X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Суб’єкти аграрного права

Завантажити презентацію

Суб’єкти аграрного права

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СУБ’ЄКТИ АГРАРНОГО ПРАВА

Слайд 2

Слайд 3

Сукупність суб'єктивних прав та обов'язків, якими володіють товаровиробники сільського господарства всіх видів і типів, що отримали закріплення в Конституції України, в законах та підзаконних актах, а також локальних актах, є їх правовим статусом. Класифікацію аграрних товаровиробників можна проводити за різними критеріями: за формою власності, суб'єктним складом, організаційно-правовою формою.

Слайд 4

ЯКЩО ВЗЯТИ ЗА ОСНОВУ КЛАСИФІКАЦІЇ ФОРМУ ВЛАСНОСТІ, ТО ВСІ АГРАРНІ ТОВАРОВИРОБНИКИ ПОДІЛЯЮТЬСЯ НА: ПРИВАТНІ, КОЛЕКТИВНІ, КОМУНАЛЬНІ, ДЕРЖАВНІ ТА ЗМІШАНІ. ЗА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИМИ ФОРМАМИ АГРАРНИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ МОЖНА ПОДІЛИТИ НА: ГОСПОДАРСЬКІ ТОВАРИСТВА, СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ КООПЕРАТИВИ, ФЕРМЕРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА. ДЕРЖАВНІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА (ВИРОБНИКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ) ХАРАКТЕРИЗУЮТЬСЯ ТИМ, ЩО ВОНИ ВСІ ЗАСНОВУЮТЬСЯ НА ДЕРЖАВНІЙ ВЛАСНОСТІ, СТВОРЮ ЮТЬСЯ ЗГІДНО З РІШЕННЯМ ВЛАСНИКА МАЙНА ЧИ УПОВНОВАЖЕНОГО НИМ ОРГАНУ.

Слайд 5

Державне підприємство може створюватись за згодою власника на базі відокремлення одного або декількох структурних підрозділів підприємства. Правовий статус державного підприємства визначається відповідно до Закону України «Про власність», а також статутом (положенням), який приймає трудовий колектив і затверджує власник майна. В статуті міститься найменування підприємства, його місце знаходження, предмет і цілі діяльності, органи управління і порядок їх формування, структура підприємства і ін.

Слайд 6

МАЙНО ПЕРЕДАЄТЬСЯ ВЛАСНИКОМ ПІДПРИЄМСТВУ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ ОСТАННІМ НА ПРАВІ ГОСПОДАРСЬКОГО ВІДАННЯ. ВІДЧУЖЕННЯ МАЙНА МОЖЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЬ НА КОНКУРЕНТНИХ ЗАСАДАХ. ПОРЯДОК ВІДЧУЖЕННЯ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ФОНДОМ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ. СУБ'ЄКТАМИ АГРАРНИХ ПРАВОВІДНОСИН Є ЮРИДИЧНІ ОСОБИ ТА ГРОМАДЯНИ. ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ ВИЗНАЧЕНІ ЮРИДИЧНІ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ, ЩО ДАЮТЬ ЇМ МОЖЛИВІСТЬ ВСТУПАТИ В РІЗНОМАНІТНІ ПРАВОВІДНОСИНИ, В ТОМУ ЧИСЛІ В ТАКІ НАЙВАЖЛИВІШІ ЯК ТРУДОВІ.