X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Систематика цивілізацій

Завантажити презентацію

Систематика цивілізацій

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Систематика цивілізацій

Слайд 2

Мета: сформувати знання про регіональні цивілізації; закріпити уяву про сучасні цивілізаційні макрорегіони світу; розвивати вміння користуватися джерелами географічної інформації.

Слайд 3

Географічний крос 1. Поняття «цивілізація» вперше використав французький економіст Віктор Рікетті Мірабо (1715-1789 рр. ) в трактаті «Друг законів (1775 р.), а в 1767 р. його використав шотландський просвітитель Адам Фергюсон (1723-1816 рр.)

Слайд 4

Географічний крос 2. Спочатку поняття «цивілізація» та «культура» визначались як синоніми. Цивілізація визначалась як противага варварству.

Слайд 5

Географічний крос 3. Стадіальна концепція цивілізації почала формуватися в епоху Просвітництва та базувалась на уявленні про те, що людство розвивається від простого до складного, з наступним удосконаленням суспільства на основі прогресу.

Слайд 6

Географічний крос 4. В матеріалістичному підході цивілізація трактується як противага «природному стану суспільства», як рівень розвитку, на якому людина стає незалежною від природи та навколишнього середовища.

Слайд 7

Географічний крос 5. Для культурно – історичної школи характерно виділення взаємопов'язаних та внутрішньозначимих утворень, які відрізняються від держав, націй, політичних, релігійних, расових, етнічних та інших соціальних груп (Микола Якович Данилевський, Освальд Шпенглер, американський соціолог Питирим Олександрович Сорокін, Арнольд Джозеф Тойнбі).

Слайд 8

Географічний крос 6. Цивілізація – це сукупність способів існування та діяльності групи людей, які стосуються матеріального життя, інтелектуального рівня, моральних норм, політичної та соціальної організації життя.

Слайд 9

Слайд 10

В резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Глобальна черга денна для діалогу між цивілізаціями» рекомендовано: розвивати науку та освіту з метою досягнення об'єктивного розуміння характеристик кожної цивілізації та різниць між ними, а також шляхів та засобів більш конструктивної взаємодії та більш глибокого взаєморозуміння, включати курси по вивченню різноманітних культур та цивілізацій в учбові програми, використовувати мультимедіа та Інтернет з метою розповсюдження ідей діалогу та взаєморозуміння в усьому світі та з метою просвіти та пропаганди історичних прикладів конструктивної взаємодії між різними цивілізаціями.

Слайд 11

Систематика цивілізацій З древніх часів основний вододіл пролягав між цивілізацією Заходу та цивілізацією Сходу. Кожна цивілізація мала свій «Образ», своє «Обличчя». Захід переважно називають світом модернізації, а схід- традицій. І захід, і схід поділяють на декілька регіональних, субрегіональних та локальних цивілізацій. Серед древніх цивілізацій виділяли цивілізації Стародавнього Єгипту, Месопотамії, Індії, Китаю, Стародавньої Греції, Стародавнього Риму. В Середні віки та в період нового часу виникає ще більша кількість цивілізацій. Їх поява пов'язана з відмінностями в умовах життя, формуванням національного характеру, ціннісними орієнтирам. Духовною силою, що вплинула на всі сфери життя та менталітет народів було віросповідання.

Слайд 12

Систематика цивілізацій Англійський історик Арнольд Джозеф Тойнбі (1889- 1975 рр.) виділив 21 цивілізацію. Семюел Філіпс Хантінгтон (1926- 2008 рр.) – американський соціолог та політолог виділив 5 існуючих цивілізацій: китайську, японську, індійську, ісламську та західну. Сучасні вчені нараховують 12 основних цивілізацій, з них 7 вже не існують.

Слайд 13

Основна література по вивченню цивілізацій

Слайд 14

Розвиток цивілізацій з часом (Борис Ніколаєвич Кузик, Юрій Владімірович Яковец) Глобальна цивілізація Світові цивілізації Покоління локальних цивілізацій Локальні цивілізації Перший історичний суперцикл(VIIIтис. дон.е.-1тис. н.е.) Неолітична (VIII--IVтис.до н.е.). Ранньокласова(кінець IV-початок1тис. до н.е.) Перше покоління(кінець IV-початок І тис. до н.е.) Стародавньоєгипетська, шумерська, ассирійська,вавілонська, еллінська, мінойська, індійська, китайська Антична (VIII ст. до н.е. - Vст. н.е.) Друге покоління (VIIIст. дон.е.-V ст. н.е.) Греко-римська, перська, фінікійська, індійська, китайська, японська,стародавньоамериканська Другий історичний суперцикл (VI-XX ст.) Середньовічні (VI-XIV ст.) Третє покоління (I-XIVст.) Візантійська, східноєвропейська, китайська, індійська,японська Ранньоіндустріальна(XV-середина XVIII ст.) Індустріальна (середина XVIII-XX ст.) Четверте покоління (XV-XXст.) Західна, православна, ісламська, африканська, латиноамериканська, китайська, індуїстська, буддійська японська Третій історичний суперцикл(XXI-XXIII ст.- прогноз) Постіндустріальна (XXI-початокXXIII ст. - прогноз) П'яте покоління (XXI-початокXXIII ст.-прогноз) Західноєвропейська, східноєвропейська, північноамериканська, латиноамериканська, океанічна, російська, китайська,індійська,японська, мусульманська, буддистська, африканська

Слайд 15

Сучасні світові цивілізації

Слайд 16

Сучасні цивілізаційні макрорегіони світу Китайська цивілізація

Слайд 17

Сучасні цивілізаційні макрорегіони світу Японська цивілізація

Слайд 18

Сучасні цивілізаційні макрорегіони світу Індуїстська цивілізація

Слайд 19

Сучасні цивілізаційні макрорегіони світу Ісламська цивілізація

Слайд 20

Сучасні цивілізаційні макрорегіони світу Західна цивілізація

Слайд 21

Сучасні цивілізаційні макрорегіони світу Європейська культура

Слайд 22

Сучасні цивілізаційні макрорегіони світу Латиноамериканська цивілізація

Слайд 23

Сучасні цивілізаційні макрорегіони світу Африканська цивілізація

Слайд 24

Висновок: Цивілізація має історичний характер – час утворення. Цивілізація має географічний характер – місце утворення. В цілому цивілізація – глобальне поняття, яке визначає ступінь та своєрідність культурного розвитку суспільства чи суспільств.

Слайд 25

Висновок: У систематиці цивілізацій будемо дотримуватися точки зору Б.Н. Кузика і Ю.В. Яковця, які трактують історію людства як зміну цивілізаційних циклів, тривалість яких невблаганно скорочується.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство