X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Землетруси

Завантажити презентацію

Землетруси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Землетруси

Слайд 2

Могутня природна стихія - землетрус В результаті раптових зміщень і розривів у земній корі виникає могутня природна стихія - землетрус. Землетруси належать до найбільш руйнівних природних сил. Часом під час землетрусу земля під ногами нагадує палубу судна під час морської качки. Залежно від сили землетрусу ділянки земної поверхні покриваються дрібними брижами. В окремих випадках при землетрусі здається, що по земній поверхні йдуть хвилі. Руйнівна сила землетрусів найбільш помітна у великих містах.

Слайд 3

Що таке землетрус? Землетрус - це підземні поштовхи і коливання земної поверхні, що виникають внаслідок зміщення і розривів у земній корі або верхній частині мантії Землі і передаються на великі відстані у вигляді пружних коливань.

Слайд 4

Зародження землетрусу Землетруси зароджуються глибоко в надрах земної кори. Зовнішня оболонка нашої планети складається з тектонічних плит, які перебувають у постійному русі. Більшість великих землетрусів відбувається в земних глибинах, на краях тектонічних плит, коли ці плити змінюють своє положення не поступово, а різко, під впливом сили, яка тисне на їх краї. Накопичена енергія вивільняється у вигляді підземних поштовхів різної потужності. Наслідки землетрусу залежать від його сили, глибини підземних поштовхів і характеру земної поверхні. У гірській місцевості землетруси призводять до лавин і обвалів. Схема можливих рухів тектонічних плит

Слайд 5

Ознаки землетрусу, що наближається : Запах газу (радону) в районах, де раніше цього не відзначали; Спалахи у вигляді розсіяного світла блискавиць; Іскріння близько розташованих, але не таких, що стикаються, електричних дротів; Незвичайна тривожна поведінка тварин.

Слайд 6

Більшість землетрусів триває лише кілька секунд, але в окремих випадках тривалість підземних поштовхів перевищує хвилину. У багатьох випадках слідом за головним поштовхом землетрусу йдуть наступні, їх сила поступово згасає. Ці залишкові поштовхи, які геологи називають афтершо-ком, відбуваються в результаті зсуву й обвалу піднятих землетрусом гірських порід і також можуть завдати величезної шкоди.