X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основні поняття. Температура та атмосферний тиск. Вітер.

Завантажити презентацію

Основні поняття. Температура та атмосферний тиск. Вітер.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Температура та атмосферний тиск. Вітер.

Слайд 2

Температура та атмосферний тиск. Вітер. Як називають повітряну оболонку Землі? (Повітряну оболонку землі називають атмосферою). Як відбувається нагрівання повітря? (Сонячні промені проходять через прозоре повітря, і поглинаються земною поверхнею, потім теплі предмети відбивають тепло у повітря і воно нагрівається).

Слайд 3

Температура повітря і його рух. Так, дійсно, сонячне проміння вільно проходить крізь товщу атмосфери й досягає поверхні Землі, де майже повністю поглинається ґрунтом, водами морів і океанів та інших водойм, живими організмами. Внаслідок вбирання сонячного проміння земна поверхня вдень нагрівається. Від теплих предметів на поверхні Землі нагрівається повітря. Тому шари повітря біля поверхні Землі мають вищу температуру порівняно з верхніми шарами атмосфери.

Слайд 4

Температура повітря і його рух. Чому вершини гір покриті снігом, а біля підніжжя гір снігу немає? (Шари повітря біля поверхні землі мають вищу температуру порівняно з верхніми шарами атмосфери). У нижніх шарах атмосфери з підняттям угору на 1 км температура повітря знижується в середньому на 6°. Через це на висоті 7 — 8 км навіть у теплі дні температура може становити -15 - 20°.

Слайд 5

Температура повітря і його рух. Отже, температура повітря на різній висоті неоднакова. В зв'язку з цим повітря постійно рухається вертикально, тобто знизу вгору і назад: тепле повітря піднімається вгору, а холод опускається вниз. Таким чином здійснюється регуляція теплообміну Землі та космосу. Чому тепле повітря піднімається вгору? (При нагріванні повітря стає легшим і тому піднімається вгору).