X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Будівельні матеріали"

Завантажити презентацію

"Будівельні матеріали"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Кераміка. Вироби з глини називають керамікою, а керамічне виробництво —гончарним. Найпоширеніша кераміка та, що складається з різних оксидів, у тому числі—оксиду силіцію(ІV) SiO2. Із керамічних виробів важливе значення мають порцеляна і фаянс.

Слайд 7

Це гла — штучний камінь форми  паралелепіпеда, виготовлений з мінеральних матеріалів та підданий термічній обробці, що застосовується як  будівельний матеріал. Хоча аж до нашого часу в багатьох країнах широке розповсюдження мала неопалена цегла-сирець, часто з додаванням в глину різаної соломи, застосування в будівництві обпаленої цегли також сходить до глибокої старовини. Особливо важливу роль грала цегла в архітектурі Месопотамії і Стародавнього Риму, де з цегли викладали складні конструкції, зокрема арки. Глина з погляду випалення представляє суміш легкоплавких і тугоплавких  мінералів. При випаленні легкоплавкі мінерали зв'язують і частково розчиняють тугоплавкі мінерали. Структура і міцність цеглини після випалення визначається процентним співвідношенням легкоплавких і тугоплавких мінералів, температурою і тривалістю випалення.В процесі випалення керамічної цегли легкоплавкі мінерали утворюють склоподібну, а тугоплавкі кристалічну фази. З підвищенням температури все більш тугоплавкі мінерали переходять в розплав і зростає зміст стеклофази. Після випалення при температурі 950 — 1050 °C частка склоподібної фази в керамічній цеглі має складати не більше 8-10 %.

Слайд 8

Слайд 9

Цемент Цемент - це сірий порошок, що твердіє при змішуванні з водою. Він виготовляється з суміші глини і вапняку шляхом прожарювання їх до початку спікання. При цьому утворюється кам'яниста маса, яку розмелюють в тонкий порошок, схожий на борошно. Порошок пакують у водонепроникну оболонку. Якщо змішати цемент з піском або щебенем, то утворюється бетон - дуже міцний матеріал. Бетон з внутрішнім каркасом із залізних стрижнів називається залізобетоном і використовується як матеріал для будівельних конструкцій.

Слайд 10

Основний хімічний процес при виробництві цементу - спікання при 1200 - 1300 оС суміші глини з вапняком, що приводить до утворення силікатів і алюмінатів кальцію: Al2O3. 2SiO2. 2H2O = Al2O3. 2SiO2 + 2H2 O CaCO3 = CaO + CO2h CaO + SiO2 = CaSiO3 3CaO + Al2O3 = 3CaO.Al2O3 При змішуванні з водою відбувається поступова гідратація: 3CaO . Al2O3 . 6H2O = 3CaO . Al2O3 + 6H2O Якщо при замішуванні цементної маси ввести в неї щебінь, гравій і тому подібні матеріали, то вийде бетон. Якщо ж бетоном прикривають якусь основу (каркас) із залізних прутів, дроту, стрижнів і т.д., то подібні конструкції називають залізобетоном. Залізо і бетон добре зчіплюються між собою, утворюючи міцну масу, не руйнується при звичайних змінах температури (коефіцієнти об'ємного розширення заліза і бетону майже однакові). Залізобетон відрізняється механічною міцністю, великим опору стисненню і розриву. Композиція з цементу і азбесту (асбоцемент) - цінний матеріал для покрівель. Азбоцементні даху відрізняються довголіттям. Бетон добре затримує радіоактивні випромінювання і застосовується для захисту від них. Цемент відноситься до числа так званих в'яжучих матеріалів. Це матеріали, здатні з рідкого або тістоподібного стану переходити в твердий, камневидное при звичайній температурі.

Слайд 11

Слайд 12

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне