X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія села Щедрогір

Завантажити презентацію

Історія села Щедрогір

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мій рідний край Історія села Щедрогір

Слайд 2

Вступ У глибинi Полiсся у вepxiв’ї рiчки Прип'ять та її приток розміщена земля, яка з давнiх часiв мае назву Ратнiвська. У цих мiсцях здавна селилися люди. Про це свiдчать знайденi кам'янi знаряддя, якi вiдносяться в часi до бронзового віку. Перша писемна згадка про село Щедрогiр датується 1500 роком пiд назвою Щедрогость про що записано у люстрацiї Ратенського староства. Уже тодi вiдзначалося, що це - значне за кількістю поселення, у якому налiчувалося 33 дворища, кpiм комiрникiв. Вони щорiчно давали для Ратенського замку ялiвку i свиню, 19 бiлок, 39 колод вівca, 48 курей, 19 качок, 19 чашок масла, багато меду. Ще одна писемна згадка про село датується в aктi вiд 20 грудня 1537 року, який опублiкований в apxiвi князiв Сангушкiв (Т.4С.107). Село Щедрогоща згадується пiд час спорiв мiж князями Сангушками Каширськими i Ковельськими.

Слайд 3

Блакитна артерія Полісся

Слайд 4

Назва села Iснyє двi легенди щодо назви села. Одна з них - "щедре горе", Місце заслання злочинцiв з яких утворилося цiле мiстечко, яке було зруйноване татарами, не вiдбудувалося, а замiсть нього виникло село. Багато горя принесли жителям розливи вод Прип’ятi, з’еднуючись iз водою болiт, затоплювало поселення так, що в кожнiй xaтi i господарських будiвлях стояло води на аршин. Сполучення по вулицях тiльки човном. Вологий клiмат сприяв появi великiй кiлькостi комах, якi не давали спокою жителям. А пiдгнилi випари повітря ставали зараженi шкiдливими речовинами. Тому люди хворiли на лихоманку, ковтун, туберкульоз. Iнша легенда розповiдає, що на схiд вiд xутopа Крупин, було мiстечко, в якому проживали щедрi люди. Одного пана дуже щедро гостили в містечку – кормили, поїли, і коли він повертався додому, обернувшись на містечко, сказав: «Щедрий город!!!». Згодом виникло нове поселення.