X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
християнство

Завантажити презентацію

християнство

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ХристиянствО

Слайд 2

Християнство (1ст.н.е. – діє і сьогодні) Одна з найпоширеніших релігій світу, має до 1,5 млрд. послідовників у Європі, Америці, Африці, на Близькому Сході та в інших регіонах. Друга за часом виникнення (після буддизму), світова релігія. ПРАВОСЛАВ’Я КАТОЛИЦИЗМ ПРОТЕСТАНТИЗМ

Слайд 3

Перші історичні свідчення про християнство в Київській Русі відносяться до IX ст. В 988 р. християнство було впроваджено як державна релігія князем Володимиром

Слайд 4

Історичні передумови виникнення Зародилося християнство в середині І ст. н.е. у східних провінціях Римської імперії серед єврейського населення Палестини у процесі злиття іудаїстських сект, існуючи на перших порах як сектантське утворення в межах іудаїзму. Одним із найвпливовіших чинників був соціально-політичний, що виявився у глибокій кризі Римської імперії, супроводжуваній невдоволенням населення існуючими порядками, повстаннями і навіть громадянськими війнами. Тоді палестинськими землями бродило немало проповідників, які віщували наближення приходу месії, що, ставши царем іудейським, врятує народ.

Слайд 5

Ісус Христос (син Божий, засновник Християнського вчення. З волі Бога-Отця зійшов на землю, олюднився через народження Дівою Марією, дав людям заповіді Нового Завіту, прийняв страждальницьку смерть, воскрес і вознісся на небо.) Згідно з Біблією народився він у розташованому на південь від Єрусалиму іудейському містечку Віфлеємі (це узгоджується з твердженнями єврейського пророка Міхея про те, що у Віфлеємі народиться вождь, який врятує народ Ізраїлю) внаслідок непорочного зачаття від Святого Духа Діви Марії, яка була дружиною тесляра Йосипа. Сталося це 750 р. за римським літочисленням. З цього моменту християни ведуть своє літочислення. Народження немовляти відбулося у пастушій стайні, бо у Віфлеємі, куди Йосип і Марія прибули для перепису населення, не знайшлося їм іншого пристановища.

Слайд 6

Біблія (грец. ЬіЬііа — книги) Священна книга Християн Одна з найвизначніших пам'яток світової релігійної думки, яка міцно вросла в духовність і культуру багатьох народів. Створювалася вона від XII ст. до н.е. по II ст. н.е., тобто впродовж майже півтори тисячі років у процесі відбору, редагування, канонізації релігійних текстів, які спершу іудаїзм, а потім християнство визнали богонатхненними — навіяними людям Богом шляхом Одкровення.

Слайд 7

Біблія Старий Завіт (союз Бога з іудейським народом) Новий Завіт (союз Бога з усім людством) Слово «завіт» означає договір, союз Бога з обраним народом і всім людством.

Слайд 8

Хрест – священний знак християн Християнство почало визнавати знак хреста як один із символів своєї релігії у III ст., вшановуючи його не як знаряддя страти, на якому загинув Христос, а як знак, що символізує образ Христа — небесного спасителя. У IV ст. язичники поступово почали переходити у нову віру, оскільки християнські символи й обряди були подібні до звичної їм символіки та обрядності давніх релігій. Багато їх продовжувало носити хрест, який раніше уособлював їхніх богів, а тепер Бога-спасителя. Образ Христа, який страждає на хресті, став головним символом християнської релігії.

Слайд 9

Утворення Християнської Церкви Формування й розвиток християнської релігії, як відомо, відбувалися в общинах первісних християн, які пізніше злилися у християнську церкву. Християни вважають божественним встановленням Ісуса Христа, який доручив владу над нею апостолові Петру, а той передав божественну благодать усьому духовенству. Більш-менш структурно й організаційно окреслені організації християн почали виникати у процесі поширення їх релі гії серед населення Іудеї, інших народів Римської імперії.

Слайд 10

Розкол Церкви (1054) Західну (згодом Католицька) з центром у Римі, яка в 476 р. Припинила своє існування, не витримавши внутрішніх соціальних потрясінь (повстань рабів) й ударів варварських (чужо земних) племен Східну (згодом Православна) з центром у Візантії, яку в 330 р. імператор Костянтин зробив столицею своєї держави, назвавши її Константинополем (у 1453 р. був завойований турками).

Слайд 11

3 основні течії У XVI ст. стався ще один великий церковний розкол, коли у Західній Європі в процесі Реформації від католицизму відокремилися протестантські церкви. Православ'я Католицизм Протестантизм

Слайд 12

Християнське Віровчення Основні догмати — положення християнського віровчення, які складалися протягом багатьох століть, сформульовані у Біблії та постановах християнських вселенських соборів, їхня сутність викладена у 12 пунктах Символу віри, прийнятого на Нікейському (325 р.) та Антіохійському (381 р.) Вселенських соборах. Символ віри — стислий виклад головних догматів релігійного напряму Церкви, які обов'язково повинні визнаватися віруючими.

Слайд 13

Сім Святих Таїнств Хрещення Миропомазання Сповідь Євхаристія Священство Шлюб Єлеосвячення 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 1 6

Слайд 14

Плоди Духа Святого Любов Радість Мир Довготерпіння Благодать Милосердя Віра Смиренність Стриманість

Слайд 15

Гріхи смертні з протилежними їм чеснотами 1. Гордість — Смиренність. 2. Захланність — Щедрість. 3. Нечистота — Чистота. 4. Заздрість — Доброзичливість. 5. Нестриманість — Поміркованість. 6. Гнів — Лагідність. 7. Лінивство — Працелюбність.

Слайд 16

Висновок Щоб пізнати релігію, мало вивчати її зовнішні наслідки, треба зазирнути у саму сутність людського духу, роздивитись її глибинні потреби і закономірності. Релігія являється плодом цих закономірностей і виразом цих потреб. Релігія впливає на життя людини, визначає в кінцевому висновку стратегію її поведінки, формування таким чином обличчя цивілізації. Щоб пізнати релігію, мало вивчати її зовнішні наслідки, треба зазирнути у саму сутність людського духу, роздивитись її глибинні потреби і закономірності. Релігія являється плодом цих закономірностей і виразом цих потреб. Релігія впливає на життя людини, визначає в кінцевому висновку стратегію її поведінки, формування таким чином обличчя цивілізації.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Релігієзнавство