X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Чорні діри"

Завантажити презентацію

"Чорні діри"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Глобальна теорія чорних дір Чорні діри усюди! 1. Всесвіт подібний до чорної діри. Він почався з сингулярності і має горизонт. Радіус Шварцшильда для густини Всесвіту дорівнює радіусу Метагалактики. 2. Важкі елементи Сонячної системи утворилися в результаті спалаху наднової, яка, можливо, перетворилася на чорну діру.

Слайд 4

3. Чорні діри допомагають розвитку сучасної науки. Вони використовуються для опису кінцевих стадій еволюції зір і стимулюють інтерес суспільства до сучасної теоретичної фізики. Сучасні спостереження чорних дір є актуальною галуззю астрофізики. 4. Під час Великого Вибуху, можливо, утворилися первинні мікроскопічні чорні діри, які можуть допомогти для розвитку квантової гравітації, а отже і всієї фізики і науки.

Слайд 5

5. В центрі нашої і всіх інших крупних галактик знаходиться гігантська чорна діра. 6. В далекому майбутньому всі зорі у Всесвіті згаснуть (більш масивні перетворяться на чорні діри) і життя у Всесвіті стане неможливе. Тоді нащадки людей або інші розумні істоти повинні будуть переселитися до іншого Всесвіту через чорну діру. Чорна діра - шлях на той світ!

Слайд 6

7. В ще більш далекому майбутньому у Всесвіті розпадуться протони. Єдині об"єкти, які залишаться - чорні діри. Почнеться епоха чорних дір. Через дуже великий час чорні діри випаруються внаслідок ефекту Хокінга і Всесвіт перейде до стадії лептонної пустелі. Лептонна пустеля - остаточна загибіль Всесвіту, яка настане після зникнення чорних дір.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Чорна діра — це діра простору-часу, в якій гравітаційне поле настільки сильне, що ніщо, що потрапляє в неї, навіть світло, не може втекти.

Слайд 10

Гравітаційні викривлення, спричинені чорною дірою перед Великою Магелановою Хмарою (художнє зображення)

Слайд 11

Загальна теорія відносності передбачає, що достатньо компактна маса буде деформувати простір-час, утворюючи чорну діру. Навколо чорної діри існує математично визначена поверхня, що називається горизонтом подій, яка визначає точку, з якої вже немає повернення. Вона називається "чорною", тому що поглинає все світло, що потрапляє на горизонт, нічого не відбиваючи, подібно абсолютно чорному тілу в термодинаміці.

Слайд 12

Очікується, що чорні діри зоряних мас утворюються, коли у зорі масою більше 10 мас Сонця закінчується паливо. Це призводить до скидання зовнішніх шарів газу при вибуху наднової. Ядро зорі колапсує і стає надгустим, так що навіть атомні ядра стискаються разом.

Слайд 13

Густина енергії у ядрі при цьому прямує до нескінченності. Після того, як чорна діра утворилася, вона може продовжувати рости, абсорбуючи масу зі свого оточення. Абсорбуючи інші зорі та зливаючись з іншими чорними дірами, можуть утворитися надмасивні чорні діри з масами порядку мільйонів мас Сонця.

Слайд 14

Загальноприйнято, що надмасивні чорні діри існують в центрах більшості галактик. Зокрема, є беззаперечний доказ існування чорної діри масою більше 4 мільйонів мас Сонця у центрі нашої Галактики.

Слайд 15

Незважаючи на невидимість структури, присутність чорної діри може бути виявлена через її взаємодію з іншою матерією, світлом або іншим електромагнітним випромінюванням. Із зоряних рухів може бути обчислена маса та положення невидимого компонента.

Слайд 16

Слайд 17

Було відкрито близько шести подвійних зоряних систем, в яких одна з зір невидима, але має існувати, тому що вона змушує своєю гравітаційною силою іншу, видиму зорю обертатися навколо їх спільного центру мас.

Слайд 18

Таким чином, ці невидимі зорі є добрими кандидатами у чорні діри. Астрономи ідентифікували численні кандидати у чорні діри зоряних мас у подвійних системах, вивчаючи рух їх компаньйонів таким чином.

Слайд 19

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне