X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Самостійність як фактор особистісного розвитку учнів

Завантажити презентацію

Самостійність як фактор особистісного розвитку учнів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Самостійність як фактор особистісного розвитку учнів Підготувала Ільчишина Тетяна Ярославівна вчитель початкових класів ЗОШ I-III ст. №6 м. Дубна

Слайд 2

Слайд 3

Український народ вступив у нову еру свого історичного розвитку. Разом з перспективами вільного розвитку української держави відкрилися широкі можливості для розвитку освіти, науки, культури, що вимагає докорінної перебудови процесу виховання молодого покоління. В умовах реформування освітньої системи в Україні значне місце належить пошуку ефективних методів і засобів навчання, розробці методичних систем, технологіям викладання, підвищенню дієвості навчання в цілому. Тому особливо актуальною є проблема самостійного здобуття знань.

Слайд 4

Самостійність учнів у навчанні - найважливіша передумова повноцінного оволодіння знаннями, уміннями й навичками . Самостійність у набутті знань проявляється лише завдяки власній діяльності з появою внутрішньої потреби в знаннях, пізнавальних інтересах, захопленості. У цьому розумінні самостійності насправді неможливо навчитися. Таку самостійність можна лише виховувати. У процесі самостійної роботи в учнів виробляється внутрішня пізнавальна потреба, вміння доказово міркувати, вдосконалювати розумові операції, виробляється теоретичне мислення. Самостійність у загальноприйнятому значенні - це незалежність, здатність і прагнення людини діяти без допомоги інших. Стати самостійним-об'єктивна необхідність і природна потреба дитини .

Слайд 5

Задатки розвитку самостійності аж ніяк не гарантують успішне формування у молодого покоління цієї якості. Доведено, що без знань і умінь не може бути самостійності у навчанні. Учень, що відкидає допомогу і у той же час прагне до незалежності, опиняється скоріше самовпевненим, якщо не володіє необхідними уміннями. От чому важлива повноцінна навчальна діяльність у якій формується комплекс різноманітних умінь. Самоосвіта учня - це цілеспрямована, систематична, керована самим учнем пізнавальна діяльність, необхідна для вдосконалення його освіти .

Слайд 6