X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мухамед і виникнення ісламу

Завантажити презентацію

Мухамед і виникнення ісламу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мухамед і виникнення Ісламу

Слайд 2

У V-VIcт. Серед населення Аравії спостерігається прагнення подолати племінну роздробленість і створити єдину арабську державу. Воно знайшло своє вираження в проповіді поклоніння одному Богу. У різних районах Аравії з’являтися проповідники однієї віри.

Слайд 3

У Мецці таким проповідником став Мухаммед, який тут народився в сім’ї курейшитів близько 570р. Його батьки займалися торгівлею, але рано померли. Сироту взяли на виховання родичі. Проте вже підлітком Мухаммед сам заробляв на себе як погонич верблюдів. Можливо, він ходив із караванами до Сирії та плавав на торгових кораблях Червоним морем.

Слайд 4

Із молодих літ Мухаммед був схильний до релігійних роздумів. Він полюбляв усамітнюватися, молився і притримувався посту, розмірковуючи над сенсом життя. В одну зтаких, наповнених роздумами, ночей 610р. Перед Мухаммедом постав Архангел Джебраїл (у християн – архангел Гавриїл) і повідомив, що Бог (Аллах) обрав його своїм Пророком (посланцем). Сумніваючись у істинності свого призначення, Мухаммед вирішив усе розповісти Хадіджі. Мудра жінка розвіяла його сумніви і разом зі своїм двоюрідним братом Варакою першими увірували в божественну сутність Мухаммеда. Саме Варака, нібито, вимовив слова: “Немає Бога, крім Аллаха, і Мухаммед – Пророк його”.

Слайд 5

Сміливі проповіді Мухаммеда та його заклики прийняти нову віру викликали невдоволення знаті, яка отримувала чималі гроші від паломництва в Каабі. Ситуація була настільки напруженою і небезпечною, що 622р. Мухаммедові з родиною та одновірцями довелося тікати з Мекки в сусіднє торгове місто Ясриб.

Слайд 6

У Ясрибі Мухаммед проповідував дуже успішно. Жителі Ясриба вирішили дати своєму місту нову назву – Медина (місто Пророка). Саме тут Мухаммед відкрив перший мусульманський храм – мечеть, запровадив порядок мусульманського богослужіння. Згодом він став правителем Медини і почав війну з Меккою.