X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Законодавство з охорони дитинства

Завантажити презентацію

Законодавство з охорони дитинства

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Законодавство з охорони дитинства

Слайд 2

Дітям потрібні права для життя, повноцінного фізичного та психічного розвитку, формування особистості “Жодна країна, жодне суспільство, котрі не піклуються про своїх дітей, не можуть претендувати на визнання себе як нації” Нельсон Мандела

Слайд 3

75 млн. дітей шкільного віку на планеті не мають можливості відвідувати школу За прогнозами, у 2015 році, 29 млн. дітей на планеті не будуть відвідувати школу (на сьогодні, за оцінками ЮНЕСКО, у світі близько 776 млн. дорослих безграмотні )

Слайд 4

Статистика: 1) В Європі найбільш високий коефіцієнт охоплення дітей шкільною освітою – 100 %; учнів старшого шкільного віку – 100 %. 2) У Північній Америки відповідно 90 %. 3) Східній Азії – 48 %. 4)Західній Азії – 69 %; старшого шкільного віку – 40 %. 5) В Африці - 45 %; старших класів – 29 %.

Слайд 5

В Україні рівень охоплення навчанням дітей 6-9 років складає 89,3 %; дітей 10-14 років - 98, 4 %.

Слайд 6

Результати опитування , проведеного Центром “Соціальний моніторинг” за сприяння Представництва ЮНІСЕФ в Україні лише 3% дітей зазначили, що їх права не порушуються; 48% вважають, що права дитини порушуються досить часто; 49% мають думку, що права дитини в Україні порушуються інколи. Серед основних порушень діти виділили такі: “дорослі ображають, погрожують, б'ють дітей”, “батьки б'ють за погані оцінки, за неслухняність”, “батьки б'ють, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння”.

Слайд 7

На думку половини опитаних дітей, в Україні порушується право: на медичну допомогу; на повноцінне харчування; на достатній рівень життя; на відпочинок. Недостатньо захищеними державою вважають себе від жорстокості, знущання - 50% опитуваних; від вживання наркотиків – 43%; від сексуальної експлуатації – 38% опитуваних.

Слайд 8

«Один ребенок из пяти в современной Европе подвергается сексуальному насилию», — такая статистика прозвучала из уст заместителя генерального секретаря Совета Европы г-жи МОД ДЕ БУР-БУКИККИО на международной конференции на тему: «Противодействие насилию над детьми: от отдельных действий к комплексной стратегии». «По Украине, как и по большинству стран, статистических данных крайне мало. И их недостаточно, чтобы выработать меры, которые следовало бы предпринять, чтобы остановить сексуальное насилие, направленное на детей».

Слайд 9

Факти, які викликають стурбованість: 1/5 частина дітей (діти інваліди, діти з неблагополучних, багатодітних сімей) взагалі нічого не знають про права дітей. Лише 1/6 частина вчителів, викладачів, вихователів вважають, що цілком обізнані з правами дітей

Слайд 10

Чому треба охороняти дитинство? росте чисельність дітей-безпритульників. Появився новий термін – “соціальне сирітство ”. Майже 90% дітей, які перебувають у дитячих будинках, діти сиріти при живих батьках; в результаті абортів гине 4,5-5 млн. дітей. 25% дітей, що народжуються, мають ту або іншу патологію нервової системи. Росте число дітей хворих на епілепсію, ДЦП, шизофренію. Тільки 14-15% випускників вважаються практично здоровими; дівчатка в 11-12 років вступають у статеві стосунки. 25% зареєстрованих проституток – це діти та підлітки; за даними дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна у рейтингу споживання алкоголю неповнолітніми посідає перше місце у світі. Фактично випивати спиртні напої у нас починають у віці 10-13 років. За статистикою Міністерства охорони здоров'я 60% дитячих отруєнь спричинені саме алкоголем. Статистика свідчить, що за останні 10 років число осіб, які регулярно вживають слабоалкогольні напої, зросло в 10-12 разів.

Слайд 11

Найбільш поширеною формою насилля над дітьми є жорстоке поводження в сім’ї. Данні по Росії : щорічно в Росії реєструються від 150 до 160 тис. дітей, які рятуючись від знущання, вимушені бігти з дому; майже 10 тис. батьків щорічно позбавляються батьківських прав; Генеральна прокуратура РФ щорічно фіксує 2 млн. дітей у віці до 14 років, які зазнають побоювання та катування (за останні 10 років кількість самогубств неповнолітніх збільшилась вдвічі).

Слайд 12

Данні по Україні (2006): 456 тис дітей України у віці від 6 до 14 років вимушені працювати. Найбільш часто дитяча праця використовується у жебрацтві, секс-індустрії та на підсобних роботах; особливістю України є залучення дітей до праці на незаконних шахтах та сільськогосподарчих роботах. Середня тривалість робочого дня дитини – 6 годин, заробіток – 333 грн., а при жебрацтві – 178 грн. Діти часто працюють у нічний час, мають справи з токсичними речовинами, займаються транспортуванням важких предметів;

Слайд 13

В Харкові за 9 місяців 2006 року службами в справах неповнолітніх було виявлено майже 2,5 тисячі безпритульних дітей, але 80% з них це бездіяльнохитаючі школяри та учні ПТВ. 20 тис. дітей в Україні в 2005 р. не відвідували (за даними МОН) школи. В Україні у 2005 році від різноманітних протиправних дій дорослих постраждало 7 тис. дітей.

Слайд 14

За даними Міністерства внутрішніх справ, у 2006 році в Україні було зареєстровано 68 злочинів (за ознаками ст. 155 Кримінального кодексу України “Статеві зносини з особою, яка не досягла повноліття”), 282 злочини – (за ст. 156 “Розбещення неповнолітніх”), 15 злочинів – (за ст. 150 “Експлуатація дітей”), 2281 злочин – (за ст. 304 “Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність”).

Слайд 15

Моніторинг дотримання прав людини в загальноосвітніх школах України (проект Севастопольської правозахисної групи, 2002 рік) Чи порушуються права дитини в школі?

Слайд 16

Слайд 17

Чи може дитина в українській школі стати жертвою дискримінації?

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Наказ МОН України № 631 від 23.08.2006 р. “Про вжиття вичерпних заходів, спрямованих на дотримання законодавства, щодо захисту прав неповнолітніх” Керівникам навчальних закладів забезпечити неухильне виконання вимог ст.54,56 Закону України “Про освіту” щодо недопущення до педагогічної діяльності педагогічних працівників, які за своїми моральними якостями не можуть здійснювати виховання дітей та молоді і свої професійні обов'язки. 1. Забезпечити належну роботу психологічної служби та соціально-педагогічного патронажу відповідно до вимог ст.ст.21,22 Закону України “Про освіту”. 2. Ознайомити всіх педагогічних та науково-педагогічних працівників із спільним наказом Держкомітету у справах сім'ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров'я України від 16.01.2004р. № 5/34/24/11 „Про затвердження порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення” . 3. Сформувати і постійно поновлювати банки даних учнів, які виховуються у функціонально неспроможних сім`ях та надавати їм належну соціально-психологічну допомогу. 4. Здійснювати заходи з профілактики порушень соціально-психологічної адаптації учнівської молоді до гострого і хронічного стресу; виховання взаємоповаги та навчання дітей і батьків способам конструктивної взаємодії в сім'ї. 5. Створити інформаційні куточки для учнів із переліком організацій куди можна звернутися з приводу насилля в сім'ї, або коли насильство в родині пов'язане із уживанням батьками алкоголю чи наркотиків.

Слайд 25

Наказ МОН № 59 від 01.02.10 року “Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми” в 2009 році у навчальних закладах Вінницької, Кіровоградської, Київської та Черкаської областей проведено дослідження "Насильство в школі: проблеми та допомога, якої потребують діти та вчителі в її розв'язанні". Результати: Серед форм насильства переважають такі форми як, побиття, образи, приниження, копняки, запотиличники, використання образливих прізвиськ, псування майна іншої особи, позбавлення їжі та грошей, неприємні дотики до тіла, бойкот тощо.

Слайд 26

2. Найчастіше насильство до дітей чинять: інші діти (95%), батьки (68%) та дорослі, які працюють із дітьми (39 %). 3. Від 24 до 37% дітей зазнають насильства дома, на вулиці, в школі (від практично щоденного до декількох раз на місяць). 4. Ствердно відповіли про те, що зазнають насильства в школі 65% дівчат та 50% хлопців у віці 9-11 років; 84% дівчат та 70% хлопців у віці 12-14 років; 56% дівчат та 51% хлопців у віці 15-16 років. Зазначено: Всі виявлені у ході дослідження проблеми мають системний характер, майже не залежать від територіального чинника і підтверджують, що школа не тільки відіграє важливу роль у житті дітей як середовище основної соціалізації, а й виступає місцем, де діти найчастіше у своєму житті зустрічаються з насильством.

Слайд 27

Права дитини це комплекс прав і свобод, який характеризує правовий статус дитини з урахуванням особливостей розвитку дитини до її повноліття

Слайд 28

Основні міжнародно-правові акти, які регламентують права дитини: Декларація прав дитини (прийнята ГА ООН 20.11.1959 р.) Декларація про захист жінок і дітей у надзвичайних обставинах і в період озброєних конфліктів від 14.12.1974 р. Декларація про соціальні і правові принципи, щодо захисту і благополуччя дітей, особливо при передачі дітей на виховання та їх усиновлення на національному і міжнародному рівнях від 03.12.1986 р.

Слайд 29

Конвенція про права дитини (прийнята ГА ООН 20.11.1989 р.) Пекінські пр