X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОСТІЙНО ДІЮЧИЙ ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД ПРИ ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВІЙ ПАЛАТІ

Завантажити презентацію

ПОСТІЙНО ДІЮЧИЙ ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД ПРИ ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВІЙ ПАЛАТІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОСТІЙНО ДІЮЧИЙ ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД ПРИ ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВІЙ ПАЛАТІ Основні переваги розгляду спору в третейському суді в порівнянні із судами загальної юрисдикції України www.tppua.org https://vk.com/club76653086

Слайд 2

Простота та комфортність третейського розгляду Правила розгляду спору в третейському суді досить прості, визначені Регламентом третейського суду. Як правило, сам третейський суддя визначає порядок розгляду справи. В той же час, сторони не зв'язані різного роду формальностями та можуть на власний розсуд визначити той порядок розгляду спору, який буде найбільш прийнятний для них (наприклад, визначити місце проведення справи, час проведення справи тощо). Третейський суд завжди доступний для сторін (адреса для поштової кореспонденції: вул. Гагаріна, 5 к. 333 м. Хмельницький 29000; тел.факс (0382)78-82-77; моб.тел. 067-967-97-67; 093-726-40-69 e-mail: sudxtpp@mail.ru; веб сайт: www.tppua.org). Третейський суд розглядає цивільні та господарські справи, які підвідомчі судам загальної юрисдикції України незалежно від територіальної підсудності, що дозволяє сторонам розглядати справи в одному суді та економити на витратах на відрядження до місця розгляду справи, які можуть мати місце по всій території України.

Слайд 3

Оперативність розгляду третейської справи Спір в третейському суді вирішується у строк не більше 1 місяця від дня порушення третейського провадження у справі. Справа розглядається в одній інстанції (відсутність апеляції, касації і пов’язаних із цим відряджень до місця розгляду справи). Спір може бути вирішений за відсутності сторін на підставі письмових доказів. Неявка сторін в засідання третейського суду, зокрема, позивача, не є підставою для залишення позовної заяви без розгляду (як це має місце в місцевих судах). В третейському суді передбачена можливість подачі документів по електронній пошті та за допомогою соціальної мережі Вконтакт: ttps://vk.com/club76653086. З метою експрес-доставки кореспонденції документи третейського суду можуть надсилатися сторонам за допомогою кур'єрських служб.

Слайд 4

Плата за розгляд та вирішення третейської справи Третейський збір сплачується позивачем одноразово при подачі позовної заяви до третейського суду. Ставка третейського збору однакова для цивільно-правових та господарських справ і становить: 2 % ціни позову, але не менше 1,5 мінімальних зарплат - майновий спір; 1 мінімальна зарплата - немайновий спір. Розмір третейського збору = розміру судового збору в господарських судах. Навіть з урахуванням витрат на видачу виконавчого документа на виконання рішення третейського суду (судовий збір становить 1,5 розміру мінімальної зарплати), сторона все одно компенсує це, оскільки не сплачується судовий збір за апеляційну скаргу (50 % від первісної оплати), касаційну скаргу (50 % або 70 % від первісної оплати), також не сплачуються витрати на відрядження. Розмір третейського збору вищий, ніж розмір судового збору в місцевих судах. Проте швидкість розгляду справи компенсує це, оскільки економиться час на розгляді справи (в місцевому суді справа може розглядатися до 1 року), також економиться час на витратах на відрядження, витратах на оплату апеляції, касації. Сторони можуть домовитися про порядок розподілу витрат після закінчення розгляду справи.

Слайд 5

Неможливість оскарження рішення третейського суду Рішення третейського суду є остаточним і не підлягає оскарженню з матеріально-правових підстав. Рішення третейського суду набирає законної сили з моменту його оголошення і підлягає негайному виконанню. Заяву про скасування рішення третейського суду на підставах, передбачених ст. 51 Закону України «Про третейські суди» (т.з. процесуальні підстави), може бути подано до компетентного суду сторонами, третіми особами протягом 3 (трьох) місяців з дня прийняття рішення третейським судом, а особами, які не брали участь у справі, у разі якщо третейський суд вирішив питання про їх права і обов'язки, - протягом 3 (трьох) місяців з дня, коли вони дізналися або повинні були дізнатися про прийняття рішення третейського суду.

Слайд 6

Можливість обрання сторонами спору третейських суддів для розгляду конкретної справи: Сторони можуть на власний розсуд визначити число третейських суддів для розгляду третейської справи зі Списку третейських суддів Постійно діючого третейського суду при Хмельницькій торгово-промисловій палаті, у тому числі одного третейського суддю (одноособовий склад) або будь-яку непарну кількість третейських суддів (колегіальний склад). Сторони можуть на власний розсуд обрати конкретного третейського суддю зі Списку третейських суддів. Третейські судді є незалежними від впливу будь-яких органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, максимально враховують інтереси усіх зацікавлених сторін, керуючись принципом законності, рівності всіх учасників третейського розгляду, змагальності сторін. Третейські судді володіють навиками медіації, сприяють сторонам у вирішенні спору шляхом укладення мирової угоди на всіх стадіях третейського розгляду. В СПИСОК ТРЕТЕЙСЬКИХ СУДДІВ включено 15 третейських суддів, більшість з яких є практикуючими юристами, адвокатами, двоє із суддів є докторами філософії у галузі права.  Вирішення спору в третейському суді дозволяє зберегти партнерські відносини між сторонами.

Слайд 7

Виконання рішення третейського суду Сторони зобов’язуються добровільно виконувати рішення третейського суду в порядку та строки, передбачені в рішенні. Якщо в рішенні третейського суду не вказано строк його виконання, воно підлягає негайному виконанню. Рішення третейського суду, яке не виконано стороною добровільно, підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження». Виконавчий документ на примусове виконання рішення третейського суду видається протягом 15 днів з дня надходження заяви про видачу виконавчого документа до суду. При вирішенні питання про видачу виконавчого документа на виконання рішення третейського суду, суд не перевіряє рішення третейського суду. Виконавчий документ, виданий на підставі рішення третейського суду, може бути пред’явлений до примусового виконання у строки, встановлені ст. 57 Закону України «Про виконавче провадження».

Слайд 8

Конфіденційність третейського розгляду Третейський суд, третейський суддя не вправі розголошувати відомості та інформацію, що стали йому відомі під час третейського розгляду, без згоди сторін або їх правонаступників. Забороняється вимагати від третейського судді надання документів, відомостей та інформації, якими він володіє у зв'язку з третейським розглядом справи, крім випадків, передбачених законами України. Третейський суд не оприлюднює інформацію про справи, які знаходяться у нього на розгляді та які уже ним розглянуті. Третейський суд розглядає справи в закритих засіданнях, якщо проти відкритого розгляду справи третейським судом висунуто хоча б однією стороною заперечення з мотивів додержання та збереження комерційної або банківської таємниці чи забезпечення конфіденційності інформації. Ознайомитися з матеріалами справи можуть лише сторони третейського розгляду.

Слайд 9

СПИСОК ТРЕТЕЙСЬКИХ СУДДІВ 1. Багазій Олена Геннадіївна, 04.04.1970 р.н, освіта вища, юридична 2. Вагіна Наталія Андріївна, 20.06.1962 р.н, освіта вища, юридична 3. Вакуляк Валерій Анатолійович, 13.05.1980 р.н., неповна вища, юридична 4. Говорецький Андрій Болеславович, 08.03.1977 р.н, освіта вища, юридична 5. Касянюк Аліна Миколаївна, 27.06.1983 р.н, освіта вища, юридична 6. Кривов Володимир Георгійович, 05.05.1949 р.н, освіта вища, юридична, доктор філософії у галузі права  7. Левчунь Валентина Яківна, 07.02.1983 р.н, освіта вища, юридична 8. Лучковський Валентин Вікторович, 14.08.1969 р.н, освіта вища, юридична 9. Присяжнюк Михайло Васильович, 18.07.1977 р.н, освіта вища, юридична, доктор філософії у галузі права  10. Стецюк Леонід Леонідович, 08.08.1981 р.н, освіта вища, юридична  11. Терлецька Людмила Цезарівна, 07.03.1978 р.н, освіта вища, економічна  12. Терлич Валерій Габорович, 23.07.1963 р.н, освіта вища, юридична  13. Шпичко Борис Омелянович, 09.03.1953 р.н, освіта вища, юридична  14. Якимчук Андрій Вадимович, 10.09.1979 р.н, освіта вища, юридична  15. Ярош Василь Юрійович, 01.01.1972 р.н, освіта вища, юридична

Слайд 10

СКЛАД ТРЕТЕЙСЬКОГО СУДУ Президія третейського суду: Касянюк Аліна Миколаївна Присяжнюк Михайло Васильович Ярош Василь Юрійович Голова третейського суду: Касянюк Аліна Миколаївна Заступники голови третейського суду:  Присяжнюк Михайло Васильович Ярош Василь Юрійович Секретар третейського суду: Шаргало Марина Вікторівна

Слайд 11

Третейський суд – це реально діючий судовий механізм

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство