X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Елементарні поняттня планування

Завантажити презентацію

Елементарні поняттня планування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЯК ЗОБРАЖУЮТЬ МІСЦЕВІСТЬ НА ПЛАНІ. УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ НА ПЛАНІ Підготувала вчитель початкових класів Камۥянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Марієнко Людмила Миколаївна

Слайд 2

Мета. Сформувати елементарні поняття про план, масштаб, умовний знак, план місцевості; розвивати вміння зображати план простих предметів, читати й креслити простий план місцевості, використовуючи умовні знаки та масштаб; формувати вміння перекодовувати інформацію моделей на інформацію про реальні об'єкти природи, логічно міркувати, висловлюватися чітко й послідовно, робити висновки; виховувати бережне ставлення до природи. Обладнання. Компаси, сірникові коробки, гумки, кубики,склянка, лінійки, олівці, таблиці із зображенням місцевості, плану місцевості, картки для індивідуального опитування, програмний засіб ЗАТ “Транспортні системи”, мультимедійний проектор.

Слайд 3

ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ Приготуйтеся швиденько, Станьте біля парт рівненько. Ми урок розпочинаєм Багато нового пізнаєм. - Я дарую всім усмішку, гарний настрій, тепле слово.

Слайд 4

ХВИЛИНКА ФЕНОЛОГІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ - Яка пора року на дворі? - Який місяць? Чому має таку назву? - Згадайте прислів'я, прикмети про місяць жовтень? - Яке небо? Опишіть його. - Вітер? - Температура повітря? - Чи були сьогодні опади? - Чим сьогодні погода відрізняється від погоди минулого тижня.

Слайд 5

КРОК 1 РОБОТА В ГРУПАХ 1 гр. На запитання відповідь знайди І олівцем в кружечок обведи. Горизонт – частина земної поверхні, яку людина: а) бачить навколо себе; б) бачить попереду себе. Скільки розрізняють сторін горизонту: а) шість; б) чотири. Північ на аркуші позначають: а) угорі; б) унизу.

Слайд 6

2 гр. Розповісти, яка місцевість називається відкритою; накреслити основні та проміжні сторони горизонту. Розповісти, що означає орієнтуватися на місцевості, для чого це потрібно вміти. Визначити сторони горизонту за Сонцем.

Слайд 7

ПРАКТИЧНА РОБОТА 3 гр. За допомогою компаса визначити, з якої сторони класу двері, вікна, дошка, шафи, класний куточок.

Слайд 8

4 гр. Розказати, з яких частин складається компас і як ним користуватися? На малюнку в кружечках позначити цифрами частини компасу. 1 – циферблат з позначеними основними сторонами горизонту; 2 – намагнічена стрілка; 3 – пружина, яка зупиняє рух стрілки (аретир); 4 – футляр.

Слайд 9

КРОК 2 ПОВТОРЯЛОЧКА Уявна лінія, по якій небо ніби з'єднується з поверхнею Землі, називається … а) горизонтом; б) колом; в) лінією горизонту.

Слайд 10

Лінію горизонту можна побачити … а) на закритій місцевості; б) у лісі; в) на відкритій місцевості. Які сторони горизонту є проміжними? а) Північ, південь; б) захід, схід; в) Пн. Зх., Пд. Зх., Пн. Сх., Пд. Сх.

Слайд 11

Головною частиною компаса є … а) вістря; б) аретир; в) намагнічена стрілка. Опівдні ти стоїш так, що Сонце ліворуч від тебе. Яка сторона горизонту перед тобою? а) Південь; б) схід; в) захід.

Слайд 12

КРОК 3 ЗДИВУЮ ВСІХ! Компас – це один із найвизначніших винаходів людства. Ще з глибокої давнини люди помітили властивість залізної руди, магнітного залізняку притягувати до себе залізні предмети. Дивовижною здавалася властивість намагніченої стрілки вказувати напрямок на північ. Річ у тому, що Земля має властивість магніту. У Землі, як і в магніті, розташовані два магнітні полюси. Із Північного полюса до південного йдуть невидимі силові лінії, які створюють магнітне поле. Це магнітне поле й впливає на стрілку компаса, змушуючи її вказувати напрямок Південного чи Північного полюса.

Слайд 13

ПЕРШІ КОМПАСИ Перші компаси мали такий вигляд: у глиняній посуді з водою на шматку дерева плавала тоненька смужка намагніченого заліза Одним кінцем вона вказувала на північ, а другим – на південь. Стародавній компас поступово набував знайомого нам вигляду й ставав незамінним приладом для мандрівників. Жодне велике географічне відкриття не обійшлося без компаса. Він допомагав людям орієнтуватися на землі, на морі, в повітрі.

Слайд 14

ВИЗНАЧЕННЯ СТОРІН ГОРИЗОНТУ ЗА ДОПОМОГОЮ РОСЛИН І ТВАРИН Кора дерева з північного боку зазвичай грубіша й темніша, ніж з південного (особливо це помітно на березі); південні схили гір та горбів частіше більш сухі, ніж північні, на них менше чагарників, вони більше розмиті водою; восени птахи летять на південь, а навесні – на північ; трава навесні з північного боку галявини густіша, ніж з південного; у березні – квітні навколо стовбурів дерев, пеньків, стовпів сніг утворює заглиблення, витягнуті в південний бік.

Слайд 15

У горах на північних схилах, як правило, ростуть хвойні дерева, а на південних – листяні; виноград росте на південних схилах гір;

Слайд 16

НЕЗВИЧАЙНІ КОМПАСИ У природі є незвичайні компаси – метелики. Сідаючи на квітку, вони займають таке положення відносно Сонця, щоб від складених крилець не падала тінь і вони були непомітними. Відома народна прикмета: в ранішні та вечірні години складені крильця метелика спрямовані із заходу на схід, а в полудень – із півночі на південь.

Слайд 17

КРОК 4 ПОМІРКУЙМО! На яких уроках ви чули слово “план”? Що означає це слово на уроках рідної мови, читання, образотворчого мистецтва, трудового навчання? Чому легше складати оповідання чи переказ, коли є план? Навіщо предмети на малюнках розташовують на задньому, середньому і передньому плані?

Слайд 18

Якщо ми покладемо свою руку на парту і подивимося на неї зверху, що ми будемо бачити? А коли ми бачимо предмети далеко від себе, то якими вони здаються? Якщо ми малюємо великі або маленькі предмети на аркуші паперу, то ми їх зображуємо в таких розмірах, якими вони є насправді? Наприклад, автомобіль, мурашка.

Слайд 19

КРОК 5 ТЕМА І ЗАВДАННЯ УРОКУ Сьогодні на уроці ми довідаємося, що називається планом у природознавстві, навчимося креслити план найпростіших предметів, місцевості, вивчимо умовні знаки, які знаходяться на плані.

Слайд 20

КРОК 6 РОБОТА З ТЛУМАЧНИМ СЛОВНИКОМ План – креслення, що представляє на папері якийсь предмет, будову, місцевість; Заздалегідь накреслена програма заходів, яка передбачає порядок їх виконання.

Слайд 21

КРОК 7 ПРАКТИЧНА РОБОТА Зображення предметів на папері. 1 гр. - кубика; 2 гр. – гумки; 3 гр. – пластикової склянки; 4 гр. – сірникової коробки. - Покладіть ці предмети на аркуш паперу та обведіть. - Що ви помітили? - Це – план предмета.

Слайд 22

КРОК 8 ПЕРЕГЛЯД ПРОГРАМНОГО ЗАСОБУ

Слайд 23

ПЛАН

Слайд 24

МАСШТАБ

Слайд 25

Слайд 26

ПЛАН МІСЦЕВОСТІ За допомогою масштабу креслять не тільки план окремих предметів, але й невеликі ділянки місцевості, тобто план місцевості. Щоб накреслити план місцевості вимірюють відстані між предметами і зменшують їх. Для запису використовують масштаб, який показує у скільки разів зменшено справжні розміри. Масштаб на плані позначають внизу аркуша. На плані місцевості предмети зображають за допомогою умовних знаків. Кожний предмет має свій знак.

Слайд 27

УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ

Слайд 28

ПЛАН МІСЦЕВОСТІ

Слайд 29

Слайд 30

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ с. 88-92 Інтерактивна вправа “Читання з позначками” : «V» - це я знаю; «-» - над цим потрібно ще попрацювати; «+» - це для мене незрозуміло (або нове); «?» - хочу дізнатися більше .

Слайд 31

ПРАКТИЧНА РОБОТА Накреслити план стола, довжина якого 120 см, ширина 80 см. Масштаб плану: 1 см – 10 см. Накреслити план ділянки, довжина якої 900 м, ширина 600 м. Масштаб плану: 1 см – 300 м.

Слайд 32

ПІДСУМОК УРОКУ “Мікрофон” - Що ви вивчили на уроці? - Що нового навчилися? - Про що цікаве дізналися? - Що таке план предмета? - На що вказує масштаб? - Чим різняться малюнок і план? - Як зображуються предмети на місцевості?

Слайд 33

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ с. 88- 92 – у підручнику; с. 14 – у зошиті; дидактична гра “Проілюструй подорож казкових героїв (Червоної Шапочки, Колобка, Лисички-сестрички, Вовчика-братика) за допомогою умовних знаків (за бажанням).

Слайд 34

ПРОЧИТАЙ ЛИСТ ЮНИХ ОХОРОНЦІВ ПРИРОДИ

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне