X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Китайська кераміка"

Завантажити презентацію

"Китайська кераміка"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Китайська кераміка

Слайд 2

Кераміка — неорганічні, неметалічні тверді вироби, виготовлені дією тепла з наступним охолодженням. Керамічними називають вироби і матеріали, що одержуються внаслідок спікання глин й їхніх сумішей з мінеральними додатками .

Слайд 3

Найдавніші з відомих сьогодні зразків кераміки були виявлені на півдні Китаю , їм близько 20000 років.

Слайд 4

Високо цінувалася триколірна кераміка сань-цай («три кольори»), покрита глазур'ю зелених, коричневих і золотисто-жовтих відтінків. Фігурки людей і тварин з дивно точними пропорціями відрізняються витонченою пластикою, природними живими виразами. Вони чудово передають рух, наприклад, статуетки солдатів в героїчних позах наділені фактурними м'язами, великими очима і виконаними в найдрібніших подробицях крихітними мечами або стрілами.

Слайд 5

Фарфорові вироби Мовою фарсі слово «фарфор» означає «імператорський»: тільки вони могли дозволити собі посуд, що займає настільки трудомісткий процес. Так, для отримання одного виробу, необхідно було не менше 80 осіб і спеціальна піч для випалу, адже на відміну від звичайної глини, обпалюють при температурі 500-1150 градусів, справжній фарфор обпалюється при 1280. Примітно і те, що технологія виробництва порцеляни в Китаї зберігалася в секреті, а розголошення таємниці каралося стратою.

Слайд 6

Вироби з кераміки породили вироби з порцеляни . У період пізнього Середньовіччя на перше місце серед усіх декоративно-прикладних виробів висунувся фарфор, технологія виробництва якого досягла небаченої раніше досконалості (Чаша на ніжці). Майстри фарфорової справи ставили перед собою інші завдання, ніж майстри періоду Сун. Фарфорова продукція стала багатобарвною.

Слайд 7

Кожен фарфоровий предмет представляв собою самостійний твір мистецтва. Довгий час за межами Китаю не знали, як виготовляється фарфор. Це було секретом і гордістю Китайської імперії. Знамениті поети навіть присвячували йому (порцелянові) вірші. У VII-XI ст. найзнаменитішими були печі Сінчжоу (провінція Хебей), які постачали білосніжні гладкі судини округлої форми до імператорського двору.