X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Релігія стародавніх греків

Завантажити презентацію

Релігія стародавніх греків

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Релігія стародавніх греків учителя історії Онопріївської ЗОШ І-ІІІ ст. Соць Ірини Іванівни

Слайд 2

Ви зможете: - Розповідати про релігійні уявлення стародавніх греків; Розпізнавати грецьких богів за зображеннями; Пояснювати зв’язок між релігійними уявленнями стародавніх греків і навколишнім світом; - Розкривати роль релігії у житті еллінів.

Слайд 3

Греки вірили, що всім світом і життям людей керують боги. Їх називали олімпійськими, бо вважали, що вони живуть на горі Олімп. Богів було багато. Крім олімпійських, були ще лісові боги-сатири у вигляді козлоногих людей, вкритих шерстю. Богинь джерел і тінистих гаїв уявляли у вигляді гарних дівчат і називали німфами. Своїх богів греки вважали дужими і красивими, вони приносили їм жертви. Греки поклонялися богам, які уособлювали сили природи і безпосередньо опікувалися земними долями людей. Така релігія називається язичницькою. Кожний народ на ранньому етапі розвитку проходив через язичницькі вірування. Це стосується й українців, які в давнину також були язичниками. А зараз ми дізнаємося про те, як греки уявляли собі історію створення світу, появу Богів і життя на Олімпі.

Слайд 4

Міф про створення Світу та появу Богів Спочатку існував тільки вічний, безмежний, темний Хаос. У ньому було джерело життя світу. Все виникло з безмежного Хаосу – весь світ і безсмертні боги. З Хаосу походить і богиня Землі – Гея. Широко розкинулася вона, могутня, і дає життя всьому, що живе й росте на ній. А далеко під Землею, так далеко, як далеко від нас неосяжне ясне небо, в незмірній глибині народився похмурий Тартар – жахлива безодня, сповнена вічної пітьми. З хаосу народилася і могутня сила, все оживляюча Любов – Ерос. Почав творитися світ. Могутня благодатна Земля породила безмежне блакитне Небо – Уран, і розкинулось Небо над Землею. Гордо піднялись до нього високі гори, народжені Землею, і широко розлилося вічно шумливе море. Уран – Небо запанував у світі. Шість синів і шість дочок – могутніх грізних титанів – мали Уран і Гея. Зненавидів Уран своїх дітей, замкнув він їх у глибокій темряві і не дозволив виходити на світ. Страждала Земля, їхня мати. Вона переконувала дітей повстати проти батька Урана. Ніхто не насмілився, тільки наймолодший Крон хитрощами відняв у батька владу.