X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Афіна Парфенос"

Завантажити презентацію

"Афіна Парфенос"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Афіна Парфенос» та «Статуя Зевса» Левіщенко Людмила 11-А клас

Слайд 2

Афіна Парфенос Афіна Парфенос — статуя богині Афіни в повному озброєнні, створена в добу Перикла давньогрецьким скульптором Фідієм і встановлена в Парфеноні, освячена в 438 до н. е. Донині не збереглась, з усіх античних копій найкраще збереглась римська із мармуру Афіни Варвакіон, яка експонується в Національному археологічному музеї Афін.

Слайд 3

Фідій, кращий скульптор того часу, 9 років працював над скульптурою. Тільки йому Перикл зміг довірити створення величного образу покровительки міста, на честь якої щороку влаштовували свята — малі Панафінеї, а кожні 5 років — Великі Панафінеї. За 140 років з Афіни Парфенос зняли і замінили золото на бронзу, щоб заплатити за військо тирана Лакара. Сама ж статуя, як вважають, приблизно в V ст. загинула у вогні пожежі. Доля Фідія достовірно не відома. Фідій

Слайд 4

Матеріал скульптури Афіна Парфенос створена у хрисоелефантинній техніці, заввишки 13 метрів. Павсаній в «Описі Еллади» згадує колосальну статую Фідія: «Сама Афіна створена зі слонової кістки та золота. Статуя зображає її на весь зріст у хітоні до самих стоп ніг, у неї на грудях голова Медузи зі слонової кістки, в руці вона тримає зображення Ніки, приблизно в чотири лікті, а в іншій руці — спис. В ногах у неї лежить щит, а близько списа змія. Ця змія, імовірно, — Еріхтоній». За свідченнями Плінія Старшого, на кожній деталі скульптури, починаючи від постаменту, і закінчуючи її шоломом, були зображені міфологічні сцени: на постаменті — народження Пандори, на щиті з обох сторін — амазономахія і гігантомахія, на сандалях — битва з кентаврами.

Слайд 5

Слайд 6

Статуя Зевса в Олімпії Статуя є виразом світоправлячої могутності і разом батьківської ніжності, представлена сидячи на троні. Оливковий вінок прикрашав голову Громовержця, борода хвилястими пасмами обрамовувала його обличчя, з лівого плеча спадав плащ, що прикривав частину ніг. У лівій руці бог тримав скіпетр, увінчаний орлом, а на простягнутій правій руці стояла богиня Ніка із золота і слонової кістки. Фігура Зевса була виконана з дерева, і на цю основу за допомогою бронзових і залізних цвяхів кріпилися деталі з слонової кістки і золота. Обличчя, руки й інші оголені частини тіла виконані зі слонової кістки, волосся і борода, вінок, плащ і сандалі із золота, а очі з коштовних каменів.

Слайд 7

Перед п'єдесталом, із зображенням сцени народження Афродіти, був облаштова