X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Визначення сторін горизонту за допомогою неба

Завантажити презентацію

Визначення сторін горизонту за допомогою неба

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Визначення сторін горизонту за допомогою небесних тіл

Слайд 2

Горизонт (греч. horizo букв. що обмежує) - крива, обмежуюча частина поверхні Землі, яку бачить спостерігач на відкритій місцевості або на морі. Розрізняють горизонт видимий і математичний (істинний). Є чотири основні сторони горизонту, які називаються: північ, південь, схід і захід.

Слайд 3

Визначення сторін горизонту за допомогою Сонця

Слайд 4

Завдяки обертанню Землі навколо власної осі ми спостерігаємо переміщення Сонця по небосхилу, яке в середніх широтах складає близько 15° в 1 годину. Загальновідомо, що опівдні (12 годин місцевого, або сонячного, часу) Сонце знаходиться на півдні, а тінь від будь-якого предмета падає строго на географічну північ. Відповідно о 6 годині ранку сонце знаходиться на сході, а о 18 годині - на заході

Слайд 5

Для того, щоб визначити сторони горизонту, не опираючись на місцеві ознаки, слід використати полуденне сонячне світло. Для цього потрібно: 1. Опівдні стати спиною до Сонця. Тінь від нашого тіла покаже напрям на північ. Позаду (за спиною) буде південь. 2. Розвести руки в різні боки. Права рука показує напрям на схід, ліва — на захід.

Слайд 6

Для точнішого визначення сторін горизонту за сонцем використовується наручний годинник. У горизонтальному положенні він встановлюються так, щоб годинникова стрілка була спрямована на Сонці. Мал. 1 Визначення сторін горизонту за сонцем і годинником (до 13.00)

Слайд 7

Кут між годинниковою стрілкою і напрямом на цифру 1 на циферблаті годинника ділиться навпіл прямою лінією, яка вказує напрям на південь. До полудня потрібно ділити навпіл ту дугу (кут), яку стрілка повинна пройти до 13.00 (мал. 1), а пополудні - ту дугу, яку вона пройшла після 13.00 (мал. 2) Мал. 2 Визначення сторін горизонту за сонцем і годинником (після 13.00)

Слайд 8

Визначення сторін горизонту за допомогою Полярної зірки

Слайд 9

Полярна зірка завжди знаходиться на півночі. Вночі на безхмарному небі її легко знайти по сузір'ю Великої Ведмедиці. Через дві крайні зірки Великої Ведмедиці треба подумки провести пряму лінію (мал. 3) і відкласти на ній п'ять разів відрізок, рівний відстані між крайніми зірками. Кінець п'ятого відрізку вкаже стан Полярної зірки, яка знаходиться в сузір'ї Малої Ведмедиці (кінцева зірка малого ковша).

Слайд 10

Полярна зірка може служити надійним орієнтиром для витримки напряму руху, оскільки її положення на небосхилі з часом практично не змінюється. Точність визначення напряму по Полярній зірці складає 2° - 3°. Мал. 3 Знаходження Полярної зірки на небосхилі.

Слайд 11

Визначення сторін горизонту за допомогою Місяцю

Слайд 12

Перша чверть (видна, права половина диска місяця) В 19:00 Місяць знаходиться на півдні,в 1:00 знаходиться на заході

Слайд 13

Повний місяць (видно увесь диск місяця) В 19:00 Місяць знаходиться на сході,в 1:00 знаходиться на півдні,в 7:00 Місяць знаходиться на півдні

Слайд 14

Остання чверть (видно ліва половина диска місяця) В 1:00 знаходиться на сході,в 7:00 Місяць знаходиться на півдні

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство