X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Психологія Античності

Завантажити презентацію

Психологія Античності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПСИХОЛОГІЯ АНТИЧНОСТІ

Слайд 2

Етапи розвитку психології в епоху античності: Зародження і становлення психології Період класичної грецької науки Період еллінізму  

Слайд 3

Психологія почала свій розвиток у межах філософії

Слайд 4

ПРОТОФІЛОСОФІЯ (ФІЛОСОФІЯ У СТАНОВЛЕННІ) Іонійська філософія: Мілетська школа (Фалес, Анаксимандр, Анаксимен), Геракліт з Ефесу Італійська філософія: Піфагорійський союз, школа елеатів (Ксенофан, Парменід, Зенон)

Слайд 5

ПРОТОФІЛОСОФІЯ Філософія Емпедокла, що об’єднала в собі іонійську та італійську традиції.

Слайд 6

ІОНІЙСЬКА ФІЛОСОФІЯ Фалес вважав воду початком усіх речей. Фалесу приписують авторство вислову «Пізнай самого себе».

Слайд 7

ІОНІЙСЬКА ФІЛОСОФІЯ Анаксимандр вважав, що з жодної речі (як Фалес з вологи), але з власних начал народжується будь-яка річ. Ці начала одиничних речей є безкінечними і породжують численні світи разом з усім, що тільки в них виникає.

Слайд 8

ІОНІЙСЬКА ФІЛОСОФІЯ

Слайд 9

ГЕРАКЛІТ У Геракліта логос означає «міру», об’єктивний діалектичний закон, що керує Всесвітом. Матерія та рух, таким чином, є невіддільними одне від одного. Ця неподільність всесвіту переноситься і на людську душу. «Все тече, все змінюється»

Слайд 10

ІТАЛІЙСЬКА ФІЛОСОФІЯ Піфагор – грецький вчений, засновник Піфагогійського союзу

Слайд 11

ЕЛЕАТИ Філософська школа елеатів, представлена Ксенофаном, Парменідом і Зеноном Логіка її розвитку в цілому вела від матеріалізму до ідеалізму Елеати не займалися питаннями природознавства, а розробляли теоретичне вчення про буття (вперше запропонувавши сам термін «буття»)

Слайд 12

Іонійська + ітілійська традиції Емпедокл – давньогрецький філософ, поет, лікар, політичний діяч

Слайд 13

КЛАСИЧНА ГРЕЦЬКА ФІЛОСОФІЯ

Слайд 14

СОКРАТ 469 р. до н.е., Афіни - 399 р. до н.е., Афіни) давньогрецький філософ, який не залишив жодного письмового джерела після себе. Особливості філософії: розмовний («діалектичний») характер, визначення понять шляхом індукції, етичний раціоналізм («доброчесність і є знання»).

Слайд 15

ПЛАТОН 427 р. до н.е., Афіни – 347 р. до н.е., Афіни, Центральним поняттям концепції Платона є поняття «світу ідей», ідеального, вічного, істинного буття, яке стоїть над матеріальним світом, світом чуттєвих речей або світом небуття.

Слайд 16

Платон і Арістотель Фрагмент фрески «Афінська школа» Рафаеля

Слайд 17

АРІСТОТЕЛЬ 384 р. до н.е., Стагіра – 322 р. до н.е., Халкіда Арістотель заклав основи сучасного природничо-наукового розуміння світу. Світ є результатом взаємодії двох начал: матерії (пасивної субстанції) та форми (активного начала), яка наділена організуючою функцією відносно матерії. Форма складає сутність речей.

Слайд 18

ПЕРІОД ЕЛЛІНІЗМУ Антична психологія у період еллінізму була орієнтована на дослідження більш локальних проблем, які часто мали не стільки загальнотеоретичне, скільки практичне значення. Однією з найбільш важливих проблем у цей час стає проблема розвитку моральності, формування моральної поведінки

Слайд 19

ПЕРІОД ЕЛЛІНІЗМУ

Слайд 20

Висновок Античні мислителі висунули питання, які століттями скеровували розвиток наук про людину. Саме вони вперше спробували відповісти на запитання, як співвідносяться в людині тілесне й духовне, мислення й спілкування, особистісне й соціокультурне, мотиваційне й інтелектуальне, розумне та ірраціональне - все те, що притаманно людському буттю.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія