X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ХАРАКТЕР І ТЕМПЕРАМЕНТ ЛЮДИНИ

Завантажити презентацію

ХАРАКТЕР І ТЕМПЕРАМЕНТ ЛЮДИНИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок 15 ХАРАКТЕР І ТЕМПЕРАМЕНТ ЛЮДИНИ Автор проекту: Саханюк С.А., психолог-методист Луцького НВК №9 Волинської області

Слайд 2

План 1. Поняття про темперамент. 2. Історія розвитку вчення про темперамент. 3. Психологічна характеристика типів темпераменту. 5. Поняття про характер. 6. Риси характеру. 7. Практична робота.

Слайд 3

Темперамент ТЕМПЕРАМЕНТ (лат. temperamentum - устрій, узгодженість) – сукупність індивідуально-психологічних якостей, яка характеризує динамічний та емоційний аспекти поведінки людини і виявляється в її діяльності і спілкуванні.

Слайд 4

Історія розвитку вчення про темперамент Гіпократ (V ст. до н.е.) вперше ввів поняття «темперамент». Він вважав, що у тілі людини переливаються чотири рідини – кров, слиз, жовч і чорна жовч. Якщо переважає кров – людина сангвінік, слиз – флегматик, жовта жовч – холерик, чорна жовч – меланхолік. Цю теорію продовжував досліджувати Гален, давньоримський лікар. ЇЇ назвали – гуморальною.

Слайд 5

Історія розвитку вчення про темперамент Е. Кречмер та У. Шелдон - пропагандисти конституційної типології. Згідно їх досліджень люди з певним типом будови тіла мають певні психічні властивості.

Слайд 6

Історія розвитку вчення про темперамент І.Павлов вперше здійснив науковий підхід до з’ясування фізіологічних основ темпераменту у своєму вченні про типи вищої нервової діяльності у тварин і людини. Він висунув гіпотезу, що в основі індивідуальних відмінностей в поведінці лежать властивості нервових процесів – збудження та гальмування, їх врівноваженість і рухливість.