X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Бібліотечний урок “ Структура книги ”

Завантажити презентацію

Бібліотечний урок “ Структура книги ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Бібліотечний урок “ Структура книги ” 3 клас

Слайд 3

Складовими частинами книги є: Обкладинка Суперобкладинка Титульний аркуш Форзац Фронтиспіс Колонцифри Колонлінійка Передмова Анотація Зміст Паспорт книги

Слайд 4

Обкладинка – це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні відрізняє її з-поміж інших видань.

Слайд 5

СуперОбкладинка Часто на книгу одягають суперобкладинку. Іноді робиться цупка паперова обкладинка без назви і прізвища автора, а всі дані про книжку друкуються на суперобкладинці.

Слайд 6

Форзац Форзац – це слово запозичене з німецької мови. У перекладі означає „сторінки, які йдуть перед текстом”. Форзаців – два.

Слайд 7

Фронтиспіс Фронтиспіс – це малюнок, розташований поруч з титулом, на лівій сторінці. Він відображає характер усієї книги або є ілюстрацією до найважливішого епізоду. Це може бути також і портрет автора або головного героя твору.

Слайд 8

Титульний аркуш Перша сторінка книги називається титульний аркуш і містить основні дані про книгу: прізвище та ініціали автора, назву книги, назву видавництва, рік видання.

Слайд 9

Анотація Важливо звернути увагу і на зворотній бік титульного аркуша, де може бути поміщена анотація. В анотації розкривається зміст книги, говориться про автора. Вона допомагає вибрати книгу, вирішити: чи хочеш ти її прочитати.

Слайд 10

Анотація

Слайд 11

Колонцифри Колонцифри – порядкова нумерація сторінок книги. Цифри нумерації можуть міститися зверху або знизу сторінки, посередині або збоку.

Слайд 12

Колонлінійка Колонлінійка є лінійкою того чи іншого малюнка. Вона частіше буває зверху сторінки.

Слайд 13

Передмова Передмова допоможе не тільки вибрати книгу, але і краще зрозуміти її. В багатьох книгах перед текстом поміщена передмова.

Слайд 14

Передмова

Слайд 15

Зміст Зміст – перелік включених до книги творів, статей або других матеріалів із зазначенням сторінок, на яких вони розташовані.

Слайд 16

Зміст

Слайд 17

Паспорт книги Є в книзі і вихідні дані. Це – паспорт її. Тут знайдемо ім’я та по батькові автора, його прізвище. Прізвище видавничих працівників, які доклали рук і вміння до створення книги. Це – редактор, художній редактор, коректор, технічний редактор. Уважний читач прочитає тут, і коли книжку здано до набору в друкарню, і коли її почали друкувати. Є тут відомості про формат книги, тираж, ціну. І дуже важливі дані: адреса поліграфічного підприємства, де книги виготовляли, і адреса самого видання.

Слайд 18

Паспорт книги

Слайд 19

Підсумкове різнорівневе Тестування 1. Анотація — це: а) сторінка; б) короткий зміст; в) назва твору. 2. Обкладинка — це: а) обгортка книги; б) титульний лист; в) плакат.

Слайд 20

3. Заголовок — це: а) назва книги; б) автор; в) післямова. 4. Художник — це: а) книга; б) поет; в) людина, що ілюструє книгу.

Слайд 21

5. Поєднайте слово та його тлумачення: Сторінка малюнок в книзі Ілюстрація один бік аркуша 6 . Поєднавши відповідні частини, утворіть прислів'я: Книга вчить той багато знає. Хто багато читає як на світі жить.  

Слайд 22

7. Назвіть складові частини книги 8. Доповніть міркування: Книга вчить – Дружба з книгою — це свято...

Слайд 23

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне