X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Година цікавих повідомлень. Календар зимових свят"

Завантажити презентацію

Година цікавих повідомлень. Календар зимових свят"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Календар зимових свят Бібліотека БЗШ №18 Лотоцька Олена Валеріївна

Слайд 2

13 грудня - День святого Андрія Первозванного. Стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці - Києва

Слайд 3

 До прийняття християнства це свято називалося Калитою.

Слайд 4

 На Андрія дівчата багато ворожили, завбачуючи свою долю.

Слайд 5

 На Андрія треба кожуха-добродія. На Андрія робиться дівицям надія.

Слайд 6

14 грудня -  День пророка Наума. Наум - покровитель розуму, знань і доброчинства, а тому селяни були переконані: якщо на свято пророка почати навчання, то дитина успішніше засвоїть знання, набереться розуму.

Слайд 7

 17 грудня - день Варвари Великомучениці. Народна легенда каже, що свята Варвара Великомучениця була така мудра на вишивання, що вишила ризи самому Ісусові Христові.

Слайд 8

 Прийшла Варуня –гляди ніс та вуха. Варвари ночі украли і дня доточили на макове зерня. Яка погода на Варвари, така й на Різдво.

Слайд 9

19 грудня – свято святого Миколая. Зимовий Миколай вважається покровителем усіх бідних і знедолених, землеробства й тваринництва, земних вод, на яких рятував людей.  

Слайд 10

Після Миколи пшениця вкриває поле. Морозяний день – на уроду хліба й городини. Хвали зиму після Миколи.  

Слайд 11

22 грудня – свято святої Ганни, що припадає.   Казали : "Прийшли Ганки - сідай в санки!"  Цього дня юнки збиралися на свої дівочі сходки, щоб узгодити, як будуть святкуватися різдвяні свята.  З Ганниного дня починали готуватися до свят і жінки : мастили та прибирали оселі, краще підгодовували свиней, щоб мати свіжину до Різдва.

Слайд 12

Діду х — українська різдвяна прикраса, символ пожертвування найкра-щого збіжжя у хліборобських культурах. Дідух — символ урожаю, добробуту,багатства, безсмертного предка, зачинателя роду, духовного життя українців, оберега роду.

Слайд 13

 У новорічну ніч у більшості не сплять. У цю ніч, як і у Святу, шугають різні злі сили по світу і тим, що сплять, можуть заподіяти лихо.

Слайд 14

6 січня – Святвечір, багатий вечір, багата кутя.  Вся родина чекає, коли на небі з'явиться перша зірка, що має сповістити всім людям про велике чудо - народження Сина Божого.  І тільки після чого можна приступати до Святої вечері. 

Слайд 15

7 січня – Різдво Христове. Першими сповісниками народження Христа були діти та підлітки. Вдосвіта хлопчаки йшли до односельців віршувати-віншувати, себто вітати родичів та сусідів зі святом Різдва.

Слайд 16

Слайд 17

ПО ВСЬОМУ СВІТУ По всьому світу  Стала новина:  Пречиста Діва  Сина народила.  В яслі положила,  Сінцем притрусила  Господнього Сина. Зійшли ангели  З неба до землі,  Принесли дари  Діві Марії:  Три свічки воскові Ще й ризи шовкові  Ісусові Христові.  

Слайд 18

13 січня – свято Меланки, щедрий вечір. Сідаючи до вечері, кожен одягав нову або свіжовипрасовану сорочку. Повечерявши, сусіди йшли один до одного миритися, щоб Новий рік зустріти в мирі та злагоді.У цей час дівчата йшли щедрувати. Як правило, щедрували вони під вікнами, не заходячи у дім.

Слайд 19

ЩЕДРИК, ВЕДРИК Щедрик, ведрик, винесіть вареник,  Грудочку кашки, кілечко ковбаски.  Винесіть книш, бо впустю в хату миш.  Винесіть ковбасу, бо всюхату рознесу.

Слайд 20

14 січня –Свято Василя – покровителя землеробства. Після переходу на "новий стиль", за традицією, Старий Новий рік продовжують святкувати і сьогодні. Вдосвіта підлітки засівали збіжжям оселі.

Слайд 21

НА ЩАСТЯ, НА ЗДОРОВ'Я, НА НОВИЙ РІК. На щастя, на здоров'я,  На новий рік, на нове літо,  Роди, Боже, жито і пшеницю,  Всяку пашницю!  А ти, кукілю, не родись,  По доріжці розкотись,  Конопельки під стельки,  Льонок по поясок.  Драстуйте, будьте здорові,  З празником, з Новим роком!

Слайд 22

18 січня - Напередодні Водохрещів святкується "Голодна кутя" або другий Свят-Вечір. Увесь цей день віруючі люди нічого не їдять - постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подаються пісні страви - смажена риба, вареники з капустою, гречані млинці на олії і кутя та узвар.

Слайд 23

19 січня – Водохреща.  Ранком у церкві відбувається Богослуження. По Богослуженні весь народ іде процесією на річку до хреста. Попереду несуть дерев'яний церковний хрест.  Після водосвяття всі люди повертаються до своїх хат.

Слайд 24

Приємних зимових свят!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство