X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія психології епоху Середньовіччя

Завантажити презентацію

Історія психології епоху Середньовіччя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Психологія в епоху Середньовіччя

Слайд 2

ПЛАН Загальна характеристика психології в епоху Середньовіччя. Проблема достовірності пізнання душі в учінні Августина Блаженного. Наукові погляди П. Абеляра. Досвід як джерело пізнання в працях Р. Бекона. «Бритва Оккама» та її роль у подальшому емпіричному вивченні свідомості.

Слайд 3

Етапи розвитку релігійної думки Однією з найважливіших характеристик середньовічної науки є її тісний зв’язок з релігією

Слайд 4

1 Етап апологетики

Слайд 5

2. Етап патристики

Слайд 6

3. Етап схоластики

Слайд 7

Особливостй уявлень середньовічної філософії про пізнання

Слайд 8

Пояснення походження й існування універсалій (загальних понять)

Слайд 9

Августин Аврелій (Блаженний) Значення його як ученого визначається тим, що він відкрив нову форму філософських міркувань – філософствування у вірі. Віра й розум взаємодоповнюють одне одне, а розуміння – це винагорода віри. («Розумій, щоб вірити, віруй, щоб розуміти»). (354-430 рр.)

Слайд 10

Августин Аврелій (Блаженний) Філософія Августина є теоцентричною (від грец. бог), оскільки розуміння бога в ній є центральним. Визнавав християнський шлях пізнання, що має базуватися на вірі, яка приведе до істини.

Слайд 11

Августин Аврелій (Блаженний) Августин – основоположник волюнтаризму (від лат. воля). Основу душі утворює воля, а не розум. Індивідуальна воля залежить від божественної. Психічними дії стають завдяки вольовій активності людини.

Слайд 12

П’єр Абеляр (1079-1142 рр.) Проголосив вищий авторитет розуму, закликаючи нічого не приймати на віру. («Не тому віруєш, що так сказав бог, а тому, що ти переконаний, що так воно і є»).

Слайд 13

П’єр Абеляр Діалектика полягає в тому, щоб піддавати сумніву твердження авторитетів, у самостійності філософів, у критичному ставленні до теології

Слайд 14

Роджер Бекон Закликав самостійно вивчати природу. Захищав метод пізнання, що грунтується на математиці й експерименті. «Знання – це сила» (1214-1292 рр.)

Слайд 15

Уільям Оккам (1285-1349 рр.) «Бритва Оккама» «Без необхідності не слід стверджувати багато чого», або «Те, що можна пояснити за допомогою меншого, не слід виражати за допомогою більшого».

Слайд 16

Уільям Оккам Іншими словами, якщо в будь-якій науці все може бути розтлумачено без припускання тієї чи іншої гіпотетичної сутності, то й немає ніякої необхідності її припускати» - принцип бережливості, економії енергії.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія