X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Етичний принцип ахімси

Завантажити презентацію

Етичний принцип ахімси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Етичний принцип ахімси

Слайд 2

Гармонізація взаємовідносин людини і природи цінна не тільки у власне екологічному значенні але і для розв’язання інших проблем. Екологічно виправдані рішення є в той же час і соціально — позитивними,оскільки сама  людина і суспільство загалом є частиною природи в широкому значенні слова.

Слайд 3

Завдання гармонізації відноситься до тих ще далеких етапів розвитку взаємодії людини з природою, коли в противагу нинішньому глибокому конфлікту з природою буде створена реальна основа для єдності людини з природою.

Слайд 4

Ахімса – неспричинення шкоди всьому живому у фізичному , ментальному, емоціональному та моральному планах. Центральна поведінкова норма у джайнізмі, суттєва в буддизмі, важлива в індуїзмі.

Слайд 5

Ахімса розуміється як дисциплінуючий елемент нормативної поведінки окремої людини, від початку здатного на насильство. Ахімса ніколи не висувалася в Індії як норма міжнародних стосунків; право держави на покарання порушника дхарми завжди визнавалося легітимним.

Слайд 6

Экологічно-соціальні кризи вимагають практичного гуманізму, але ж за короткий час вони змушують людство підняти нову теоретичну щабель. Шлях до справді глобальної свідомості і всесвітньої культури лежить не через придушення одних культур іншими чи раціональне конструювання якихось нових систем, а ще через об'єднання покупців, безліч націй з урахуванням загальнолюдської моральної мудрості. За таким самим шляхом, напевно, йшло колись об'єднання людей племена і нації.

Слайд 7

Нова екологічна думка повинна з'єднуватися із традиційним гуманізмом, основа якого ненасильство. Етика екологічного гуманізму — етика ахімси, розповсюджена на весь світ. Екологічний гуманізм вимагає зміни ставлення до природи (захист тварин, охорона середовища від забруднення тощо.) та до людей (збереження культурного і індивідуального розмаїття). Екологічний гуманізм з'єднує ставлення до людини і тварин, долаючи той парадокс, що можуть виборювати права тварин і не зважаючи на насильство людей.