X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"День Космонавтики"

Завантажити презентацію

"День Космонавтики"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“ День Космонавтики” Підготувала: учениця 11-го класу Чорнобаєва Олена

Слайд 2

12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань.

Слайд 3

Історія свята   В цей день, 12 квітня, у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальный політ навколо Землі, відкривши епоху пілотуємих космічних польотів. Він здійснив один виток довкола земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Слайд 4

Юрій Гагарін. Перший космонавт

Слайд 5

Розвиток польотів в колишньому союзі проходило поетапно. Від перших пілотуємих кораблів та орбітальних станцій до багатоцільових космічних, які пілотували орбітальні комплекси.

Слайд 6

“УКРАЇНА – КОСМІЧНА ДЕРЖАВА”

Слайд 7

Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк.

Слайд 8

 У Київському політехнічному свого часу вчилися Сергій Корольов і Володимир Челомей (конструктор відомої ракети-носія "Протон"). Ракетна техніка взагалі пішла  із просторів "неньки": перші у світі бойові ракети (після китайських дослідів) створив нащадок українських козаків генерал-лейтенант Олександр Засядько, він же організував у російській армії першу ракетну роту.

Слайд 9

Першим, хто додумався використати ракети для польоту людини у космос теж був українець - Микола Кибальчич. Народився він на Чернігівщині в сім’ї місцевого священика. Свого часу Кибальчич прославився головним чином тим, що виготовив унікальну бомбу, якою народовольці прикінчили російського імператора Олександра ІІ.

Слайд 10

Пристрій для реактивних польотів Кибальчич розробив у останні дні свого життя - ескіз космічного корабля було видряпало уламком ґудзика на стіні тюремного каземату. Перед самою стратою Кибальчичу вдалося передати папери з розробками реактивного літального апарату адвокатові, але їх вилучила царська “охранка”. Унікальний винахід надовго було поховано в архівах спецслужб...

Слайд 11

Житомирянин Сергій Корольов,той самий,  чия ракета 12 квітня 1961 року виведе у космос першу людину планети.

Слайд 12

   Мало хто знає, але свій шлях “любимый лунный трактор” СРСР до Місяця розпочав в Україні. Для підготовки команди, що керувала “Луноходом”, та для випробовувань самого апарату в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний “місяцедром”.

Слайд 13

На Місяць було запущено усього два “трактори” - “Луноход-1” (1970 р.) та “Луноход-2” (1973 р.). Під час виконання місячної місії “трактористи” теж знаходилися у Криму - у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів “Союз”, брали участь у здійснення першої міжнародної стиковки “Союз”-”Аполон”, відстежували перший, і єдиний політ радянського “човника” “Буран”...  

Слайд 14

  За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. Сьогодні ми випускаємо найрізноманітніші ракетоносії.

Слайд 15

Каденю к Леоні д Костянти нович 28 січня 1951, Клішківці — Герой України, перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання.

Слайд 16

В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Коламбія» місії STS-87.

Слайд 17

Валенти н Васи льович Бондаре нко 16 лютого 1937, (Харків) — 23 березня 1961 (Москва) — радянський льотчик-винищувач, член першого загону космонавтів СРСР.

Слайд 18

28 квітня 1960 року був зарахований до першого загону радянських космонавтів. Проходив підготовку до космічного польоту на кораблі «Восход».Загинув під час випробування.

Слайд 19

Володи мир Володи мирович Васю тін 8 березня 1952, Харків — 19 липня 2002) — радянський космонавт українського походження.

Слайд 20

17 вересня 1985 року Васютін здійснив свій перший політ у космос як командир корабля «Союз Т-14» до станції «Салют-7»

Слайд 21

Віта лій Миха йлович Жо лобов Народився 18 червня 1937 року в селі Стара Збур'ївка Голопристанського району Херсонської області . Бортінженер.

Слайд 22

З 6 липня по 24 серпня 1976 року разом з Борисом Волиновим здійснив політ у космос як бортінженер корабля «Союз-21» та орбітальної станції «Салют-5».

Слайд 23

Волинов Борис Валентинович Народився 18 грудня 1934 року в місті Іркутськ, РРФСР. Космонавт ВПС. Інструктор-космонавт.

Слайд 24

З 15 по 18 січня 1969 року командиром КК «Союз-5». Стартував разом з Єлісеєвим і Хруновим, які після першого в світі стикування двох пілотованих кораблів перейшли через відкритий космос в КК «Союз-4» (командир - Шаталов). Посадку здійснював самотужки.

Слайд 25

Гео ргій Степа нович Шо нін Народився 3 серпня 1935, Ровеньки Луганської області — помер-6 квітня 1997 — радянський космонавт. Герой Радянського Союзу Генерал-лейтенант авіації.

Слайд 26

11 жовтня — 16 жовтня 1969 брав участь в космічному польоті як командир корабля «Союз-6».

Слайд 27

Попович Павло Романович Народився 5 жовтня 1930, Узин, Київщина —помер- 29 вересня 2009, Гурзуф, Крим — льотчик-космонавт генерал-майор авіації , кандидат технічних наук. Двічі Герой Радянського Союзу .

Слайд 28

12 серпня — 15 серпня 1962 здійснив на кораблі-супутнику «Восток-4» перший у світі груповий політ двох пілотованих кораблів, спільно з А. Г. Ніколаєвим, який пілотував космічний корабель «Восток-3».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне