X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Їжа китаю"

Завантажити презентацію

"Їжа китаю"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Китайська кухня З овочів і бамбука у Китаї можуть виготовити подобу курки, яку ви не відрізните ні за виглядом, ні за смаком від справжньої. Вся справа в спеціях, приправах і навіть секретних компонентах. 

Слайд 2

Китайська гармонія У китайській кухні немає чіткого поділу на суто м’ясні страви, страви з овочів і т.д., змішуються різні компоненти, з яких у результаті виходить одна страва. Характерною рисою є гармонія харчування, тобто на стіл ніколи одночасно не подають страви з одного м’яса, схожі за смаком і складом. Це пов’язано з вірою в теорію древнього китайського філософа Ї Їн, згідно з якою кожен смак відповідає якомусь внутрішньому органу, тому балансування смаків у їжі зберігає здоров’я організму.

Слайд 3

Кільканадцять тисяч видів Овочі в китайській кухні відіграють одну з найважливіших ролей. В рецептах китайської кухні нараховується кільканадцять тисяч видів овочів. Багато видів овочів в Китаї в великій мірі відрізняються від тих, які знаємо ми, Європейці. Китайці мають давню традицію використання трав і спецій, щоб підвищити аромат страв (і забезпечити поживну цінність). Тепер ви зможете знайти багато китайських трав і спецій в супермаркетах і продовольчих магазинах.

Слайд 4

Чотири кухні Беручи до уваги розміри країни, важко говорити про однорідну кухню. У Китаї можна виділити чотири напрямки регіональної кухні: північна школа (Пекін, Шаньдун, Хайнань), прибережна (Фуцзянь, Шанхай), континентальна (Сичуань, Юннань) і південна (Кантон).

Слайд 5

У північному регіоні з холоднішим кліматом основою харчування є не рис, а пшениця. Типові страви – це макарони, зрази та пиріжки. Переважають легкі та ніжні страви. Часто додається часник і зелена цибуля, використовуються делікатні приправи. У прибережному регіоні переважає риба, морепродукти та легкі супи. Найчастіше тут їдять страви з м’яса, домашньої птиці та риби, тушковані в овочах і щедро приправлені соєвим соусом – такий спосіб приготування їжі називають «червоним готуванням». У глибині континенту дуже популярна гостра й сильно приправлена їжа. Тут панує сичуаньский перець – гостра спеція, смак якої гостріше гострого перцю. Більшість відомих у світі китайських страв родом з південного регіону, з околиць Кантона. Ці страви легкі, делікатно приправлені й менш жирні, ніж в інших регіонах країни. Найбільш популярні спеції – соєвий соус, свіжий імбир, херес і курячий бульйон. Не використовується дуже багато гострих приправ, тому що цінується натуральний смак основних компонентів. Багато страв кантонскої кухні готують, використовуючи техніку швидкого приготування. Придумали її давно, у часи, коли в кухні не вистачало дров. Маленькі, однакової величини шматочки продуктів смажать кілька хвилин на дуже гарячій олії. Під час смаження продукти потрібно постійно помішувати, енергійно підкидаючи їх на пательні.