X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СВІТОВА КНИГА ПРАВ ДИТИНИ

Завантажити презентацію

СВІТОВА КНИГА ПРАВ ДИТИНИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

МЕТА Ознайомитися зі змістом основних статей Загальної Декларації прав людини, Конвенції про права дитини, Конституції України; Запам’ятати основні поняття: закон, Конституція, ООН, Декларація, Конвенція, право. Довести, що в основі документів про права людини лежать головні потреби всіх людей.

Слайд 3

ПРА ВА ДИ ТИ НИ

Слайд 4

Уявіть собі на мить, діти, що ви опинились на острові, де ніхто не живе. Більшості не вистачає друзів, спілкування, тому що ми з вами люди, й живемо серед нам подібних.

Слайд 5

Робить нас людьми не народження, а те, що ми живемо, зростаємо у людській спільноті. Кожна людина – неповторна, вона має притаманні лише їй риси і здібності. Як же зробити, щоб такі різні, несхожі люди все ж таки жили з повагою один до одного?

Слайд 6

Для цього існують правила. Які визначають стосунки між людьми. Життя змусило людей встановити багато різних правил, і ми зустрічаємось із ними на кожному кроці.

Слайд 7

Ви заходите до школи- і перед вами на стіні – правила поведінки учнів. Ви учні, а всі учні мусять їх дотримуватися: щоб у школі під час уроків було тихо; Щоб кожен мав своє місце за партою; Щоб легше було вчителям вас вчити, а вам – учитися.

Слайд 8

Сідаєте у трамвай чи тролейбус – перед вами – правила користування міським транспортом (правила для пасажирів). Тепер ви пасажири, а всі пасажири дотримуються цих правил: щоб не було штовханини у дверях; щоб усі могли сісти у трамвай чи тролейбус; щоб ні з ким не сталося нещасного випадку.

Слайд 9

Заходите до кінотеатру – і тут свої правила, яких повинні дотримуватися глядачі. Всі глядачі сидять тихо, як того й вимагають правила поведінки в кінотеатрі.

Слайд 10

Навіть на пляжі існують свої правила – правила поведінки на воді. Якщо ви хочете покупатися в морі, або в річці, позасмагати на пісочку, мусите їх знати: не пустувати у воді; далеко не запливати, щоб не було з вами та вашими товаришами ніяких неприємностей.

Слайд 11

Дуже суворі правила дорожнього руху. За їх виконанням слідкує ціла армія працівників Державної автоінспекції, бо тут уже йдеться не тільки про порядок, але й часто про життя людей. Коли ви йдете вулицею – ви пішоходи, і забов’язані виконувати правила дорожнього руху. Але є такі правила, що обов’язкові для всіх громадян країни, хто б вони не були – дорослі чи діти,робітники чи селяни, вчителі чи учні. Це такі правила, що встановлюють порядок у всій державі, обов’язки кожного громадянина та його права.

Слайд 12

Ці правила затверджує найвища влада у країні, а в нашій країні – Верховна рада України. Називаються такі правила державними законами. Закон – обов’язкове для всіх правило. Приймається і захищається державою.

Слайд 13

Головний закон нашої країни – КОНСТИТУЦІЯ. У статтях Конституції сформульовані права та обов’язки громадян України. Розділ про права людини – один з найважливіших у Конституції нашої країни. Головний обов’язок – поважати права інших! А ще обов’язки у статтях: ст.51 – піклуватися батькам про дітей, а дорослим дітям – про непрацездатних батьків; ст.65 – захищати Вітчизну; ст.66 – охороняти природу.

Слайд 14

Закони держави повинні захищати людину, її права. Основними правами громадян України є: Право на життя; Право на медичну допомогу; Право на свободу слова; Право на відпочинок.

Слайд 15

Право людини – це певні необхідні для життя можливості, які охороняються законом. Діти мають особливе право на піклування та допомогу з боку держави. Але, на жаль, життя, здоров’я, навчання, щастя дітей усього світу недостатньо захищенні. Сьогодні 250млн. дітей живуть за рахунок важкої праці, жебрацтва, пограбувань; 30млн. дітей у світі не можуть навчатися; 5млн. дітей помирають від хвороб кожен рік. Поширюється торгівля дітьми, використання дітей, від яких відмовились батьки, для пересадки органів.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

В Україні три чверті дітей – діти з хронічними хворобами. З’явився новий тип дітей – “діти вулиці”. Це діти, що залишили рідні домівки і живуть та харчуються, як заманеться. Переважна більшість з них має освіту 3-4 класи.

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

УСЯ ІСТОРІЯ ЛЮДСТВА- ЦЕ ІСТОРІЯ ВІЙН Одна із найстрашніших в історії людства війна тривала 6 років і закінчилася в 1945 році. Право на життя було порушено для 60 млн.чоловік.

Слайд 29

І тоді люди всього світу зрозуміли, що треба об’єднатися для захисту прав людини. Створили ООН- Організацію Об’єднаних Націй. Завдання – підтримка миру і безпеки у всьому світі. Так, 10 грудня 1948 року виникла Загальна Декларація прав людини.

Слайд 30

Але дорослі можуть захищати свої права від злодіїв, шахраїв, а діти – НІ. Тому у 1989 р. представники урядів підписали Конвенцію прав дитини. Конвенція – це міжнародний договір з питань прав дитини. А зараз ми помандруємо сторінками.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство