X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Методика позитивного виховання

Завантажити презентацію

Методика позитивного виховання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Позитивне виховання У цілому позитивне виховання – широка практична філософія виховання, застосована до дітей будь-якого віку. Із книги В. Ф. Калошина «Позитивне мислення: щастя, здоров’я, успіх»

Слайд 2

Проблеми дітей починаються вдома… Якщо дитину виховували за допомогою методів позитивного виховання, то в підлітковому віці він не відчуває потреби бунтувати для того, щоб розвинути позитивне відчуття власного «я». На кожному етапі розвитку дитині давати свободу бути собою. В результаті йому не потрібно бунтувати.

Слайд 3

Не погоджуватися – нормально, але пам’ятай, що тато і мама – головні Потрібно дозволяти дітям говорити «ні», але при цьому важливим є, щоб вони знали, що останнє слово залишається за батьками. Коли діти без страху і капризів можуть вам сказати «ні», це означає, що ви дозволяєте їм вільно виражати свої почуття, бажання і вмієте вести з ними переговори, тим самим виховуючи у дітей почуття власної гідності, силу волі і вміння співпрацювати з іншими. Великою помилкою є виконування всіх бажань дитини, яка ще не вміє керувати ними, хоч її дуже приємно мати владу. У неї разом із радісним збудженням від того, що вона може керувати, виникає почуття невпевненості у власних силах. Для того, щоб справитися із ситуацією, дитина починає бунтувати, вимагати від інших. Коли діти капризують, відмовляються співпрацювати, вести переговори, це свідчить про те, що вони вийшли з-під контролю батьків. Тому матері чи батькові необхідно зробити для дитини тайм-аут*. Як правило, тайм-аут триває із розрахунку одна хвилина на рік дитини. Наприклад, якщо дитині чотири роки, то впродовж чотирьох хвилин дитину обмежують у свободі. Саме стільки часу потрібно їй, щоб відчути, що контроль і керівництво належать батькам. Негативні відчуття розсіюються і дитині повертається здорове бажання робити радість батькам і співпрацювати з ними. Саме такі бажання природні дитині.

Слайд 4

Батьки використовують виховні методи, що дісталися нам із темного середньовіччя Дітям, щоб відчувати себе впевнено, потрібно знати, що їх чують, але при цьому завжди усвідомлювати, що головні – не вони. Для збалансування нахилу уступати старшим, необхідно дозволити дитині говорити «ні». Такий супротив допомагає дитині розвинути у собі почуття власного «я».