X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Марина

Завантажити презентацію

Марина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконав: Романюк В.М. вчитель образотворчого мистецтва Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ст.

Слайд 2

Марина (іт. marina,— морський) — один із видів пейзажу, об'єктом зображення якого є море.

Слайд 3

Айвазовский Іван Костянтинович 1817 – 1900 рр. Айвазовський прожив довге трудове життя на березі улюбленого ним моря, яке живило його мистецтво яскравими образами.

Слайд 4

17 (29) липня 1817 року священик вірменської церкви міста Феодосії зробив запис про те, що в Костянтина (Геворга) Гайвазовського і його дружини Ріпсіме народився «Ованес, син Геворга Айвазяна». Предки Айвазовського були з галицьких вірмен, що переселилися в Галичину з турецької Вірменії в XVIII ст. Іван Айвазовський з дитинства виявив художні та музичні здібності; зокрема, він самостійно навчився грати на скрипці.

Слайд 5

Феодосійський архітектор Я. Х. Кох, першим звернув увагу на художні здібності хлопчика, дав йому і перші уроки майстерності. Яків Християнович також всіляко допомагав юному Айвазовському, періодично даруючи йому олівці, папір, фарби. Після закінчення феодосійського повітового училища, він був за допомогою Казначеєва, який у той час вже був таврійським губернатором і визнавшим талант майбутнього художника, зарахований в сімферопольську гімназію. Потім він був прийнятий на казенний рахунок в Академію мистецтв Санкт-Петербурга.

Слайд 6

Санкт-Петербурзька академія мистецтв

Слайд 7

У 1835 році за пейзажі «Вид на узмор'я на околицях Петербурга» і «Етюд повітря над морем» отримав срібну медаль і був призначений помічником до модного французького пейзажиста Філіпу Таннера. Навчаючись у Таннера, Айвазовський, незважаючи на заборону останнього працювати самостійно, продовжував писати пейзажі і виставив п'ять картин на осінній виставці Академії мистецтв 1836 року. Роботи Айвазовського отримали доброзичливі відгуки критики, виставлені ж роботи Таннера, навпаки, критикувалися за манірність. У вересні 1837 року Айвазовський отримав Велику золоту медаль за картину «Штиль».

Слайд 8

Вид на узмор'я на околицях Петербурга

Слайд 9

Етюд повітря над морем

Слайд 10

«23 вересня 1839 Санкт-Петербурзька імператорська Академія мистецтв у силу свого статуту, владою, від монарха їй данною, вихованця свого Івана Гайвазовського, що навчався в оной з 1833 року в живописанні морських видів, що закінчив курс свого вчення, за його хороші успіхи і особливо визнане в ньому гречність, чесне і похвальне поводження, зводячи в звання художника, зрівняти по всемилостивій даної Академії привілеї з 14-м класом і нагородив його шпагою, удостоює з нащадками його вічним родом користуватися правами і перевагами, тими найвищими привілеями таким присвоєними. Дан сей атестат в Санкт-Петербурзі за підписанням Президента Академії і з додатком великої печатки».

Слайд 11

У 1844 році став живописцем Головного морського штабу (без грошової допомоги), а з 1847 - професором Петербурзької Академії мистецтв; перебував також в європейських академіях: Рима, Парижа, Флоренції, Амстердама і Штутгарта. Іван Костянтинович Айвазовський писав в основному морські пейзажі; створив серії портретів кримських побережних міст. Його кар'єра була дуже успішною. Він був нагороджений багатьма орденами і отримав звання адмірала. У загальній складності художник написав більше 6000 робіт.

Слайд 12

Творчість Айвазовського була глибоко патріотичною. Заслуги його в мистецтві були відзначені у всьому світі. Він був обраний членом п'яти Академій мистецтв, а його адміралтейський мундир був усипаний почесними орденами багатьох країн.

Слайд 13

Слайд 14

Дев'ятий вал 1850 р.

Слайд 15

Шторм 1854 р.

Слайд 16

Чесменський бій 1848 р.

Слайд 17

Корабельна аварія 1864 р.

Слайд 18

Корабельна аварія біля Афонської гори 1856 р.

Слайд 19

Константинополь при місяці 1846

Слайд 20

Неаполітанський залив 1841 р.

Слайд 21

Буря на Льодовитому океані 1864 р.

Слайд 22

Гнів моря 1886 р.

Слайд 23

Корабель «Імператриця Марія» під час шторму 1892 р.

Слайд 24

Наполеон на острові Святої Олени 1897 р.

Слайд 25

Буря біля берегів Ніцци

Слайд 26

Вежі на скелі у Босфору

Слайд 27

Дарьяльська ущелина

Слайд 28

Зустріч

Слайд 29

Кавказькі гори з моря

Слайд 30

Корабельна аварія

Слайд 31

Малага

Слайд 32

Маневри Чорноморського флоту

Слайд 33

Млин на морському березі

Слайд 34

Наваринский бій

Слайд 35

Ніч в Венеції

Слайд 36

Одеса вночі

Слайд 37

Очерети на Дніпрі поблизу містечка Алешки

Слайд 38

Протока з маяком

Слайд 39

Схід місяця

Слайд 40

Туманний ранок в Неаполі

Слайд 41

Узбережжя в Амальфі

Слайд 42

Чорноморський флот у Феодосії

Слайд 43

Чорне Море

Слайд 44

Бій в Хиоській протоці

Слайд 45

Льодяні гори 1870 р. Крім води, художник прекрасно зображував сніг і лід.

Слайд 46

Лід на Дніпрі 1872 р.

Слайд 47

Всесвітній потоп 1864 р. Інколи художник звертався до біблійних сюжетів

Слайд 48

Айвазовський пережив два покоління художників, а його мистецтво охоплює величезний відрізок часу - шістдесят років творчості. Почавши з творів, насичених яскравими романтичними образами, він прийшов до проникливого, глибоко реалістичного і героїчного образу морської стихії, створивши картину «Серед хвиль».

Слайд 49

Серед хвиль 1898 р. Ця картина стала вершиною його творчості.

Слайд 50

До останнього дня він щасливо зберіг не тільки непритуплену зіркість ока, але й глибоку віру в своє мистецтво. Він пройшов свій шлях без найменших вагань і сумнівів, зберігши до глибокої старості ясність почуттів і мислення.

Слайд 51

Величезний успіх, супутній йому мало не з самого початку діяльності, надовго пережив його. Айвазовський і донині залишається найпопулярнішим і найулюбленішим багатьма художником. Його картини прикрашають знамениті музеї світу.

Слайд 52

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне