X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Екологічні проблеми річок

Завантажити презентацію

Екологічні проблеми річок

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Екологічні проблеми річок

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Кожен житель Землі в середньому споживає 650 м кубічних води на рік (1780 літрів на добу). Однак для задоволення фізіологічних потреб достатньо 2,5 літра в день, тобто близько 1 м кубічного на рік. Велика кількість води потрібно сільському господарству (69%) головним чином для зрошення; 23% води споживає промисловість; 6% витрачається в побуті. З урахуванням потреби води для промисловості і сільського господарства витрата води в нашій країні від 125 до 350 літрів на добу на людину

Слайд 5

Слайд 6

В даний час проблема забруднення водного середовища є дуже актуальною, тому що зараз люди починають забувати всім відомий вислів «вода - це життя». Без води людина не може прожити більше трьох діб, але, навіть розуміючи всю важливість ролі води в її житті, вона все одно продовжує завдавати шкоди водним об'єктам

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Забруднення води поділяють на фізичне, хімічне, біологічне і теплове. Фізичне забруднення виникає внаслідок збільшення у воді нерозчинних домішок - піску, глини, мулу за рахунок змиву дощовими водами з розораних ділянок (полів)

Слайд 10

Хімічне забруднення води відбувається за рахунок надходження у водойми з стічними водами різних шкідливих домішок неорганічного (кислоти, луги, мінеральні солі) і органічного походження (нафта й нафтопродукти, миючі засоби, пестициди тощо).

Слайд 11

Біологічне забруднення водойм полягає у надходженні в них зі стрічними водами різних мікроорганізмів (бактерій, вірусів), спор грибків, яєць червів і т. д., багато з яких є хвороботворними для людей, тварин і рослин.

Слайд 12

Теплове забруднення води спричиняється спуском у водойми підігрітих вод від ТЕС, АЕС та інших енергетичних установок. Тепла вода змінює термічний і біологічний режими водойм і шкідливо впливає на їх мешканців.

Слайд 13

Слайд 14

До біологічних факторів самоочищення водойми відносяться водорості, цвілеві і дріжджові грибки. Самоочищенню водойм від бактерій і вірусів можуть сприяти і представники тваринного світу. Кожен молюск відфільтровує на добу більше 30 л води. Чистота водойм немислима без охорони їх рослинності. Тільки на основі глибокого знання екологічного стану кожної водойми, ефективного контролю за розвитком, що населяють її різних живих організмів, можна досягти позитивних результатів, забезпечити прозорість і високу біологічну продуктивність річок, озер і водосховищ.

Слайд 15

Екологічний стан річки Джурин

Слайд 16

До екологічних проблем верхнього відтинку річки Джурин необхідно віднести значну забрудненість води мінеральними та органічними добривами, отрутохімікатами, що змиваються з прилеглих полів, а також побутове забруднення, яке пов’язане із життєдіяльністю населення (стихійні сміттєзвалища, смітники, стоки приватних господарств). Геоекологічна ситуація середнього відтинку р. Джурин (від с. Полівці до с. Кошилівці) характеризується значним впливом побутового забруднення, оскільки житлова забудова і присадибні ділянки впритул наближені до річища і в основному приурочені до заплавних місцевостей.

Слайд 17

Третій відтинок між с. Кошилівці та гирлом річки характеризується покращеною геоекологічною ситуацією.

Слайд 18

Моя допомога у вирішенні екологічної проблеми р.Джурин

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Виконала: учениця 11 класу Коцюк Христина Ігорівна.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне