є СИМВОЛОМ ІСЛАМУ?

Слайд 18

Символом ісламу багато  вважають зображення півмісяця і п'ятикутної зірки. Історія появи цих символів повна легенд, одні з яких стверджують, що півмісяць пов'язаний з Хіджра Посланника Аллаха, коли він таємно залишав Мекку і вирушав до Медіни. За цією версією в цю ніч на небі був півмісяць. Інші джерела відносять символ півмісяць до прихильності мусульман місячним календарем, а п'ятикутна зірка в їх розумінні- це п'ять стовпів Ісламу або п'ять щоденних молитов.

Слайд 19

Шаріат - звід релігійних і правових норм, складений на основі Корану і Сунни, що містить норми державного, спадкового, карного і шлюбно-сімейного права.

Слайд 20

ПРОЧАНИ У ХРАМУ КААБИ. МЕККА.

Слайд 21

Свята

Слайд 22

РАМАДАН Це назва дев'ятого місяця місячного календаря. Він вважається найкращим, благословенним місяцем, відзначеним Всевишнім особливим високим призначенням. Мусульмани вірять, що саме в цей місяць пророк Мухаммед перебував в самоті в печері Хіра, що поруч з меккою, де йому були послані через ангела Джабраїла вірші Священного Корану. У зв'язку з тим, що ісламський календар є місячним, початок і закінчення місяця Рамадан щороку зміщується.

Слайд 23

ОБРЯДИ

Слайд 24

НІКАХ (ВКЛАДЕННЯ ШЛЮБУ) Шлюб визнається дійсним лише тоді, коли він здійснений з дотриманням всіх відповідних обрядів і освячений іменем Аллаха.   Обряд може проводитися як у мечеті, так і вдома, і навіть у відсутність нареченого з нареченою - просто посилають двох свідків на знак згоди на проведення церемонії одруження. Никах полягає в читанні Корану і молитви, і завершується клятвами. Щоб провести весільний обряд не потрібно запрошення духовенства, але в переважній більшості випадків запрошується імам місцевої мечеті.

Слайд 25

Слайд 26

ВІДМІННА РИСА МУСУЛЬМАНСЬКОГО ШЛЮБУ Допустимість багатоженства . Відсутність адміністративних формальностей. Урочиста частина представлена виключно застіллям ( але не обов'язково). Вкрай бажано присутність опікуна нареченої - батька нареченої , при його відсутності - діда, дядька, брата. Присутність батька нареченої увазі його згоду на шлюб дочки. Для розлучення необхідно три рази оголосити про намір розлучитися (вимовити " Талак " ) у присутності свідків. Перед тим , як оголосити про новий шлюб , необхідно витримати час ( іддах ).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне