X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гамма - випромінювання

Завантажити презентацію

Гамма - випромінювання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Застосування гамма-випромінювання у техніці

Слайд 2

Гамма-випромінювання - це короткохвильове електромагнітне випромінювання. На шкалі електромагнітних хвиль воно межує з жорстким рентгенівським випромінюванням, займаючи область більш високих частот.

Слайд 3

Г.-и. володіє великою проникаючою здатністю, тобто може проникати крізь великі товщі речовини без помітного ослабіння. Основні процеси, що відбуваються при взаємодії Г.-и. з речовиною, — фотоелектричне поглинання (фотоефект), комптонівське розсіяння (комптон-ефект) і утворення пар електрон-позитрон. При фотоефекті відбувається поглинання g -кванта одним з електронів атома, причому енергія g -кванта перетвориться (за вирахуванням енергії зв'язку електрона в атомі) в кінетичну енергію електрона, що вилітає за межі атома. Вірогідність фотоефекту прямо пропорційна 5-ій мірі атомного номера елементу і обернено пропорційна 3-ій мірі енергії Г.-и. (див. Фотоефект ) . Т. о., фотоефект переважає в області малих енергій g -квантов (£ 100 кев) на важких елементах (Pb, U) Г.-и. володіє великою проникаючою здатністю, тобто може проникати крізь великі товщі речовини без помітного ослабіння. Основні процеси, що відбуваються при взаємодії Г.-и. з речовиною, — фотоелектричне поглинання (фотоефект), комптонівське розсіяння (комптон-ефект) і утворення пар електрон-позитрон. При фотоефекті відбувається поглинання g -кванта одним з електронів атома, причому енергія g -кванта перетвориться (за вирахуванням енергії зв'язку електрона в атомі) в кінетичну енергію електрона, що вилітає за межі атома. Вірогідність фотоефекту прямо пропорційна 5-ій мірі атомного номера елементу і обернено пропорційна 3-ій мірі енергії Г.-и. (див. Фотоефект ) . Т. о., фотоефект переважає в області малих енергій g -квантов (£ 100 кев) на важких елементах (Pb, U)

Слайд 4

Для виміру енергії Г.-и. у експериментальній фізиці застосовуються гамма-спектрометри різних типів, засновані переважно на вимірі енергії вторинних електронів. Основні типи спектрометрів Г.-и.: магнітні, сцинтиляційні, напівпровідникові, дифракційні для кристала (см Гамма-спектрометр, Сцинтиляційний спектрометр, Напівпровідниковий спектрометр ) Для виміру енергії Г.-и. у експериментальній фізиці застосовуються гамма-спектрометри різних типів, засновані переважно на вимірі енергії вторинних електронів. Основні типи спектрометрів Г.-и.: магнітні, сцинтиляційні, напівпровідникові, дифракційні для кристала (см Гамма-спектрометр, Сцинтиляційний спектрометр, Напівпровідниковий спектрометр )

Слайд 5

Гамма-квантами є фотони з високою енергією. Вважається, що енергії квантів гамма-випромінювання перевищують 105 еВ, хоча різка межа між гамма-і рентгенівським випромінюванням не визначена. На шкалі електромагнітних хвиль гамма-випромінювання межує з рентгенівським випромінюванням, займаючи діапазон більш високих частот і енергій. В області 1-100 кеВ гамма-випромінювання і рентгенівське випромінювання розрізняються тільки по джерелу: якщо квант випромінюється в ядерному переході, то його прийнято відносити до гамма-випромінювання; якщо при взаємодіях електронів або при переходах в атомній електронній оболонці - до рентгенівського випромінювання. З точки зору фізики, кванти електромагнітного випромінювання з однаковою енергією не відрізняються, тому такий поділ умовно. Гамма-квантами є фотони з високою енергією. Вважається, що енергії квантів гамма-випромінювання перевищують 105 еВ, хоча різка межа між гамма-і рентгенівським випромінюванням не визначена. На шкалі електромагнітних хвиль гамма-випромінювання межує з рентгенівським випромінюванням, займаючи діапазон більш високих частот і енергій. В області 1-100 кеВ гамма-випромінювання і рентгенівське випромінювання розрізняються тільки по джерелу: якщо квант випромінюється в ядерному переході, то його прийнято відносити до гамма-випромінювання; якщо при взаємодіях електронів або при переходах в атомній електронній оболонці - до рентгенівського випромінювання. З точки зору фізики, кванти електромагнітного випромінювання з однаковою енергією не відрізняються, тому такий поділ умовно.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне